انفجار مهیب لوله گاز در نزدیکی شهرستان گناوه و انتشار بوی گاز سمی در منطقه

Text Size

https://www.youtube.com/watch?v=INOz-etgXpQ

به گزارش ایلنا خط لوله گاز ترش، خط انتقال نفت و یک خط انتقال اتیلین در حوزه شهرستان گناوه بر اثر انفجاری مهیب دچار آتش سوزی شد.

این انفجار بامداد شنبه در ایستگاه تقویت فشار گاز شهرستان گناوه همجوار جاده گناوه – گچساران که در ۲۸ کیلومتری شهر گناوه و هشت کیلومتری روستای شول قرار دارد، رخ داد که بر اثر آن آتش سوزی مهیبی به وقوع پیوسته که شعله های آتش از کیلومترها دورتر قابل مشاهده است.

منابع خبری خبری ایلنا از وقوع انفجار خط لوله شول گودری در نزیکی شهرستان گناوه در استان بوشهر خبر دادند. به گفته شاهدان عینی این خط لوله گاز ترش از شهرستان گناوه عبور می کند.

فعلا تصاویری از نزدیک از این انفجار در فضای مجازی منتشر نشده و عکس ها از فاصله ۳۰ کیلومتری انفجار هستند که توسط مردم گرفته شده است.

یکی از نیروهای امدادی می‌گوید تاکنون ۳ مصدوم پیدا و به بیمارستان منتقل شده است. گفته می شود مصدومان راننده و حراست شرکت گاز بوده اند.

وی همچنین اضافه کرده زبانه آتش به حدی است که نزدیک شدن به محل حادثه برای نیروهای امدادی امکان‌پذیر نیست.

مدیریت بحران شهرستان از همشهریان خواسته است جهت تسهیل در امدادرسانی از حضور در منطقه حادثه دیده جدا خودداری کنند چرا که تردد غیر ضروری، امدادرسانی را با مشکل مواجه خواهد کرد.

هنوز علت دقیق و میزان خسارت های احتمالی این حادثه مشخص نیست .

 

انتشار بوی گاز سمی در منطقه :

به گزارش خبرنگار ایلنا، در شرایطی که شعله های آتش اجازه نزدیک شدن نیروهای امداد به محل حادثه را نمی دهد و حریق قابل مهار شدن نیست، خبرها تاکنون از مصدومیت ۳ نفر حکایت دارد که حال مصدومان وخیم گزارش شده است.

وضعیت تردد در مسیر منتهی به روستاهای بهمنیاری و شول شلوغ گزارش شده و احتمال آن می رود تا ساعتی دیگر تردد خودروهای عملیاتی با کندی صورت پذیرد‌.

بر اساس اعلام شاهدان عینی بوی بد سمی منطقه را فرا گرفته و تنفس مشکل است.

گفتنی است ایستگاه تقویت فشار گاز شهرستان گناوه بامداد شنبه پس از انفجاری مهیب دچار حریق شده که بر اثر آن تاکنون یک نفر کشته و سه نفر مصدوم شده‌اند.

———————————————————————————

به گزارش نفت نیوز  خط لوله ۴۲ اینچ گاز آغار/دالان و لخته گیر ۱۲۰۰ در منطقه شول گناوه در استان بوشهر دچار انفجار مهیبی شد .

این خطوط لوله زیر زیر شرکت نفت و گاز گچساران هستند. محل حادثه تا گوره حدود ۳۰ کیلومتر فاصله دارد.
این خط لوله گاز آغار را برای تزریق در میدان مارون از شرکت نفت و گاز گچساران عبور می دهد و شرکت نفت و گاز آغاجاری در کارخانه گاز مایع ۱۰۰۰ مایع گیری روی آن انجام می دهد و نهایتاً برای تزریق در میدان مارون به شرکت نفت و گاز مارون ارسال می شود.
هم اکنون مقامات محلی در محل حادثه حاضر هستند.

یک کشته و ۳ مصدوم در آتش‌سوزی گناوه/ حریق فعلا قابل مهار نیست

حجت‌الاسلام عبدالحمید خدری در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: ایستگاه تقویت فشار گاز شهرستان گناوه از ساعتی پیش دچار حریق شده که بر اثر آن یک نفر کشته و سه نفر مصدوم شده‌اند.

نماینده مردم گناوه، دیلم و بوشهر در مجلس شورای اسلامی که هم‌اکنون در محل حادثه مشغول پیگیری امدادرسانی است، اضافه کرد: مصدومان حادثه به مراکز درمانی منتقل شده‌اند که حال یکی از آنها وخیم گزارش شده است.

وی اضافه کرد: همه مسئولان شهرستان گناوه در محل حادثه حضور دارند و نیروهای امدادی نیز از نقاط مختلف به محل اعزام شده‌اند ولی حجم بالای آتش مجال اطفای حریق را تاکنون نداده‌است و نیروهای آتش‌نشان در انتظار فروکش حریق هستند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: علت حادثه مشخص نیست و کارشناسان وزارت نفت باید موضوع را به صورت دقیق بررسی کرده و علت را شناسایی کنند.

خدری با اشاره به اینکه در تماس با وزیر نفت و معاون وی بر رسیدگی سریع به این وضعیت تاکید شده است، افزود: وزیر نفت به صورت جدی پیگیری موضوع است.

وی ادامه داد: محمدی مدیرعامل شرکت نفت و گاز گچساران که مسئول این منطقه نفتی است نیز به زودی برای بررسی موضوع و انجام اقدامات لازم در محل حاضر خواهد شد.

نماینده مردم گناوه، دیلم و بوشهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه شدت حریق بسیار زیاد است، گفت: همه عوامل امدادی برای انجام عملیات امدادرسانی در محل حضور دارند.

عملیات مهار آتش خط لوله ۴۲ اینچ انتقال گاز آغاز شد

با وقوع آتش سوزی در خط ۴۲ انتقال گاز آغار دالان،در منطقه شول شهرستان گناوه، نیروهای عملیاتی و آتش نشانی شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران به منطقه اعزام و عملیات ایمن سازی، مهار و خاموش کردن آتش را آغاز کرده اند.
به گزارش روابط عمومی مناطق نفتخیزجنوب این خط لوله که بخشی از گاز شرکت نفت مناطق مرکزی ایران را به مناطق نفتخیزجنوب انتقال می دهد، حین عملیات راندن توپک دچار انفجار و آتش سوزی شده است.
این حادثه در نزدیکی ایستگاه لخته گیر ۱۲۰۰ و در مجاورت روستای گودری روی داده و مصدومیت سه نفر از کارکنان را در پی داشته است.

——————————————————————————-

برخی منابع محلی از وقوع انفجار یک خط لوله (احتمالا گاز ترش، یا خط انتقال نفت و یا یک خط انتقال اتیلین) در حوزه شهرستان گناوه خبر می‌دهند.

به گزارش ایسنا به نقل از بیداران، به دنبال انفجار در خط لوله‌ای در گناوه مدیریت بحران این شهرستان از مردم خواسته است جهت تسهیل در امدادرسانی از حضور در منطقه حادثه دیده جدا خودداری کنند چون ترددهای غیر ضروری، امدادرسانی را با مشکل مواجه خواهد کرد.

این نیروی امدادی می‌افزاید:  زبانه آتش بقدری بالاست که نزدیک شدن برای نیروهای امدادی امکان پذیر نیست.

گزارش ها حاکی است بدلیل وجود لوله های گاز در محل حادثه و احتمال انفجار، از مردم گناوه خواسته شده منطقه را ترک کنند.

—————————————————————————–

به گزارش  خبرگزاری میزان؛ فرمانداری گناوه در اطلاعیه ای از مردم خواست تا از نزدیک شدن به محل حادثه انفجار خط لوله خودداری کنند.
بر اساس اعلام روابط عمومی فرمانداری گناوه، هنوز احتمال وقوع انفجار دیگری در خط لوله گاز ترش حوزه شهرستان گناوه وجود دارد.
این فرمانداری از شهروندان خواست تا با بستگان خود که به محل حادثه رفته اند تماس بگیرید و به هر نحو ممکن آنها را از محل دور کنند.
فرمانداری گناوه تاکید کرده است: منطقه به شدت خطرناک است و هر لحظه احتمال انفجار دیگری وجود دارد.
همچنین مدیریت بحران شهرستان گناوه از مردم خواسته است جهت تسهیل در امدادرسانی از حضور در منطقه حادثه دیده جدا خودداری کنند. تردد غیر ضروری، امدادرسانی را با مشکل مواجه خواهد کرد.
– مدیریت بحران شهرستان از مردم خواسته است جهت تسهیل در امدادرسانی، از حضور در منطقه حادثه دیده جدا خودداری کنند (ترددهای غیر ضروری، امدادرسانی را با مشکل مواجه خواهد کرد).
– منابع محلی از تخلیه برخی ساختمان های همجوار به سبب احتمال گسترش حریق و انفجارهای بعدی خبر داده اند.
– برخی منابع غیر رسمی و کارشناسان حاضر در صحنه، در برآورد اولیه، علت این حادثه را بروز انفجار شدید در ایستگاه تقویت فشار گاز «بهمنیاری» شهرستان گناوه از زیر مجموعه های منطقه نفتی گچساران تشخیص داده اند.
– تا کنون این انفجار که همچنان شعله ور است و نیروهای امدادی در حال اطفای حریق ناشی از آن هستند، یک کشته و ۳ زخمی داشته است؛ برخی از شاهدان عینی هم تلفات جانی را رده کرده و از زخمی شدن ۴ نفر خبر داد اند.
– مدیر کل بحران استان بوشهر نیز در این ارتباط اعلام کرد: روستاهای نزدیک محل حادثه تخلیه شدند تا اهالی آن از خطرات احتمالی در امان باشند. قائدی یادآور شد: هنوز آتش مهار نشده است و به محض این که گاز موجود در لوله ها به طور کامل تخلیه شود، آتش خاموش خواهد شد.
——————————————————————-
به گزارش مشرق، داراب عرب در گفتگو با مهر اظهار داشت: ایستگاه تقویت فشار گاز شهرستان گناوه همجوار جاده گناوه – گچساران از ساعتی پیش دچار حریق شده است.
وی با اشاره به شدت این آتش‌سوزی، افزود: آسمان شهر گناوه هم‌اکنون قرمزرنگ است.
منطقه‌ای که دچار حریق شده دارای حساسیت بالایی است و خط لوله انتقال اتیلن غرب از همین منطقه عبور می‌کند. همچنین خط لوله آبرسانی کوثر و پنج خط انتقال نفت به جزیره خارگ نیز از این نقطه عبور می‌کند.
– یکی از اهالی منطقه گفت: ساکنینی که اطراف محل حادثه بوده اند به دلیل گرمای زیاد و صدای مهیب خانه های‌شان را ترک کرده اند. – مرکز دیسپچینگ گاز تهران اعلام کرد: تغییر در فشار گاز گزارش نشده است لذا احتمال اینکه انفجار در لوله نفت باشد، قوت می گیرد. در صورت خلل یا انفجار گاز، امکان توقف انتقال گاز توسط دیسپچینگ میسر است و به همین دلیل آتش سوزی به راحتی مهار می شود ولی با توجه به اینکه فلکه های نفت باید بصورت مکانیکی بسته شوند، مهار آتش بسیار سخت خواهد بود.

——————————————————————————————————————————————————————————————————–

آدرس و اسامی صفحات مرتبط با مجموعه عصر آنارشیسم


poql8j0h
 

۱- سایت عصر آنارشیسم

https://asranarshism.com

 

آدرس و اسامی صفحات ما در فیسبوک

 

۲- فیسبوک عصر آنارشیسم

https://www.facebook.com/asranarshism

 

۳- فیسبوک بلوک سیاه ایران

https://www.facebook.com/iranblackbloc

 

۴ – فیسبوک آنارشیستهای همراه روژاوا و باکورAnarchists in solidarity with the Rojava

https://www.facebook.com/%D8%A2%D9%86%D8%A7%D8%B1%D8%B4%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%87%D9%85%D8%B1%D8%A7%D9%87-%D8%B1%D9%88%DA%98%D8%A7%D9%88%D8%A7-%D9%88-%D8%A8%D8%A7%DA%A9%D9%88%D8%B1-Anarchists-in-solidarity-with-the-Rojava-434646579975914

 

۵- فیسبوک دفاع از زندانیان و اعدامیان غیر سیاسی

https://www.facebook.com/sedaye.bisedayan

 

۶ – فیسبوک کارگران آنارشیست ایران

https://www.facebook.com/irananarchistlabors

 

۷- فیسبوک کتابخانه آنارشیستی

https://www.facebook.com/anarchistlibraryfa

 

۸ – فیسبوک آنارشیستهای همراه بلوچستان

https://www.facebook.com/anarchistinsupportbaluchistan

 

۹ – فیسبوک  هنرمندان آنارشیست

https://www.facebook.com/anarchistartistss

 

۱۰ – فیسبوک دانشجویا ن آنارشیست

https://www.facebook.com/anarchiststudents

 

۱۱ – فیسبوک شاهین شهر پلیتیک

https://www.facebook.com/shahre.shahin

 

۱۲ – فیسبوک آنتی فاشیست

https://www.facebook.com/ShahinShahrPolitik

 

۱۳- عصر آنارشیسم در تلگرام

 

۱۴- عصر آنارشیسم در اینستاگرام

 

۱۵- عصر آنارشیسم در توئیتر

https://twitter.com/asranarshism

 

۱۶ – بالاچه عصر آنارشیسم در بالاترین

https://www.balatarin.com/b/anarchismera

 

آدرس تماس با ما

 

آدرس و اسامی صفحات مرتبط با فدراسیون عصر آنارشیسم

Federation of Anarchism Era Social Media Pages۱- آدرس تماس با ما 
asranarshism@protonmail.com
info@asranarshism.com
۲- عصر آنارشیسم در اینستاگرام
۳- عصر آنارشیسم در تلگرام
۴- عصر آنارشیسم در توئیتر
۵ – فیسبوک عصر آنارشیسم
۶ – فیسبوک بلوک سیاه ایران
۷ – فیسبوک آنارشیستهای همراه روژاوا و باکورAnarchists in solidarity with the Rojava
۸ – فیسبوک دفاع از زندانیان و اعدامیان غیر سیاسی
۹ – فیسبوک کارگران آنارشیست ایران
۱۰- فیسبوک کتابخانه آنارشیستی
۱۱ – فیسبوک آنارشیستهای همراه بلوچستان
۱۲ – فیسبوک هنرمندان آنارشیست
۱۳ – فیسبوک دانشجویان آنارشیست
۱۴ – فیسبوک شاهین شهر پلیتیک
۱۵ – فیسبوک آنتی فاشیست
۱۶- تلگرام آنارشیستهای اصفهان و شاهین شهر
۱۷ – اینستاگرام آنارشیستهای اصفهان و شاهین شهر
۱۸- تلگرام آنارشیستهای شیراز
۱۹ – تلگرام ” جوانان آنارشیست ”
۲۰ - تلگرام آنارشیستهای تهران
۲۱ – اینستاگرام جوانان آنارشیست
۲۲ – گروه تلگرام اتحادیه آنارشیستهای افغانستان و ایران
۲۳ –  توییتر اتحادیه آنارشیستهای افغانستان و ایران - The Anarchists Union of Afghanistan and Iran
۲۴ – فیسبوک اتحادیه آنارشیستهای افغانستان و ایران
۲۵ – اینستاگرام اتحادیه آنارشیستهای افغانستان و ایران
۲۶ – کانال تلگرام خودسازماندهی مطالب گروه اتحاديه آنارشیست‌های افغانستان و ايران
۲۷ – گروه تلگرام خودساماندهی مطالب گروه اتحادیه آنارشیستهای افغانستان و ایران
۲۸– اینستاگرام آنارشیستهای بوکان - ئانارکیستە کانی بۆکان
۲۹- کانال تلگرام کتابخانه شورشی
۳۰- کانال تلگرام ریتم آنارشی
۳۱- تلگرام آنارشیستهای اراک
۳۲- تلگرام قیام مردمی
۳۳- ماستودون عصرآنارشیسم
۳۴- فیسبوک آنارشیست‌های مزار شریف
۳۵- فیسبوک آنارشیست‌های کابل