ویدئو تهدید ۲ بسیجی و حزب الهی به اسید پاشی به صورت دختران که احتمال دارد عوامل اسید پاشی اصفهان نیز باشند

Text Size

https://www.youtube.com/watch?v=LZJ9nzPlBnU

 

این ۲ بسیجی داعش شیعه (داعشیعه ) در مشهد دختران را تهدید به اسید پاشی می کنند که احتمال دارد عوامل اسید پاشی اصفهان باشند چراکه سردار محمدرضا مقیمی رئیس پلیس آگاهی ناجا در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی تسنیم از جمله می گوید : ” فردی که در همان زمان اقدام به آتش زدن منازل برخی از شهروندان اصفهانی کرده بود و یا با چاقو بدن تعدادی از زنان اصفهان را مجروح می‌کرد اصلاً اهل شهر اصفهان نبود و پیش از هر کدام از این جنایت‌ها با اتوبوس از یکی از استان‌های دیگر به شهر اصفهان می‌آمد و پس از ارتکاب جرم از شهر اصفهان خارج می‌شد.”

مقیمی در پاسخ به این سؤال که چطور علی‌رغم تمام این اقدامات پلیس نتوانست هیچ سرنخ یا تصویری از عامل این اسیدپاشی‌ها به دست آورد، گفت: ” متأسفانه مکان‌هایی که این فرد برای اقدامات خود انتخاب کرده بود به دوربین‌های ثبت تصاویر مجهز نبودند و هیچ دوربینی هم در نزدیکی این مکان‌ها وجود نداشت تا تصاویر آنها به شناسایی این فرد کمک کند.

به گزارش تسنیم، مهرماه سال ۹۳ اولین گزارش از اسیدپاشی در اصفهان منتشر شد که پس از انتشار اولین گزارش، تعداد این جنایت‌های سریالی به چهار مورد رسید و انتشار اخبار این اسیدپاشی‌ها موجی از نگرانی و التهاب را در جامعه به وجود آورد که متأسفانه علی‌رغم تلاش‌های بسیاری که از سوی پلیس و سایر دستگاه‌ها برای شناسایی مرتکبین این جرائم انجام شد، عامل این اسیدپاشی‌ها هیچ‌گاه شناسایی و دستگیر نشد؛ این در حالی است که به‌گفته پلیس هنوز این پرونده بسته نشده است و تلاش برای شناسایی و دستگیری متهم اصلی این پرونده ادامه دارد.”

در همین مصاحبه که در فرارو منتشر شده است مقیمی در پاسخ خبرنگار که  سوال می کند “فرد اسیدپاش، اصفهانی بود؟ “می گوید: – ممکن است اصفهانی نباشد.

وقتی ۲ بسیجی شناخته شده در حال تهدید به اسید پاشی هستند چرا نیروهای انتظامی از آنها بازجویی نمی کند ؟! ( شاید به این دلیل که چاقو دسته خودش را نمی برد و با آنها همسو هستند ) چراکه امکان دارد در پرونده اصفهان یا دیگر شهرها دخیل باشند و مدعی العموم چرا از آنها شکایت نمی کند ؟! ( چونکه ظاهرا فقط برای برخورد با فعالین سیاسی و سرکوب مردم از مدعی العموم استفاده می کنند )  و از این به بعد هر گونه اسید پاشی در ایران این ۲ نفر می توانند در آن مستقیم یا غیر مستقیم دست داشته باشند و علنا در حال تشویق حزب الله و بسیج به انجام این جنایت هستند بنابراین چرا دادگاه و قوه قضائیه به دلیل قانون “برهم زدن امنیت کشور و آرامش عمومی و همچنین تشویش اذهان عمومی “با آنها برخورد نمی کند؟! ( چون خود قوه قضائیه کاری جز جنایت ، حق کشی ، سرکوب مردم و اختلاس ندارد و گویا با اسیدپاش ها همسو هستند و چنین قانونی بر علیه خودی ها بکار نمی رود)

اسید پاشی در اصفهان موجی از وحشت را در جامعه حکمفرما کرد و رژیم به جای برخورد با عوامل و تشویق کنند گان به اسید پاشی به جایش به معترضان اسید پاشی برخورد کرد.

 

آنچه در زیر می‌خوانید نظرات تعدادی از زنان اصفهانی در مورد حوادث اسیدپاشی اصفهان است :  ۲۷ مهر ۱۳۹۳

یک ناشناس: ” تمام شیشه‌های ماشین بالاست؛ اما به هر حال سعی می‌کنم این روزها کمتر از خانه بیرون بروم.”

ناشناس: ” به عنوان یک زن اصفهانی با صدای عبور هر موتور سواری اعصابم به هم می‌ریزد و بعد از این‌که موتور از کنارم عبور کرد تصویر قربانیان اسید پاشی در ذهنم تداعی می‌شود. هرچند قبل از این باتوجه به تجربه دزدیده شدن کیفم؛ از صدای موتور هراس داشتم. این یعنی عدم امنیت در جامعه.”

هانیه: ” پیش از این یک پیامک از شماره ناشناسی در یافت کردم که در آن هشدار داده بود اگر حجاب‌تان را رعایت نکنید به شما اسید پاشی می‌شود. اگر اسید پاشی‌ها مربوط به مسئله حجاب است چرا مقامات بالاتر دراین خصوص اظهارنظر نمی‌کنند؟ آیا هر شخصی متولی امر حجاب است؟”

روزنامه نگار: “با این‌که جای تحسین دارد که ایسنا اولین خبرگزاری‌ای است که جرات کرده این موضوع را رسانه‌ای کند، اما در تمام خبر( گفت‌وگوی ایسنا با قربانیان اسیدپاشی در اصفهان) به شدت تاکید شده خانم‌هایی که به صورت‌شان اسید پاشیده شده از خانواده‌های مذهبی و با آبرو و باحجاب بوده‌اند … پس اسیدپاشی حق‌شان نبوده است … انگار کسانی که بی‌حجاب‌اند، بی‌آبرو و بی‌خانواده‌اند و حالا اگر به آن‌ها اسید می‌پاشیدند جای تعجب نبود! گاهی رسانه‌ها فرهنگ مسلط مردسالار را باز تولید می‌کنند! نکته بد دیگر این‌که پوشش این خبرها (البته عدم پوشش هم مسلماً چاره ساز نیست) هدف چنین رفتارهای غیرانسانی که ایجاد ترس و وحشت است را محقق می‌کند.”

شبنم:” کاش زودتر عاملان اسیدپاشی را دستگیر کنند. برای هرکار خارج از خانه‌ای یا آژانس می‌گیرم یا تاکسی دربست می‌کنم.”

ناشناس: “هر روز شایعات در خصوص این موضوع بیشتر می‌شود. یک روز صحبت از چهار قربانی است و روز دیگر ۱۵ قربانی. چرا صدا و سیما در این خصوص توضیح نمی‌دهد؟ متاسفانه زنان این روزها امنیت ندارند.”

گلی:”واقعا این کار چه معنی دارد؟ شادی را از یک خانواده می‌گیرند و همه اعضای خانواده را درگیر یک حادثه تلخ می‌کنند.”

آمنه:” دیشب تا صبح خواب دیدم به من اسید پاشی شده است. خرید و فروش اسید باید ممنوع شود.”

ناشناس:” صبح تا الان صد بار خواستم به شوهرم بگویم، نمی‌خواهم اصفهان زندگی کنم؛ چون فقط رانندگی که نیست، بالاخره باید ماشین را پارک کنیم و پیاده بشویم، حالا از کجا معلوم به پیاده‌ها هم اسید نپاشند؟”

فیروزه: ” چند روز گذشته قید بیرون رفتن از خانه را زدم. امروز باید صنف‌مان هم می‌رفتم که از ترسم نرفتم.”

صبا:” به همه کسانی که می‌شناسم گفتم شیشه‌های ماشین‌شان را پایین نیاورند. می‌گویند حتی احتمال دارد به مردان هم اسیدپاشی شود.”

ناشناس:” بعد از این لینک مصاحبه‌ها (گفت‌وگوی ایسنا با قربانیان اسیدپاشی در اصفهان) را خواندم حتی جرات نکردم تا پاساژ … بروم و یک رنگ مو بخرم.”

سپیده:” جرات نداریم موقع رانندگی شیشه‌های ماشین را یک لحظه پایین بیاریم. ولی چه فایده آدم باز هم می‌ترسد از خانه خارج شود.”

 

واکنش امام جمعه اصفهان به اسیدپاشی‌ها در این شهر

“امام جمعه اصفهان اسیدپاشی‌های اخیر در این شهر را محکوم و تصریح کرد: این‌گونه کارها در قانون و شرع هیچ مجوزی ندارد.

حجت‌الاسلام محمدتقی رهبر در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایسنا، در واکنش به اسیدپاشی‌های اخیر اصفهان، اظهار کرد: این کار محکوم است، پیگرد قانونی، مجازات شرعی و دیه دارد و اگر کسی مرتکب چنین کاری شده، باید پیگیر بود چون این‌گونه کارها در قانون و شرع هیچ مجوزی ندارد.

وی ادامه داد: من این موضوع را شنیده‌ام و باید آن را پیگیری کنم تا از جزئیات آن باخبر شوم و تحقیق بیشتری انجام دهم تا بتوانم بهتر اظهارنظر کنم، اما با این وجود چنین کاری به هر بهانه‌ای محکوم است، حتی اگر یک زن به بدترین وضع به خیابان بیاید مجازاتش چنین چیزی نیست. کسی حق ندارد از این کارها بکند. اگر کسی چنین کارهایی را کند مجازات شرعی دارد و حکم قرآن و قصاص دارد.

امام جمعه اصفهان درباره صحبتی که پیش از این از قول او گفته شده بود که امر به معروف و نهی از منکر باید از تذکر لسانی فراتر برود، تاکید کرد: من نگفتم که تذکر فراتر از لسانی باشد، گفتم آنچه وظیفه یک مسلمان است تذکری ناصحانه، مشفقانه و مودبانه است. اگر قرار باشد برخوردی صورت بگیرد باید به صورت قانونی باشد و دستگاه قضایی و نیروی انتظامی چنین مساله‌ای را پیگیری کنند تا کسی خودسرانه وارد این گود نشود. این اقدامات خودسرانه به هیچ وجه صحیح نیست.

رهبر در پایان اظهار کرد: باز هم می‌گویم یک مسلمان اگر بخواهد امر به معروف و نهی از منکر کند باید ناصحانه و مشفقانه و به صورت مودبانه این کار را انجام دهد. نیروی انتظامی و قوه قضاییه اگر می‌خواهند برخوردی انجام دهند باید در چارچوب قانون برخورد کنند.”

محمد علی اسفنانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا،”مجازات اسید پاشی بسیار سنگین است به طوریکه ممکن است در موارد خاص برای مجرمان قانون اشد مجازات یا اعدام نیز در نظر گرفته شود.

وی خاطر نشان کرد: آنچه اکنون بیش از همه چیز اهمیت دارد توجه قوه قضاییه و نیروی انتظامی به رعایت قوانین و مقررات مربوط به پیشگیری از وقوع جرم در جامعه است هر چند به طور حتم این افراد بدون هیچ انگیزه امنیتی و تنها با اهداف شخصی دست به چنین اقداماتی می‌زنند.

اسفنانی تصریح کرد: قوه قضاییه و نیروی انتظامی باید هر چه سریع‌تر و با صراحت تمام با متخلفان برخورد کنند و آنها را به سزای اعمال خود برسانند. تنها در چنین شرایطی است که امنیت به جامعه باز می‌گردد و شهروندان به آرامش می‌رسند.”

عباسعلی منصوری آرانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه اصفهان، “با محکوم کردن اقدام مجرمانه اسیدپاشان در سطح شهر اصفهان اظهار کرد: این موضوع باید از جنبه‌ها و ابعاد متعددی مورد بررسی و تحقیق قرار گیرد چرا که ممکن است دست‌های پشت پرده سیاسی از جمله سرویس‌های اطلاعاتی بیگانه نیز در بروز این پدیده شوم اجتماعی نقش داشته باشند.

وی افزود: برخی سعی دارند این موضوع را به بحث حجاب و عفاف و اشاعه فریضه امر به معروف و نهی از منکر مرتبط بدانند که این دقیقآ شبیه اقداماتی است که داعش در عراق و سوریه به دنبال اجرای آن است و با انجام کارهای خلاف شرع در بروز چهره خشن از اسلام تلاش می‌کند.

تا قبل از دستگیری مجرمان نمی‌توان درباره هویت آنها قضاوت کرد اما به طور حتم مجرمان اسید پاش از طریق سرویس‌های اطلاعاتی بیگانه و صهیونیستی یاری می‌شوند. ”

حمیدرضا طباطبایی عضو مجمع نمایندگان استان اصفهان در همین زمینه به ایسنا گفت ” قطعا موضوع اسیدپاشی در اصفهان به صورت سازمان یافته نبوده است، گفت: به نظر من یک نفر که از نظر روانی هم مشکل دارد مرتکب این جرم شده است.

نماینده مردم نائین در مجلس شورای اسلامی که پیش از این در اصفهان مسئولیت امنیتی داشته، اضافه کرد: با توجه به اینکه نوع این فعل کریه و زشت است و ناامنی ایجاد می‌کند این خبر سریعا در شهر منتشر شده اما ان‌شاءالله ظرف یکی دو روز آینده پلیس عامل این اتفاق را دستگیر می‌کند و نگرانی‌ها نیز برطرف می‌شود.

این عضو مجمع نمایندگان استان اصفهان، اسیدپاشی را از نظر حقوقی جرح عمدی دانست و یادآور شد: اسیدپاشی مجازات سنگینی دارد و چندین سال حبس برای آن در نظر گرفته شده است؛ اگر هم یک عضو مثل چشم یا گوش از بین برود می‌شود قصاص کرد اما اگر سوختگی ایجاد کند و قصاص قابل اجرا نباشد به دیه و حبس تبدیل می‌شود.

طباطبایی خاطرنشان کرد: مجازات اسیدپاشی در مرحله قصاص حق‌الناس است و شخص شاکی باید آن را مطالبه کند اما غیر از جنبه خصوصی، این جرم جنبه عمومی هم دارد خصوصا در فقراتی مثل اسیدپاشی اصفهان که ناامنی ایجاد می‌کند و باعث نگرانی می‌شود.

این عضو مجمع نمایندگان استان اصفهان تصریح کرد: بنابراین هم مجازات لازم و هم سختگیری‌های لازم در این زمینه وجود دارد.”

سیدناصر موسوی لارگانی در این رابطه به خبرنگار ایسنا، گفت: ” اسیدپاشی‌ها برای مقابله با بدحجابی بوده، تصریح کرد: اسیدپاشی تحت هر عنوانی باشد حتی مبارزه یا مخالفت با بدحجابی و بی‌حجابی، محکوم است، این کار به سلامت فرد یا افرادی از جامعه و هم‌نوعان ما ضرر می‌زند.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس ادامه داد: کشور قانون دارد و قوه قضاییه دارد، اگر کسی خلافی مرتکب شده باشد و از قانون عدول کرده باشد از آن فرد شکایت می‌شود، اگر در محکمه محکوم شد به مجازات خودش می‌رسد و اگر نه، کس اجازه ندارد راسا نسبت به اجرای حکم اقدام کند.

این عضو مجمع نمایندگان اصفهان با بیان اینکه نیروی انتظامی و قوه قضاییه باید پیگیر شناسایی و مجازات عاملان اسیدپاشی باشند، تاکید کرد: در کشوری که در راس آن مرجع عالیقدری مثل امام خامنه‌ای وجود دارد نباید هرج و مرج اتفاق بیفتد و هر کسی بخواهد خودش در چنین مواردی ورود کند حتی اگر برای مخالفت و مبارزه با فساد یا خلافی باشد چرا که این امر راهکار قانونی دارد.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس در پایان گفت: در حال حاضر طرح حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر در مجلس در حال بررسی است و هیچ جای آن هم گفته نشده مبارزه فیزیکی انجام شود. ”

حیدرپور: اسیدپاشی‌های اصفهان از نظر نمایندگان اقدام مجرمانه است

عضو دیگر مجمع نمایندگان استان اصفهان در واکنش به وقوع اسیدپاشی در اصفهان، گفت: “برداشت ما این است که این کار چه برای اغراضی مثل ناکامی عشقی یا مسائل خانوادگی باشد یا امر به معروف، از نظر نمایندگان یک اقدام مجرمانه است.”

این عضو مجمع نمایندگان استان اصفهان با بیان اینکه شرایط و نحوه امر به معروف و نهی از منکر دقیقا در کتب شرعی مشخص شده، تصریح کرد: “اگر کسی خارج از مسائل شرعی و قوانین مصوب اقدامی در این زمینه انجام دهد قطعا مجرمانه است و باید با آن به صورت جدی برخورد شود، ان‌شاءالله مسئولین امنیتی، اطلاعاتی و انتظامی اصفهان هم با این موضوع به جدیت برخورد می‌کنند چرا که عمل مجرمانه‌ای اتفاق افتاده و باید به این جرم برخورد شود.

وی تصریح کرد: هرگونه تنبیه و تعزیری بر اساس حکم قوه قضاییه خواهد بود و کسی سر خود نمی‌تواند اقدامی انجام دهد.”

این مواضع نمایندگان ۱ ماه بعد از اسید پاشی به تاریخ ۲۷ مهر ۱۳۹۳ است و اکنون باید دید اگر راست می گفتند چرا الان حکومت با این ۲ بسیجی برخورد قضائی نمی کنند؟! عدم برخورد قضائی با این ۲ نفر به معنای همسو بودن حاکمیت با آنها است.

 

آدرس و اسامی صفحات مرتبط با فدراسیون عصر آنارشیسم

Federation of Anarchism Era Social Media Pages۱- آدرس تماس با ما 
asranarshism@protonmail.com
info@asranarshism.com
۲- عصر آنارشیسم در اینستاگرام
۳- عصر آنارشیسم در تلگرام
۴- عصر آنارشیسم در توئیتر
۵ – فیسبوک عصر آنارشیسم
۶ – فیسبوک بلوک سیاه ایران
۷ – فیسبوک آنارشیستهای همراه روژاوا و باکورAnarchists in solidarity with the Rojava
۸ – فیسبوک دفاع از زندانیان و اعدامیان غیر سیاسی
۹ – فیسبوک کارگران آنارشیست ایران
۱۰- فیسبوک کتابخانه آنارشیستی
۱۱ – فیسبوک آنارشیستهای همراه بلوچستان
۱۲ – فیسبوک هنرمندان آنارشیست
۱۳ – فیسبوک دانشجویان آنارشیست
۱۴ – فیسبوک شاهین شهر پلیتیک
۱۵ – فیسبوک آنتی فاشیست
۱۶- تلگرام آنارشیستهای اصفهان و شاهین شهر
۱۷ – اینستاگرام آنارشیستهای اصفهان و شاهین شهر
۱۸- تلگرام آنارشیستهای شیراز
۱۹ – تلگرام ” جوانان آنارشیست ”
۲۰ - تلگرام آنارشیستهای تهران
۲۱ – اینستاگرام جوانان آنارشیست
۲۲ – گروه تلگرام اتحادیه آنارشیستهای افغانستان و ایران
۲۳ –  توییتر اتحادیه آنارشیستهای افغانستان و ایران - The Anarchists Union of Afghanistan and Iran
۲۴ – فیسبوک اتحادیه آنارشیستهای افغانستان و ایران
۲۵ – اینستاگرام اتحادیه آنارشیستهای افغانستان و ایران
۲۶ – کانال تلگرام خودسازماندهی مطالب گروه اتحاديه آنارشیست‌های افغانستان و ايران
۲۷ – گروه تلگرام خودساماندهی مطالب گروه اتحادیه آنارشیستهای افغانستان و ایران
۲۸– اینستاگرام آنارشیستهای بوکان - ئانارکیستە کانی بۆکان
۲۹- کانال تلگرام کتابخانه شورشی
۳۰- کانال تلگرام ریتم آنارشی
۳۱- تلگرام آنارشیستهای اراک
۳۲- تلگرام قیام مردمی
۳۳- ماستودون عصرآنارشیسم
۳۴- فیسبوک آنارشیست‌های مزار شریف
۳۵- فیسبوک آنارشیست‌های کابل