گزارش تجمع شیراز‌ی‌ها در برابر استانداری؛ سه‌شنبه ۲۸ دی‌ در اعتراض به امواج‌ سرطان‌زای پارازیت

۲۹ دی اخبار روز

امروز سه شنبه جمع کثیری از مردم شیراز در اعتراض به پارازیت ها مجددا در مقابل استانداری تجمع کردند. شعار تجمع کنندگان امروز شیراز

ایرانی با غیرت حمایت حمایت” ، “سلامتی حق مسلم ماست  “

”   ما همه با هم هستیم  ”

ساعت ۸ زمان آغاز تجمع بود که ساعت ٩  نیروهای انتظامی مردم را متفرق کردند.

نه به پارازیت

ویدئو تجمع ۱ هفته قبل مردم شیراز در ۲۰ دی

نمایندگان شیراز  طی روزهای گذشته به وجود پارازیت  در شیراز اذعان داشتند و سایت حکومتی شیرازه در باره تجمع امروز می نویسد :

” هفته گذشته  شهروندان برخی از مناطق شهرستان شیراز، در اعتراض به آنچه که ارسال تعمدی پارازیت بر روی سطح شهر شیراز می خواندند در مقابل استانداری فارس تجمع کردند. در این تجمع معاون سیاسی امنیتی و مسئول روابط عمومی استانداری فارس در بین تجمع کنندگان حاضر شدند و قول پیگیری و اعلام نتیجه را به حاضرین دادند.

روز شنبه ۲۵ دی ماه نیز نتیجه اولین نشست کمیته حقیقت یاب در دانشگاه شیراز برای بررسی تعمدی بودن پارازیت ها منتشر شد. طی چند روز گذشته نیز رسانه های استان فارس به موضوع «ارسال پارازیت» پرداختند و ضمن مطالبه از مسئولان خواستند تا در کوتاه ترین زمان نتیجه را اعلام کنند.

صبح امروز علی رغم وعده پیگیری مسئولان، مطالبه رسانه ها و انتشار اولین گزارش کمیته حقیقت یاب بار دیگر در مقابل استانداری تجمع کردند.

ابتدا نیروی انتظامی از تجمع کنندگان خواست تا بعد از گفتن اظهاراتشان متفرق شوند و تنها چند نماینده را انتخاب تا با حضور در استانداری خواسته هایشان را با مسئولان دولتی در میان بگذارند که این امر محقق نشد و افراد حاضر با شعارهای پی در پی خواستار استعفاء استاندار فارس شدند!

علی رغم هشدارهای نیروی انتظامی با حضور در بلوار آزادی (خیابان استانداری) مانع عبور مرور خودروها شدند و دقایقی در نظم و رفت و آمد خودروها و عابرین اخلال ایجاد کردند. ”

 

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، در دو هفته اخیر شایعات بر موج پارازیت سوار شده و پیام‎های مربوط به آن در فضای مجازی دست به دست می‎شود و هر لحظه بر نگرانی مردم شیراز می‏‎افزاید. این نگرانی‎ها و تجمعی که مردم شیراز در تاریخ ۲۰ دی ماه مقابل استانداری داشتند سبب شد که اتاق فکر استان فارس نیز برای بررسی این موضوع تشکیل جلسه دهد.

در وجود پارازیت در شهر شیراز شکی نیست

 حجت‎الاسلام والمسلمین سعید رحیمیان، رئیس اتاق فکر استان فارس در گفت‎وگو با تسنیم از ادامه داشتن تحقیقات خبر می‎دهد و می‎گوید: پیگیری این مسئله ادامه دارد، در حال حاضر در میانه راه تحقیقات قرار داریم و نمی‎توان در این باره نتیجه قطعی صادر کرد. گروه فیزیک دانشگاه شیراز و گروهی از دانشگاه علوم پزشکی به علاوه سازمان تنظیمات رادیویی درحال تحقیق بر این امر هستند.

براساس گزارشی که اتاق فکر استان فارس منتشر کرده در وجود پارازیت در شهر شیراز شکی نیست. وجود پارازیت در کلان شهری همچون شیراز مضرات متعددی به دنبال دارد و باید با جدیت برای رفع آن چاره‎اندیشی شود.

از انکار یا اثبات مسئله مضر بودن پارازیت‎های شیراز

این امر در حالی است که در ابتدای امر تاثیر پارازیت‎ها بر سلامت مردم از سوی مسئولان استان فارس انکار می‎شد. بنا به خبری که در خبرگزاری فارس در تاریخ ۱۸ آذرماه منتشر شده محمدهادی ایمانیه در حاشیه دومین نشست علمی فرهنگی، کنگره بین‌المللی نقش ادیان در صلح و عفو و دوستی گفته است «وجود امواج و پارازیت که در این‌ اواخر مطرح شده و این‌که بر روی سلامتی مردم غرب شیراز تأثیر منفی داشته تکذیب می‌شود».

وی همانجا اعلام کرده که تحقیقات در این زمینه انجام می‎شود و در صورتی که اثر سوئی اثبات شود به مسئولان استان فارس اطلاع داده می‎شود. پس از گذشت چند روز معاون وزیر بهداشت در شیراز به مضر بودن پارازیت‎ها اذعان کرد. رضا ملک‎زاده، معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت در دوم دی ماه در حاشیه رونمایی از سامانه و بانک اطلاعاتی جامع سرطان  در شیراز گفت: «از آنجا که در ابتدا اطلاعات کاملی از سرطان‌زایی پارازیت‌ها  نداشتیم، اظهارنظر نمی‌کردیم اما مطالعات اولیه اخیر نشانگر آن است که این امواج و پارازیت‌ها عوارض دارند و در ابتلا به سرطان موثرند».

به گفته وی علاوه بر اینکه امواج و پارازیت‌ها ممکن است باعث ایجاد سرطان شوند، می‌توانند عوارض دیگری هم برای سلامتی داشته باشد.این اظهار نظر صریح سبب نگرانی‎های بیشتر شد تا آنجا که هرگونه سازه یا راداری در شیراز در اذهان عمومی منبع ارسال پارازیت شده است. به تازگی در فضای مجازی تصاویری منتشر و سازه‎ای در کوه دراک عامل ارسال پارازیت معرفی شد.
تذکر به وزیر بهداشت و وزیر اطلاعات و فناوری 

مسئله پارازیت‎ها و تهدید سلامت مردم به اندازه‎ای مهم است که پای نمایندگان مردم شیراز در مجلس نیز به این موضوع باز شده و مسعود رضایی، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس از تذکر نمایندگان شیراز به وزیر بهداشت سخن گفته است. به گفته وی بررسی این پارازیت‌ها و منشا آن به وزرای بهداشت و اطلاعات و فناوری تذکر داده‌ شده است.

رضایی می‎گوید: اگر این تذکر کارساز نبود در مرحله بعد با طرح سوال از این دو وزیر این مسئله را پیگیری می‌کنیم و اگر باز از این کانال پاسخ قانع کننده دریافت نکردیم خواهان حضور وزرای مربوطه در صحن علنی مجلس برای پاسخگویی به این مسئله خواهیم شد.

مسعود رضایی -نماینده شیراز- به وزیر ارتباطات و به وزیر بهداشت: توضیح علت افزایش امواج پارازیت در شیراز به ویژه در غرب شهر که باعث به خطر افتادن سلامت مردم و ایجاد سردردهای فراوان شده است.

نماینده مردم شیراز در مجلس گفت: شیوع سردرد به ویژه در غرب شهر، مردم را نگران کرده و ادامه این روند سلامت مردم را به مخاطره می اندازد. علی اکبری طی تذکر شفاهی خود در جلسه علنی مجلس خاطرنشان کرد: هیچ کس پاسخگوی معضل پارازیت ها در شیراز نیست؛ نه وزیر کشور، نه وزیر ارتباطات و نه وزیر بهداشت پاسخ روشنی در این باره نمی دهند و این پارازیت ها باعث شیوع سردرد، اختلال در شبکه همراه، تلویزیون و مشکلات محیطی شده است. به گزارش ایسنا، او افزود: در غرب شیراز مردم به دلیل مشکلات ناشی از پارازیت ها در بسیاری از مسائل زندگی دچار مشکل شده اند و لازم است مسئولان اقدامات لازم در این زمینه صورت دهند. محققان می گویند امواج الکترومغناطیسی اثرات مخربی روی بدن انسان دارد. مدتی پیش پژوهشگران مرکز «سم شناسی آمریکا» اعلام کردند که تشعشعات تلفن همراه بر روی بدن انسان اثرات منفی دارد اما فشار شرکت های بزرگ تلفن همراه باعث شده تا این مرکز نتایج تحقیقات را به صورت رسمی اعلام نکند.

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور در تاریخ دوم دی ماه امسال در حاشیه رونمایی از سامانه و بانک اطلاعاتی جامع سرطان در شیراز صراحتا به مضر بودن پارازیت‌ها اذعان کرده و گفته است: از آنجا که در ابتدا اطلاعات کاملی از سرطان‌زایی پارازیت‌ها نداشتیم، اظهارنظر نمی‌کردیم اما مطالعات اولیه اخیر نشانگر آن است که این امواج و پارازیت‌ها عوارض دارند و در ابتلا به سرطان موثرند. رضا ملک‌زاده افزود است: علاوه بر اینکه امواج و پارازیت‌ها ممکن است باعث ایجاد سرطان شوند، می‌توانند عوارض دیگری هم برای سلامتی داشته باشد.

قدر مسلم حال که وجود پارازیت تائید شده و مضر بودن آن نیز از سوی اتاق فکر استان مطرح شده به جاست که تحقیقات در این زمینه با سرعت بیشتری انجام شود تا پاسخی برای نگرانی‎های مردم شیراز باشد.

——————————————————————————————————————————————————————————————————–

آدرس و اسامی صفحات مرتبط با مجموعه عصر آنارشیسم  The names and addresses that related to anarchism era website


۱۴۶۷۲۸۵۱_۶۹۳۳۰۷۲۳۷۴۹۹۲۸۳_۱۵۵۷۱۵۳۰۲۵_o

 

۱- سایت عصر آنارشیسم

http://asranarshism.com

 

آدرس و اسامی صفحات ما در فیسبوک

 

۲- فیسبوک عصر آنارشیسم

https://www.facebook.com/asranarshism

 

۳- فیسبوک بلوک سیاه ایران

https://www.facebook.com/iranblackbloc

 

۴ – فیسبوک آنارشیستهای همراه روژاوا و باکورAnarchists in solidaritywiththeRojava

https://www.facebook.com/%D8%A2%D9%86%D8%A7%D8%B1%D8%B4%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%87%D9%85%D8%B1%D8%A7%D9%87-%D8%B1%D9%88%DA%98%D8%A7%D9%88%D8%A7-%D9%88-%D8%A8%D8%A7%DA%A9%D9%88%D8%B1-Anarchists-in-solidarity-with-the-Rojava-434646579975914

 

۵- فیسبوک دفاع از زندانیان و اعدامیان غیر سیاسی

https://www.facebook.com/sedaye.bisedayan

 

۶ – فیسبوک کارگران آنارشیست ایران

https://www.facebook.com/irananarchistlabors

 

۷- فیسبوک کتابخانه آنارشیستی

https://www.facebook.com/anarchistlibraryfa

 

۸ – فیسبوک آنارشیستهای همراه بلوچستان

https://www.facebook.com/anarchistinsupportbaluchistan

 

۹ – فیسبوک  هنرمندان آنارشیست

https://www.facebook.com/anarchistartistss

 

۱۰ – فیسبوک دانشجویا ن آنارشیست

https://www.facebook.com/anarchiststudents

 

۱۱ – فیسبوک شاهین شهر پلیتیک

https://www.facebook.com/shahre.shahin

 

۱۲ – فیسبوک آنتی فاشیست

https://www.facebook.com/ShahinShahrPolitik

 

۱۳ – فیسبوک صدای زندانیان سیاسی

https://www.facebook.com/SupportPoliticalPrisoners

 

۱۴- صدای زندانیان سیاسی در تلگرام

telegram.me/VoiceOfPrisonersOfConscience

 

۱۵ – عصر آنارشیسم در تلگرام

https://telegram.me/asranarshism

 

۱۶- عصر آنارشیسم در اینستاگرام

https://instagram.com/asranarshism/ 

 

۱۷ – عصر آنارشیسم در توئیتر

https://twitter.com/asranarshism

 

۱۸ – بالاچه عصر آنارشیسم در بالاترین

https://www.balatarin.com/b/anarchismera

 

۱۹- فیسبوک میتینگ دهه هفتاد و هشتادی ها

https://www.facebook.com/%D9%85%DB%8C%D8%AA%DB%8C%D9%86%DA%AF-%D8%AF%D9%87%D9%87-%D9%87%D9%81%D8%AA%D8%A7%D8%AF-%D9%88-%D9%87%D8%B4%D8%AA%D8%A7%D8%AF%DB%8C-%D9%87%D8%A7-505093803031731/

 

۲۰- گوگل پلاس عصر آنارشیسم

https://plus.google.com/u/0/114261734790222308813

 

۲۱ –  ساوندکلاود رادیو آنارشی

به اشتراک بگذارید Twitter Google+ Facebook Email بالاترین
برداشت از مطالب این وب سایت آزاد است