شکنجه وحشیانه یک شهروند افغان در پلیس آگاهی ایرانشهر را شدیدا محکوم می کنیم

6 نوامبر یادداشت ها

بنا بر نوشته خبرگزاری هرانا : ” یک تبعه افغانستانی که به اتهام سرقت بازداشت شده بود، برای گرفتن اعتراف از سوی مأمورین اداره آگاهی ایرانشهر به شدت مورد شکنجه و ضرب و شتم قرار گرفته است. وی هم اینک با وضعیت جسمی نامساعد در زندان زاهدان نگهداری می شود.

بنا بر اطلاع منابع هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، عجب گل نورزهی تبعه افغانستانی و نگهبان یک پارکینگ در ایرانشهر استان سیستان و بلوچستان که به اتهام سرقت بازداشت شده بود، به شدت از سوی مأمورین پلیس آگاهی این شهر مورد ضرب و شتم قرار گرفت و شکنجه شد. برادر این زندانی نیز با تأیید این موضوع می گوید: “شدت شکنجه به حدی بوده است که وی هنگام ملاقات قادر به راه رفتن نبوده و با کمک دو سرباز به سالن ملاقات آمده است.”

جمعه نورزهی درباره شکنجه های اعمال شده علیه برادرش می گوید: “برای اینکه سرقت را گردن بگیرد اینقدر او را زده اند که پاهایش شکسته است، بیضه ها و آلت تناسلی اش را با قرار دادن شعله پیک نیک سوزانده اند و حتی گوشش را سوراخ کرده اند.”

آقای نورزهی شرایط برادرش را در زندان زاهدان دشوار توصیف می کند: “برادرم زن و بچه دارد و الان هم با وجود شکستگی پا و سوختگی امکان دوا و دکتر هم ندارد، سرپرستی خانواده اش با من است ولی خود من هم یک کارگر چاه کن هستم و توانایی مالی زیادی ندارم و نمی توانم پیگیر کارهایش باشم.”

عجب گل نورزهی از درون زندان علیه مأمورین اداره آگاهی شکایت نیز کرده است که هنوز رسیدگی نشده است.”

مجموعه عصر آنارشیسم شکنجه وحشیانه و غیر انسانی یک شهروند افغان در پلیس آگاهی ایرانشهر را شدیدا محکوم می کند و امیدواریم که افکار عمومی و دیگر شهروندان ایران این عمل غیر انسانی را محکوم کرده و نشان دهند که از حق انسانی و شهروندی هر انسان ساکن ایران بدون قید و شرط دفاع می کنند.

با اعتراض به این شکنجه وحشیانه، که در واقع به مثابه تجاوز به انسانیت از نوع قرون وسطاییست، به حکومت جهل و شکنجه و اعدام جمهورى اسلامى پیام بدهیم که آگاهانه از حقوق تک تک انسانها، و بویژه اقلیتها که تحت حکومت اسلامى دچار ستم مضاعف شده اند دفاع میکنیم. خطاب به مسئولین جنایتکار رژیم میگوییم که نه میبخشیم و نه فراموش میکنیم.
به اشتراک بگذارید Twitter Google+ Facebook Email بالاترین
برداشت از مطالب این وب سایت آزاد است