آیا تکرار جنایت تجاوز در خمینی شهر ,اما اینبار در قزوین ,توسط نیروهای وابسته به حاکمیت صورت گرفته است ؟

نظام جلالی 27.10.2015

Text Size

تکرار جنایت تجاوز در خمینی شهر ,اما اینبار در قزوین , این ظن و گمان را ایجاد می کند که توسط نیروهای وابسته به حاکمیت صورت گرفته است چراکه ۳ نفر از ۱۰ نفر دستگیر شدگان مجهز به سلاح بوده اند و قبل از دستگیری در ۱ ماه پیش چند بار این کار را تکرار کرده اند و دیگر آنکه چرا ۱ ماه پیش دستگیر شدند اما شامل حال سانسور خبری شده اند ؟

۱- براستی چه کسانی در ایران اسلحه دارند و اسلحه حمل می کنند؟

۲- اینان چرا بدون واهمه و ترس هم اسلحه داشته اند و هم در جلوی مردان به زنان تجاوز می کرده اند ؟

۳- چرا ۱ ماه است که دستگیر شدند اما تازه خبر رسانه ای می شود ؟

۴- چرا حاکمیتی که با آب بازی همان روز مقابله می کنند ,  و وبلاگ نویسان را محاکمه و زندانی می کند , جوانان را برای یک ویدئو موزیک هپی فورا دستگیر می کند و با نیروهای مسلحه اپوزیسیون به شدت برخورد می کند ولی اینبار بعد از چند بار تکرار شدن تجاوز توسط این گروه اقدام به دستگیری کرده اند.آیا اینان از حاشیه امن برخوردار بوده اند ؟

اینگونه اتفاقات مانند اسید پاشی در اصفهان , حمله با چاقو به باسن زنان در جهرم و تجاوز به زنان در باغی در خمینی شهر در روز ۸ مارس سال ۹۰ ,  پروژه ایجاد ترس در بین جوانان ,  آنهم ترس هدفمند است .

در مورد جایگاه و نقش «اراذل و اوباش» در سرکوب معترضان سبز و نیز عاشورای ۸۸ سردار حسین همدانی می گوید : «۵ هزار نفر از کسانی که در آشوب‌ها حضور داشتند ولی در احزاب و جریانات سیاسی حضور نداشتند بلکه از اشرار و اراذل بودند را شناسایی و در منزلشان کنترل می‌کردیم. روزی که فراخوان می‌زدند این‌ها کنترل می‌شدند و اجازه نداشتند از خانه بیرون بیایند. بعد این‌ها را عضو گردان کردم. بعداً این سه گردان نشان دادند که اگر بخواهیم مجاهد تربیت کنیم باید چنین افرادی که با تیغ و قمه سر و کار دارند را پای کار بیاوریم.»

بنابراین رسما ۵۰۰۰ نفر اهل چاقو کشی و درگیری که اراذل و اوباش می نامند رسما در ۳ گردان نظامی سازماندهی می شوند و بعید نیست که از جمله چنین افرادی بوده باشند.

براساس خبر یکی از خبرگزاری‌ها ایران، ۱۰ نفر که سه تن از آنها مسلح بودند، جنایتی مانند آنچه چهار سال پیش در خمینی‌شهر اصفهان روی داد را در قزوین و در مورد دختران جوان در یک جنگل مرتکب شدند.

به گزارش ایسنا این ۱۰ نفر به گروه‌هایی که برای تفریح و پیک‌نیک به مناطق «باراجین و جاده زرشک» در شمال قزوین رفته بودند، حمله و به دخترهای جوان این گروه تجاوز کردند.

گفته شده است که این اتفاق بیش از سه بار در این جاده در نزدیکی جاده فرعی «زرشک» افتاده و دختران جوان در حالی مورد تعرض قرار گرفته‌اند که عده‌ای پسر جوان نیز در اکیپ‌شان حضور داشته‌اند. براین اساس تعرض‌کنندگان هر بار پسرهای جوان را با تهدید سلاح گرم به درخت بسته و در مورد دختران اقدام به تعرض می‌کردند.

تاریخ دقیق این جنایت مشخص نشده، اما به نوشته‌ ایسنا «همه‌ متهمان این پرونده یک ماه پیش دستگیر شده‌اند و حالا مسئولان انتظامی و قضایی قزوین بر سر اینکه چه کسی این خبر را تایید کند، بحث می‌کنند.»

در همین حال وب‌سایت «تابناک» هم نوشته است: «در حالی بیش از یک ماه از دستگیری ۱۰ نفری که به دختران جوان در باراجین قزوین تجاوز کرده‌اند می‌گذرد که هیچ‌یک از رسانه‌ها حتی رسانه‌های محلی قزوین در این‌باره خبری منتشر نکرده‌اند.»

یک منبع موثق در اداره آگاهی استان قزوین نیز درباره این اتفاق به «ایسنا» گفته است: «متهمان یک بار دست به این جنایت نزده‌اند و چندین بار با همین قصد به بالای جاده باراجین در نزدیکی فرعی زرشک رفته‌اند و در یکی از جنگل‌هایی که مردم برای پیک‌نیک می‌آمدند به دختران جوان تجاوز می‌کردند.»

به گفته این شخص، این پرونده به‌صورت ویژه در دستور کار مقامات قضایی قرار گرفته و احتمالا اعدام، حکمی است که برای این متهمان در نظر گرفته خواهد شد.

گفتنی است سوم خردادماه سال ۱۳۹۰ نیز، ۱۳ نفر که قمه، چوب و چاقو در دست داشتند با ورود به یکی از باغ‌های اطراف خمینی‌شهر اصفهان، هشت مرد شرکت‌کننده در یک مهمانی خصوصی را حبس و با ربودن شش زن حاضر در این مهمانی و انتقال آنها به محلی دیگر به آنها تجاوز کردند.

شرکت کنندگان در این میهمانی شامل دو زوج، چهار خواهر و برادر با تعدادی از دوستان آنها بوده که به مناسبت روز زن در یکی از باغ‌های اطراف خمینی‌شهر اصفهان مهمانی برگزار کرده بودند که تا پاسی از شب ادامه داشته است.

مدتی بعد متهمان دستگیر، و سحرگاه روز چهارشنبه، بیستم مهر، چهار نفر از آنها در ملاء عام به دار آویخته شدند.

 

 

 

آدرس و اسامی صفحات مرتبط با فدراسیون عصر آنارشیسم

Federation of Anarchism Era Social Media Pages۱- آدرس تماس با ما 
asranarshism@protonmail.com
info@asranarshism.com
۲- عصر آنارشیسم در اینستاگرام
۳- عصر آنارشیسم در تلگرام
۴- عصر آنارشیسم در توئیتر
۵ – فیسبوک عصر آنارشیسم
۶ – فیسبوک بلوک سیاه ایران
۷ – فیسبوک آنارشیستهای همراه روژاوا و باکورAnarchists in solidarity with the Rojava
۸ – فیسبوک دفاع از زندانیان و اعدامیان غیر سیاسی
۹ – فیسبوک کارگران آنارشیست ایران
۱۰- فیسبوک کتابخانه آنارشیستی
۱۱ – فیسبوک آنارشیستهای همراه بلوچستان
۱۲ – فیسبوک هنرمندان آنارشیست
۱۳ – فیسبوک دانشجویان آنارشیست
۱۴ – فیسبوک شاهین شهر پلیتیک
۱۵ – فیسبوک آنتی فاشیست
۱۶- تلگرام آنارشیستهای اصفهان و شاهین شهر
۱۷ – اینستاگرام آنارشیستهای اصفهان و شاهین شهر
۱۸- تلگرام آنارشیستهای شیراز
۱۹ – تلگرام ” جوانان آنارشیست ”
۲۰ - تلگرام آنارشیستهای تهران
۲۱ – اینستاگرام جوانان آنارشیست
۲۲ – گروه تلگرام اتحادیه آنارشیستهای افغانستان و ایران
۲۳ –  توییتر اتحادیه آنارشیستهای افغانستان و ایران - The Anarchists Union of Afghanistan and Iran
۲۴ – فیسبوک اتحادیه آنارشیستهای افغانستان و ایران
۲۵ – اینستاگرام اتحادیه آنارشیستهای افغانستان و ایران
۲۶ – کانال تلگرام خودسازماندهی مطالب گروه اتحاديه آنارشیست‌های افغانستان و ايران
۲۷ – گروه تلگرام خودساماندهی مطالب گروه اتحادیه آنارشیستهای افغانستان و ایران
۲۸– اینستاگرام آنارشیستهای بوکان - ئانارکیستە کانی بۆکان
۲۹- کانال تلگرام کتابخانه شورشی
۳۰- کانال تلگرام ریتم آنارشی
۳۱- تلگرام آنارشیستهای اراک
۳۲- تلگرام قیام مردمی
۳۳- ماستودون عصرآنارشیسم
۳۴- فیسبوک آنارشیست‌های مزار شریف
۳۵- فیسبوک آنارشیست‌های کابل