از جانب فعالان جامعه مدنی و مدافعان حقوق بشر افغانستان!

دعوت نامه مطبوعاتی/ رسانه ای

5 نوامبر اخبار روز

قابل توجه مسوولین رسانه ها، خبرنگاران و ژورنالیستان عزیز؛ 
از جانب فعالان جامعه مدنی و مدافعان حقوق بشر افغانستان! 
دولت آلمان به عنوان یکی از مدعیان پیشگام در رعایت حقوق بشر، می بایست فورا استانداردهای دوگانه و تبعیض علیه پناهجویان افغان را لغو و نسبت به اخراج آنها تجدید نظر نماید!

درپی تشدید جنگ ها دربرخی از نقاط کشور و بدتر شدن اوضاع اقتصادی ، هزاران هم وطن ما با فروش همه دارایی شان به طور انفرادی و یا با خانواده های شان کشور را به مقصد اروپا و برای یافتن زندگی بهتر ترک کردند. این هم وطنان با قبول خطرات جانی و مالی خود را به اروپا رساندند و درمسیر راه صدها تن به شمول کودکان و زنان درآب غرق شدند. 
در این روزها خبرها حکایت از تصمیم مقامات آلمان و بعضی کشورهای اروپایی در اخراج و برگشتاندن پناهجویان افغان به کشورشان را دارد. با در نظرداشت و ضعیت بد پناه جویان و با توجه به امکانات موجود برای پذیرش آنها در داخل کشور و تصمیم اخیر ریاست جمهوری در پذیرش آنها این نگرانی رو به افزایش است. 
با در نظرداشت نگرانیها از به وجود آمدن فاجعه انسانی و نقض حقوق بشری پناه جویان افغانستان ، فعلان مدنی و مدافعان حقوق بشر از طریق برگزاری نشست خبری و نشر نامه سرگشاده ، خواسته ها و نگرانی های خود را با دولت آلمان و اتحادیه اروپا، کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان و دولت افغانستان شریک می سازد. 
بدین وسیله از شما همکاران رسانه ای دعوت مینمایم تا با حضور گرم در این نشست خبری، در دادخواهی جهت تحقق حقوق انسانی پناهنده ها و جلوگیری از فاجعه انسانی در کشور با ما هم صدا شوید. 
زمان: پنجشنبه، مورخ ۱۴/۰۸/۱۳۹۴ برابر ۰۵ نوامبر ۲۰۱۵ – ساعت ۱۰ قبل از ظهر 
مکان: کابل، جاده آسمایی، روبروی نگاستان ملی، بابر شاه سنتر ، مرکز انتشارات خیام 

شماره های تماس: ۰۷۹۹۰۷۹۶۷۱ / ۰۷۰۰۲۹۴۶۹۳ / ۰۷۲۹۸۰۰۳۴۶/۰۷۸۲۲۰۵۵۱۲

afghan
منبع :صدای مهاجر

به اشتراک بگذارید Twitter Google+ Facebook Email بالاترین
برداشت از مطالب این وب سایت آزاد است