فرمانده هوافضای سپاه : توسعه توان موشکی، تولید موشک بالستیک و تاسیس سومین کارخانه زیرزمینی موشک

ادامه تولید زیرزمینی موشک در سپاه : فرمانده هوافضای سپاه از توسعه توان موشکی، تولید موشک بالستیک و تاسیس سومین کارخانه زیرزمینی موشک خبر داد و گفت معامله تسلیحاتی عربستان و آمریکا جای نگرانی ندارد زیرا این تجهیزات در آینده علیه اسرائیل به کار می‌روند.

تنها چند روز پس از امضای قرارداد هنگفت تسلیحاتی ریاض و واشنگتن، فرمانده هوافضای سپاه از تاسیس سومین کارخانه زیرزمینی تولید موشک در ایران خبر داد. امیرعلی حاجی‌زاده، در سخنانی به مناسبت “روز آزادی و مقاومت دزفول” در جنگ هشت ساله با اعلام این خبر گفت: «ما در کنار صنایع دفاعی وزارت دفاع، به توسعه توان موشکی ادامه خواهیم داد و ترس‌های تجار آمریکایی برای ما هیچ ارزشی ندارد.»

امیرعلی حاجی‌زاده افزود که اولین موشک بالستیک زمین به زمین بعدی ساخت سپاه، به اسم”دزفول” نام‌گذاری می‌شود و سعی خواهد شد موضع این شهر از تجهیزات موشکی غنی شود.

وی ادعا کرد که سپاه پاسداران در حال حاضر «در حوزه‌های موشکی و هواپیماهای بدون سرنشین در سطح کشورهای تراز اول جهان قرار» دارد.

به گفته حاجی‌زاده، امروزه «همه مواد اولیه موشکی برای ساخت بدنه و تولید سوخت و موارد دیگر کاملا در داخل و توسط متخصصان ایرانی تهیه،‌ طراحی و تولید می‌شود.»

حاجی‌زاده پنجشنبه چهارم خرداد گفت: «دشمن به این دلیل خواهان توقف توسعه صنعت موشکی ایران است چون می‌داند که این توان به یک قدرت موثر مبدل شده است.” او امنیت ملت ایران را خط قرمز نیروهای مسلح در ارتش و سپاه دانست و افزود: «ما قدرت موشکی را افزایش می‌دهیم و این طبیعی است که آمریکا و اسرائیل از تولید موشک، آزمایش‌های موشکی و نمایش شهرهای موشکی ما ناراحت و عصبی باشند چون می‌خواهند ملت ایران همیشه در موضع ضعف باشد.»

آقای حاجی‌زاده همچنین با اشاره به معامله بزرگ اخیر برای خرید اسلحه آمریکایی از سوی عربستان گفت: این تسلیحات نظامی ما را ناراحت نمی‌کند و همانطور که بخشی از تسلیحات نظامی عراق غنیمت ما شد، روزی خواهد آمد که از این تسلیحات نظامی بر علیه رژیم صهیونیستی استفاده خواهیم کرد.

در سفر دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا به عربستان، قرارداد فروش بیش از ۱۰۰ میلیارد یورو تجهیزات نظامی به امضای طرفین رسید.

دونالد ترامپ در ریاض، خط مشی نابودی اسرائیل و شعار مرگ بر آمریکا از سوی حکومت جمهوری اسلامی را محکوم کرد و خواستار آن شد که این کشور در صورت عدم آمادگی برای مشارکت در صلح، منزوی شود.

امیرعلی حاجی‌زاده در پاییز ۱۳۹۳ اعلام کرد که موشک‌های ایران برای شلیک به سوی هدف، منتظر دستور رهبری هستند. او آن زمان در واکنش به مواضع اسرائیل و آمریکا علیه فعالیت‌های هسته‌ای ایران گفته بود: «آنها که به گزینه‌های روی میز خود دلخوش هستند، نگاهی به گزینه‌های زیر میز سپاهیان اسلام بیندازند.»

سپاه پاسداران مهر سال ۹۴ از اولین «شهر موشکی» خود رونمایی کرد و فرمانده هوافضای این نیرو در همان زمان گفت که پایگاه‌های موشک‌های دوربرد ایران «در عمق ۵۰۰ متر زیر کوه‌های بلند» و «در همه استان‌ها و شهرهای» کشور واقع شده‌اند.

سخنان فرمانده هوانیروز سپاه پاسداران و خبر تاسیس سومین کارخانه زیرزمینی تولید موشک در ایران، در خبرگزاری‌های خارجی از جمله رویترز نیز بازتاب یافته است.

رهبر جمهوری اسلامی، توان نظامی را مهم‌ترین مسئله کشور می‌داند و حامی اصلی پروژه‌های موشکی جمهوری اسلامی است. او فروردین ۹۵ از جمله با یادآوری تقویت مستمر توان موشکی “دشمنان” گفت اگر جمهوری اسلامی توان دفاعی نداشته باشد حتی دولت‌های کوچک هم به خود اجازه خواهند داد تا آن را تهدید کنند.

حاجی‌زاده درست در روزی از تاسیس سومین کارخانه زیرزمینی تولید موشک خبر داده که قرار است طرح ۱۴ سناتور دموکرات و جمهوریخواه برای تحریم سپاه و نهادهای مرتبط با برنامه موشکی ایران در سنای آمریکا بررسی شود. مبتکران این طرح خواستار آن شده‌اند که علاوه بر تحریم سپاه و شرکت‌ها و اشخاص مرتبط با این برنامه،  رئیس جمهوری آمریکا هر فرد و نهاد دیگری را نیز مشمول تحریم کند که ناقض ممنوعیت سازمان ملل در قبال معامله تسلیحاتی با ایران است.

پیشتر در سال ۹۴ ​مشاور عالی قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس جمهوری اسلامی، شاخه برون‌مرزی سپاه پاسداران، از وجود «۱۴ دپوی زیرزمینی در عمق ۳۰ تا ۵۰۰ متری زیر زمین» در نقاط مختلف ایران برای نگهداری از سیستم‌های موشکی خبر داده بود.

 

کمیته روابط خارجی سنای آمریکا روز پنجشنبه طرحی موسوم به «قانون مقابله با اقدامات برهم زننده ثبات توسط ایران» تصویب کرد که در صورت تصویب در صحن اصلی سنا و ابلاغ رئیس جمهوری آمریکا، تحریم های جدیدی علیه ایران در پی خواهد داشت.

این طرح با ۱۸ رأی مثبت در برابر ۳ رأی منفی تصویب شد و حال برای تصویب نهایی باید به صحن اصلی سنا ارایه شود.

عصر پنجشنبه، سناتور باب کورکر در واکنش به تصویب این طرح در کمیته روابط خارجی سنا، گفت این طرح در صورت تبدیل شدن به قانون، تحریم‌هایی را برای فعالیت‌های موشکی، اقدامات منطقه‌ای و نقض حقوق بشر علیه ایران وضع می‌کند.

آقای کورکر گفت ما به توافق هسته ای با ایران در تقابل با ایران محدود نمی مانیم. این تصویب نشان داد که بالاخره ایران را نسبت به اقدامات غیر هسته ای بی ثبات کننده اش، پاسخگو خواهیم کرد.

این اولین طرح در کنگره بود که تصویب شد. چند طرح پیشنهادی قانونگذاران آمریکایی از دو حزب جمهوریخواه و دموکرات از امروز در کنگره برای افزایش تحریم ایران به خاطر فعالیت های موشکی، حمایت از گروه های تروریستی و همچنین نقض حقوق بشر بررسی می شود..

بر اساس این طرح در صورت تصویب در صحن سنا، دولت آمریکا ظرف مدت ۹۰ روز، باید تحریم های جدیدی علیه افراد و نهادهای فعال در توسعه برنامه های موشکی ایران تصویب کند.

همچنین بر اساس یکی دیگر از طرح ها، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به طور مستقیم تحت تحریم قرار خواهد گرفت.

در صورت تصویب این اولین بار خواهد بود که سپاه تحریم می شود. آمریکا پیشتر در سال ۲۰۰۷ نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را تحریم کرده بود.

——————————————–

عصر آنارشیسم در اینستاگرام

https://instagram.com/asranarshism/

عصر آنارشیسم در تلگرام

https://telegram.me/asranarshism

——————————————————————————————————————————————————————————————————–

آدرس و اسامی صفحات مرتبط با مجموعه عصر آنارشیسم  The names and addresses that related to anarchism era website


۱۴۶۷۲۸۵۱_۶۹۳۳۰۷۲۳۷۴۹۹۲۸۳_۱۵۵۷۱۵۳۰۲۵_o

 

۱- سایت عصر آنارشیسم

http://asranarshism.com

 

آدرس و اسامی صفحات ما در فیسبوک

 

۲- فیسبوک عصر آنارشیسم

https://www.facebook.com/asranarshism

 

۳- فیسبوک بلوک سیاه ایران

https://www.facebook.com/iranblackbloc

 

۴ – فیسبوک آنارشیستهای همراه روژاوا و باکورAnarchists in solidaritywiththeRojava

https://www.facebook.com/%D8%A2%D9%86%D8%A7%D8%B1%D8%B4%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%87%D9%85%D8%B1%D8%A7%D9%87-%D8%B1%D9%88%DA%98%D8%A7%D9%88%D8%A7-%D9%88-%D8%A8%D8%A7%DA%A9%D9%88%D8%B1-Anarchists-in-solidarity-with-the-Rojava-434646579975914

 

۵- فیسبوک دفاع از زندانیان و اعدامیان غیر سیاسی

https://www.facebook.com/sedaye.bisedayan

 

۶ – فیسبوک کارگران آنارشیست ایران

https://www.facebook.com/irananarchistlabors

 

۷- فیسبوک کتابخانه آنارشیستی

https://www.facebook.com/anarchistlibraryfa

 

۸ – فیسبوک آنارشیستهای همراه بلوچستان

https://www.facebook.com/anarchistinsupportbaluchistan

 

۹ – فیسبوک  هنرمندان آنارشیست

https://www.facebook.com/anarchistartistss

 

۱۰ – فیسبوک دانشجویا ن آنارشیست

https://www.facebook.com/anarchiststudents

 

۱۱ – فیسبوک شاهین شهر پلیتیک

https://www.facebook.com/shahre.shahin

 

۱۲ – فیسبوک آنتی فاشیست

https://www.facebook.com/ShahinShahrPolitik

 

۱۳ – فیسبوک صدای زندانیان سیاسی

https://www.facebook.com/SupportPoliticalPrisoners

 

۱۴- صدای زندانیان سیاسی در تلگرام

telegram.me/VoiceOfPrisonersOfConscience

 

۱۵ – عصر آنارشیسم در تلگرام

https://telegram.me/asranarshism

 

۱۶- عصر آنارشیسم در اینستاگرام

https://instagram.com/asranarshism/ 

 

۱۷ – عصر آنارشیسم در توئیتر

https://twitter.com/asranarshism

 

۱۸ – بالاچه عصر آنارشیسم در بالاترین

https://www.balatarin.com/b/anarchismera

 

۱۹- فیسبوک میتینگ دهه هفتاد و هشتادی ها

https://www.facebook.com/%D9%85%DB%8C%D8%AA%DB%8C%D9%86%DA%AF-%D8%AF%D9%87%D9%87-%D9%87%D9%81%D8%AA%D8%A7%D8%AF-%D9%88-%D9%87%D8%B4%D8%AA%D8%A7%D8%AF%DB%8C-%D9%87%D8%A7-505093803031731/

 

۲۰- گوگل پلاس عصر آنارشیسم

https://plus.google.com/u/0/114261734790222308813

 

۲۱ –  ساوندکلاود رادیو آنارشی

به اشتراک بگذارید Twitter Google+ Facebook Email بالاترین
برداشت از مطالب این وب سایت آزاد است