این کارهای اشتباه را در آلمان انجام ندهید

27 اکتبر اخبار روز

هر کشوری فرهنگ خاص خود را دارد گرچه شاید برخی از مردمان آن کشور هم آن را رعایت نکنند. در آلمان هم مواردی وجود دارد که باید (بهتر است) رعایت شوند. دست‌چینی از اشتباهاتی که بهتر است انجام نشوند:

آلمانی‌ها به هنگام نوشیدن رسوم خاص خود را دارند. فرق نمی‌کند آبجو، شراب، یا نوشیدنی‌های دیگر. به محض اینکه گفته شد “به سلامتی”، لیوان، گیلاس یا بطری را به هم زده و در این هنگام باید به چشمان طرف مقابل نگاه کرد. اگر در گروه می‌نوشید تک تک افراد گروه به هم سلامتی می‌گویند و “لحظه‌ای” به چشمان طرف مقابل نگاه می‌کنند.

عبور از چراغ قرمزعابر پیاده با ۵ یورو جریمه همراه است. یکی از کلیشه‌های جاری در مورد آلمانی‌ها “قانونمند” بودن آن‌ها است، اما برخی چراغ قرمز عابر پیاده را رعایت نمی‌کنند و از آن عبور می‌کنند. برخی هم در نیمه شب و در حالی که حتی یک پرنده هم پر نمی‌زند، منتظر سبز شدن چراغ می‌ایستند. عبور از چراغ قرمز عابر پیاده در صورتی که کودکی در آنجا ایستاده باشد، حتما با اعتراض دیگران روبرو خواهد شد.

سیگاری‌ها در آلمان مواظب باشند در صورتی که فندک یا کبریت همراه ندارند، سیگارشان را با شمع روی میز روشن نکنند. آلمانی‌ها از این کار بدشان می‌آید و قبح آن هم در گذشته‌های دور نهفته است. زمانی که دریانوردان در فصل سرما نمی‌توانستند به دریا بزنند مجبور بودند برای کسب درآمد کبریت بفروشند. کسی که کبریت نمی‌خرید و بجای آن با شمع سیگارش را روشن می‌کرد، در واقع به ملوانان و دریانوردان خسارت می‌زد.

روز یکشنبه در آلمان روزی نیست که شما بتوانید کارهای عقب‌مانده‌تان را انجام دهید. روز یکشنبه روز “آرامش” است و هر کاری که موجب تولید صدای بلند و نارضایتی همسایه‌ها شود، مجاز نیست. اکثر مغازه‌ها و فروشگاه‌ها تعطیل هستند و انجام کارهای پر سرو صدا مثل چمن زدن یا استفاده از جارو برقی با اعتراض همسایه‌ها روبرو خواهد شد.

در آلمان اگر کسی جرائت کند و مثلا کاغذ را در ظرف زباله پلاستیک بیاندازد حتما با اعتراض همسایه‌ها روبرو خواهد شد. در این کشور تفکیک زباله حکم‌فرماست. جای پلاستیک در ظرف‌های زرد رنگ، کاغذ در ظرف‌های آبی یا سبز، زباله ارگانیک در ظرف‌های قهوه‌ای و ظرف خاکستری برای بقیه زباله‌ها است.

تابلوی “FKK” مخفف “فرهنگ بدن آزاد” (Freie Körperkultur) است. اینجا منطقه‌ای است که مردم مجاز هستند برهنه باشند و هیچ کس اجازه ندارد مزاحم کسی بشود. در منطقه “FKK” همه (زن، مرد، پیر، جوان و کودک) مجاز هستند برهنه باشند. اگر به این منطقه رفتید باید مانند همه کاملا برهنه شوید.

کسی در آلمان با مایو وارد حمام سونا نمی‌شود، همه برهنه هستند و تنها یک حوله برای خشک کردن عرق بدن همراه دارند.

اگر می‌خواهید به کسی گل هدیه کنید حتما با گل‌فروش مشورت کنید. در غیر این صورت ممکن است دچار خطای ناخوشایند شوید. هدیه گل رز قرمز، فقط برای لحظات عاشقانه و رمانتیک است. از گل سفید به عنوان تزئین قبر و یا در مراسم خاکسپاری استفاده می‌شود.

آلمانی‌ها آدم‌های وقت شناسی هستند. کسی که بر سر قرار ملاقات حتی ۵ دقیقه هم دیر کند را علامت بی‌ادبی و غیر قابل اعتماد بودن می‌دانند. اگر امکان حضور در قرار ملاقات در وقت تعیین شده وجود نداشته باشد، باید حتما از پیش اطلاع دهید.

وقت‌شناسی آلمانی‌ها در مورد جشن‌ها و پارتی‌ها هم صدق می‌کند. وقتی یک آلمانی کسی را برای ساعت ۱۹ به شام دعوت می‌کند، به این معنی است که تعداد محدودی که دور یک میز جا می‌گیرند برای صرف شام دعوت شده‌اند و از این رو باید سر وقت آنجا بود. اگر میهمان برای پارتی دعوت شده باشد وقت معینی تعیین نمی‌شود.

در آلمان تولد کسی را پیشاپیش تبریک نگویید. آلمانی‌ها بر این باورند که تبریک گفتن زودهنگام تولد باعث بدبیاری می‌شود و خوش یُمن نیست. دقت داشته باشید که در آلمان روز تولد اشخاص از ساعت ۲۴ آغاز می‌شود و پس از آن است که می‌توانید تبریک بگویید.

دقت داشته باشید در آلمان هر “آبی، آب نیست”. کیفیت آبی که از شیر جاری می‌شود معمولا بسیار خوب است. در آلمان وقتی در رستوران درخواست آب می‌کنید “آب گازدار” و یا “آب معدنی” دریافت می‌کنید. اما آب معمولی را هم مجانی دریافت نخواهید کرد.

حتی اگر در منزل آلمانی‌ها تقاضای “یک لیوان آب معمولی” بکنید، باز هم خواهید شنید که “آب درست و حسابی” هم داریم که منظور همان ” آب معدنی و گازدار” است.

نویسنده: محمود صالحی

منبع : دویچه وله

——————————————————————————————————————————————————————————————————–

آدرس و اسامی صفحات مرتبط با مجموعه عصر آنارشیسم  The names and addresses that related to anarchism era website


۱۴۶۷۲۸۵۱_۶۹۳۳۰۷۲۳۷۴۹۹۲۸۳_۱۵۵۷۱۵۳۰۲۵_o

 

۱- سایت عصر آنارشیسم

http://asranarshism.com

 

آدرس و اسامی صفحات ما در فیسبوک

 

۲- فیسبوکعصر آنارشیسم

https://www.facebook.com/asranarshism

 

۳- فیسبوک بلوک سیاه ایران

https://www.facebook.com/iranblackbloc

 

۴ – فیسبوکآنارشیستهای همراه روژاوا و باکورAnarchists in solidaritywiththeRojava

https://www.facebook.com/%D8%A2%D9%86%D8%A7%D8%B1%D8%B4%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%87%D9%85%D8%B1%D8%A7%D9%87-%D8%B1%D9%88%DA%98%D8%A7%D9%88%D8%A7-%D9%88-%D8%A8%D8%A7%DA%A9%D9%88%D8%B1-Anarchists-in-solidarity-with-the-Rojava-434646579975914

 

۵- فیسبوک دفاع از زندانیان و اعدامیان غیر سیاسی

https://www.facebook.com/sedaye.bisedayan

 

۶ – فیسبوک کارگران آنارشیست ایران

https://www.facebook.com/irananarchistlabors

 

۷- فیسبوک کتابخانه آنارشیستی

https://www.facebook.com/anarchistlibraryfa

 

۸ – فیسبوکآنارشیستهای همراه بلوچستان

https://www.facebook.com/anarchistinsupportbaluchistan

 

۹ – فیسبوک  هنرمندان آنارشیست

https://www.facebook.com/anarchistartistss

 

۱۰ – فیسبوک دانشجویا ن آنارشیست

https://www.facebook.com/anarchiststudents

 

۱۱ – فیسبوک شاهین شهر پلیتیک

https://www.facebook.com/shahre.shahin

 

۱۲ – فیسبوکآنتی فاشیست

https://www.facebook.com/ShahinShahrPolitik

 

۱۳ – فیسبوک صدای زندانیان سیاسی

https://www.facebook.com/SupportPoliticalPrisoners

 

۱۴- صدای زندانیان سیاسی در تلگرام

telegram.me/VoiceOfPrisonersOfConscience

 

۱۵ – عصر آنارشیسم در تلگرام

https://telegram.me/asranarshism

 

۱۶- عصر آنارشیسم در اینستاگرام

https://instagram.com/asranarshism/ 

 

۱۷ – عصر آنارشیسم در توئیتر

https://twitter.com/asranarshism

 

۱۸ – بالاچه عصر آنارشیسم در بالاترین

https://www.balatarin.com/b/anarchismera

 

۱۹- فیسبوک میتینگ دهه هفتاد و هشتادی ها

https://www.facebook.com/%D9%85%DB%8C%D8%AA%DB%8C%D9%86%DA%AF-%D8%AF%D9%87%D9%87-%D9%87%D9%81%D8%AA%D8%A7%D8%AF-%D9%88-%D9%87%D8%B4%D8%AA%D8%A7%D8%AF%DB%8C-%D9%87%D8%A7-505093803031731/

 

۲۰- گوگل پلاس عصر آنارشیسم

https://plus.google.com/u/0/114261734790222308813

 

۲۱ –  ساوندکلاود رادیو آنارشی

 

به اشتراک بگذارید Twitter Google+ Facebook Email بالاترین
برداشت از مطالب این وب سایت آزاد است