هرج و مرج ناشی از عملکرد دولتها , اسلامگرایان و سرمایه داری همچنان جان انسان ها را در جنگ و فرار از جنگ می گیرند

عصر آنارشیسم

Text Size
 در وضعیت هرج و مرج حاکم بر یک جامعه امنیت جانی و زندگی عادی افراد جامعه از بین می رود و شیرازه ی جامعه از هم می پاشد . با شکل گرفتن گروه های تبهکار (مانند داعش) جنایات و اعمال وحشیانه ای که توسط آنها صورت گرفته است دیگر جان و حرمت انسان ارزشی نخواهد داشت.در چنین شرایطی که جنگ و ناامنی در زیر سایه ی هرج و مرج ایجاد شده است حق طبیعی انسان ها است که بتوانند به مناطقی بروند که هرج و مرج در ان نباشد اما اگر در سر راه و یا مقصد جدید باز هم هرج و مرج حاکم باشد و قوانین و حقوق پناهندگی در قبال آنها نادیده گرفته شود و راه را برآنها ببندند نه تنها مسئولیتی نسبت به جان و زندگی آنها حس نشود و تازه آنها را مورد ضرب و شتم قرار دهند می توان گفت که آنها همچنان در وضعیت هرج و مرج ناشى از عملکرد “دولتها ” و بی مسئولیتی جامعه بشری بسر می برند. و از طرفی کمپ های پناهندگی آنها آتش زده شود و در بلاتکلیفی بسر ببرند و مورد حمله دیگران (مانند پلیسها و فاشیستها ) قرار بگیرند باز می توان گفت که وضعیت آنها همچنان در شرایط هرج و مرج قرار دارد و هر کسی هر کاری بخواهد در تعرض به حقوق و زندگی و جان آنها انجام می دهد. بنابراین بخشی از جامعه در زیر سایه دولتها دست خوش هرج و مرج است.
از آنجاییکه یک شبه یک تفکر ضد انسانی و ضد بشری و تبهکار مانند داعش، تحت حمایت دولتها تبدیل به یک نیروی عظیم نظامی, اشغالگر و متجاوز می شود، زمانی که محل زندگی مردم توسط دولتها و احزاب سرمایه داری با خاک یکسان می شود،زمانی که زندگی روزانه مردم (مانند سوریه، عراق، یمن و لیبی و… ) مختل می شود و هر لحظه باید منتظر کشته شدن خود یا عزیزان خود باشند، بناچار مجبور به ترک منطقه جنگی و یا همان خانه و کاشانه سابق خود میشوند و هیچکس نیست که دست یاری به سوی آنها دراز کند و نه تنها به حال خود رها می شوند بلکه تمام تلاشها در جهتى شکل میگیرد که مردمی که می خواهند در صلح زندگی کنند و از جنگی که دولتها و سرمایه داری و اسلامگرایان به پا کرده اند و زندگی آنها را نابود کردند بگریزند، از پاى بیفتند و مستأصل سرنوشت تحمیلى سیستم سرمایه دارى را بپذیرند و از تقلا براى نجات خود دست بکشند. وقتی هرج و مرج حاکم باشد هر دولتی هر کاری که خواست با آنها انجام می دهد و نیروهای فشار وابسته به جریانات راست و فاشیست هم در این وضعیت هرج و مرج حاکم شده توسط دولتها پناهگاه های آنها را به آتش می کشند ( مانند آتش زدن تنها بیش از ۱۰۰ مورد در چند ماه گذشته در آلمان ) و به اشکال مختلف به آنها حمله می کنند.
تاریخ بشری نشان میدهد که انسان ها همیشه کوچ کرده اند، از افریقا به اسیا از اسیا به اروپا و به سرزمین فعلی که امروز امریکا و استرالیا نامیده می شود. در ان زمان هنوز دولت ها وجود نداشتند که مرزها ، سیم خار دار ها و دیوار ها را بسازند . پس از بوجود امدن دولت هاست که جنگ ها برای این سوی مرز و ان سوی مرز جان بشریت را نشانه گرفته است .
برای جان انسان هاى امروز و کودکان فردا به پا خیزیم . دولت ها را باید مجبور کرد که دروازه هاى کشورها را بروی اوارگان جنگی باز بگذارند . امروز شاهد یکی از فجیع ترین جنایت های تاریخ بشری هستیم . از طرفی برپایی جنگ های خاورمیانه از سوی دولت ها و از سویی دیگر اوارگی و بی خانمان شدن میلیون ها انسان و بسته بودن مرزهای کشورهای اروپایی، منجر به ان می شود که انسان های ناچار و آواره جان خود را در مسیر راه از دست بدهند . ما بر این اگاهیم که بحرانی که جهان را فرا گرفته است از مدیریت و ساختار شکل جوامع جهانی است که بصورت دولت اداره می شود .دولت های سرمایه داری با قدرت بیشتر جهانی ، تلاش در نابودی دولت های کوچکتر در خاور میانه با جنگ افروزی دارند که منجر به قتل عام انسان ها و اوارگی انها در جهان شده است. ننگ و نفرت به عاملین این جنگ ها که انسان ها را بی خانمان و اواره می کنند و از طرفی دیگر دروازه هاى امنیت را برویشان می بندند. برای اعتراض به این سیاست های دولت ها بیرون بیاییم .. میادین شهرها را تصرف کنیم . … در اعتصاب ها، تحصن ها و اکسیونهاى اعتراضی که در حمایت از پناهندگان ترتیب داده می شود شرکت کنیم.
 عصرآنارشیسم ۰۶٫۰۹٫۲۰۱۵
 

آدرس و اسامی صفحات مرتبط با فدراسیون عصر آنارشیسم

Federation of Anarchism Era Social Media Pages۱- آدرس تماس با ما 
asranarshism@protonmail.com
info@asranarshism.com
۲- عصر آنارشیسم در اینستاگرام
۳- عصر آنارشیسم در تلگرام
۴- عصر آنارشیسم در توئیتر
۵ – فیسبوک عصر آنارشیسم
۶ – فیسبوک بلوک سیاه ایران
۷ – فیسبوک آنارشیستهای همراه روژاوا و باکورAnarchists in solidarity with the Rojava
۸ – فیسبوک دفاع از زندانیان و اعدامیان غیر سیاسی
۹ – فیسبوک کارگران آنارشیست ایران
۱۰- فیسبوک کتابخانه آنارشیستی
۱۱ – فیسبوک آنارشیستهای همراه بلوچستان
۱۲ – فیسبوک هنرمندان آنارشیست
۱۳ – فیسبوک دانشجویان آنارشیست
۱۴ – فیسبوک شاهین شهر پلیتیک
۱۵ – فیسبوک آنتی فاشیست
۱۶- تلگرام آنارشیستهای اصفهان و شاهین شهر
۱۷ – اینستاگرام آنارشیستهای اصفهان و شاهین شهر
۱۸- تلگرام آنارشیستهای شیراز
۱۹ – تلگرام ” جوانان آنارشیست ”
۲۰ - تلگرام آنارشیستهای تهران
۲۱ – اینستاگرام جوانان آنارشیست
۲۲ – گروه تلگرام اتحادیه آنارشیستهای افغانستان و ایران
۲۳ –  توییتر اتحادیه آنارشیستهای افغانستان و ایران - The Anarchists Union of Afghanistan and Iran
۲۴ – فیسبوک اتحادیه آنارشیستهای افغانستان و ایران
۲۵ – اینستاگرام اتحادیه آنارشیستهای افغانستان و ایران
۲۶ – کانال تلگرام خودسازماندهی مطالب گروه اتحاديه آنارشیست‌های افغانستان و ايران
۲۷ – گروه تلگرام خودساماندهی مطالب گروه اتحادیه آنارشیستهای افغانستان و ایران
۲۸– اینستاگرام آنارشیستهای بوکان - ئانارکیستە کانی بۆکان
۲۹- کانال تلگرام کتابخانه شورشی
۳۰- کانال تلگرام ریتم آنارشی
۳۱- تلگرام آنارشیستهای اراک
۳۲- تلگرام قیام مردمی
۳۳- ماستودون عصرآنارشیسم
۳۴- فیسبوک آنارشیست‌های مزار شریف
۳۵- فیسبوک آنارشیست‌های کابل