به گزارش عصر آنارشیسم

در جریان حمله مردی با شمشیر به مدرسه ای در سوئد دو کشته و دو زخمی برجای گذاشت

22 اکتبر اخبار روز

امروز پنجشنبه با حمله مردی نقابدار به مدرسه کرونان که ۹۰ درصد دانش آموزان آن دارای تبار مهاجرتی هستند , در شهرک صنعتی ترولهاتان , در جنوب غرب سوئد,  یک معلم کشته و یک معلم زخمی شده‌ است و یک دانش‌آموز ۱۱ یا ۱۲ ساله کشته و یک دانش آموز ۱۵ ساله  زخمی شده است.حال زخمی شدگان نیز وخیم گزارش شده است.

 آنتون لوندین پترشون،فرد مهاجم ۲۱ ساله که دارای «افکار نژادپرستانه»  بوده است که ماسک «استار وارز»  (جنگ ستارگان) را به صورت زده بود و دست کم یک چاقوی بزرگ یا احتمالا دو چاقو به بزرگی شمشیر همراه داشته است.

مهاجم نیز به ضرب گلوله پلیس زخمی شد و پس از ساعاتی جان باخت.

یکی از دانش آموزان این مدرسه از دیده های خود چنین گفت: «او نقابدار بود و لباس سیاه بر تن داشته است اما ما ترسیده بودیم. اولش فکر می کردیم شوخی یا چیزی شبیه آن است. برای اینکه هالووین نزدیک است. یکی از دوستانم رفت که با او عکس یادگاری بگیرد. اما دیدیم که او شروع به شمشیرزنی کرد. ما هم ‍پا به فرار گذاشتیم.»

به گفته‌ سخنگوی پلیس، مدرسه‌ای که این اتفاق در آن رخ داده ۴۰۰ دانش‌آموز دارد. در محوطه این مدرسه همچنین یک پیش‌دبستان، کتابخانه و سالن‌های ورزشی نیز واقع شده‌اند. این رخداد در کافه تریای مدرسه به وقوع پیوسته است.

شهر ترولهتان با ۵۰ هزار سکنه در ۷۵ کیلومتری شمال گوتنبرگ قرار دارد.
حمله به مدارس در سوئد اتفاقی نادر است. آخرین بار در سال ۱۹۶۱ در مدرسه ای در شهر «کونگ ال و» در نزدیکی گوتنبرگ تیراندازی شد که در جریان آن حادثه یک نفر کشته و ۶ نفر مجروح شدند.
پاینوشت :
این مدرسه قبلا با مسئولین شهری و پلیس تماس گرفته بود که محیط مدرسه نا امن است.علت نا أمنی از آن جهت بود که یک Café در جنب مدرسه قرار داشت که افراد خارج از مدرسه آنجا می آمدند و شاگردان وقتی به سالن ناهار خوری می رفتند می بایست از کنار این Café رد بشوند و معلمین از این وضعیت احساس نا امتی و نگرانی داشتند ولی با تمام این نگرانی ها توجه ای برای بستن این کافه نشد و حتی بعضی از شاگردان بعد از مدرسه به این کافه می رفتند.

این حادثه در کافه مدرسه ای در ترولهاتان ( این شهر با بالاترین درصد خارجی ستیزی ) در نزدیکی گوتنبرگ روی داده است.

از نظر آنهایی که این پسر جوان بیست و یک ساله را میشناختند او را یک فرد تقریبا آرام ارزیابی می کنند ولی در اینترنت بسیار علاقه به گروه های دست راستی داشت.

 

به اشتراک بگذارید Twitter Google+ Facebook Email بالاترین
برداشت از مطالب این وب سایت آزاد است