حمله افرادی با قمه به هاله برومند موسس پناهگاه سگ‌ها در ورامین و در آتش سوختن شعله رئوفی بنیان‌گذار یک پناهگاه حیوانات به همراه ۲۰۰ گربه

آیا اسید پاشان دلواپس داعشی اینک به جان مدافعان حیوانات افتاده اند؟

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on reddit
Share on whatsapp
Share on print
Text Size

هنوز مدتی از خبر کشتار سگها با اسید و زجرکش کردن آنها , اخبار اسیدپاشی زنجیره ای بر زنان و حمله با چاقو به باسن زنان در جهرم نمی گذرد که با فاصله ۵ روز ۲ خبر دردناک حمله افرادی با قمه به هاله برومند موسس پناهگاه سگ‌ها در ورامین و زخمی شدن  ایشان و در آتش سوختن شعله رئوفی بنیان‌گذار یک پناهگاه حیوانات به همراه ۲۰۰ گربه در سایت های خبری منعکس می شود.

به گزارش دیده بان حقوق حیوانات: “تصاویر دردناک این گزارش نشان میدهند که آتش، جان بانوی گربه دوست و حدود دویست گربه را با هم در اشتهارد گرفته است.

به گفته منابع آگاه در پی حریق رخ داده در مرکز نگهداری گربه ها در ۲۴ کیلومتری شرق اشتهارد کرج، بانو رئوفی، مالک این مرکز که از دوستداران معروف گربه ها بود به همراه حدود دویست گربه طعمه حریق شده و جان باختند.

این حریق که در حدود ساعت ۶ صبح امروز آغاز شده حدود سه ساعت ادامه داشته است.

دوستداران حیوانات به محض اطلاع از حادثه راهی محل شده و به کمک رسانی به گربه های باقی مانده که گفته می شود بالغ بر ۴۵۰ عدد بوده اند مشغول شده اند. همچنین قرار است مراسم تشییع پیکر مرحومه رئوفی با حضور پرشور اقشار مختلف دوستدارانحیوانات برگزار شود.”

زن جوان به خبرنگار فرارو گفت: “خانم رئوفی یک پسر و یک دختر داشت که دخترشان در کانادا زندگی می‌کرد. از مدت‌ها پیش خانم رئوفی مورد تهدید قرار گرفته بود. بعضی از گروه‌ها با ادامه کار این مرکز مخالف بودند به همین خاطر صاحب این پایگاه را تهدید می‌کردند. علت این حادثه درحالی از سوی کارشناسان آتش‌نشانی و ماموران پلیس درحال بررسی است که ٢ فرضیه پیش روی تیم تحقیق قرار دارد. در نخستین فرضیه احتمال می‌رود این آتش‌سوزی عمدی بوده است و در فرضیه دوم کارشناسان آتش‌نشانی احتمال می‌دهند اتصال سیم‌های برق این حریق را رقم زده است.

به گزارش تابناک، برخی فعالان حیات‌وحش این آتش‌سوزی را شبهه‌برانگیز می‌دانند.

احتمال عمدی بودن این آتش سوزی را شهرام مهاجر وکیل خانواده رئوفی هم در گفت‌وگو با خبرآنلاین تأیید کرده و می‌گوید: «خیلی‌ها خانم رئوفی را تهدید می‌کردند؛ بعضی همسایه‌ها و کسانی که با امدادرسانی به حیوانات مخالف بودند. البته تهدید‌ها بیشتر در حد شکایت و بستن پناهگاه بود و نه آتش زدن آن. اما گزارش‌های اولیه آتش نشانی نشان می‌دهد به علت اتصالی برق این اتفاق افتاده است.»

رامونا دهقان، مسئول روابط عمومی شهرداری اشتهارد، به تابناک گفته است که «بیشتر گربه‌هایی که در این پناهگاه نگهداری و تیمار می‌شدند، یا سوخته یا به علت خفگی مرده‌اند.»

شعله رئوفی که جان خود را در این آتش‌سوزی از دست داده، ۱۰ سال پیش «پناهگاه جانان» را با هزینه شخصی در اشتهارد راه اندازی کرد و سپس خود نیز به پناهگاه نقل مکان کرد.

پیش از صدمات ناشی از حریق در این پناهگاه حدود ۳۵۰ گربه و ۱۲ سگ آسیب دیده زندگی می‌کردند. اکنون حدود ۱۰۰ گربه و سگ باقی مانده‌اند. آتش‌سوزی در خانه پیش‌ساخته‌ای رخ داده که رئوفی در آن به همراه ۲۰۰ گربه که نیاز به درمان داشتند زندگی می‌کردند.

 

این آتش‌سوزی به فاصله پنج روز پس از حمله عده‌ای با قمه به پناهگاه سگ‌های بی‌سرپرست در ورامین و زخمی کردن هاله برومند، مسئول و مؤسس این پناهگاه رخ داده است.

به گزارش دیده بان حقوق حیوانات هفته گذشته و در پی درگیری حمله و فیزیکی برخی افراد با مدیر یک مرکز نگهداری سگ ها در منطقه ورامین، این شخص به شدت مجروح شده و راهی بیمارستان شد.”

ایران وایر :” گفتند سگ بازِ نجس و با قمه حمله کردند.

دستش را با قمه زخمی کرده اند، شیشه‌های ماشینش را شکسته و وسایل داخل پناهگاه را برده اند؛ بعد در حالی که سنگ پرتاب می کردند، با آهنگی کش‎دار می‌خواندند: «گودبای سگ باز.»

این تصویری است که ‌»هاله برومند»، فعال حامی حقوق حیوانات از دوشنبه تلخ این هفته در ذهنش مانده است. او که «پناهگاه رز» را برای نگه داری از سگ‌های خیابانی در اطراف شهر ورامین دایر کرده بود، مورد حمله  و ضرب و شتم با قمه قرار گرفته است.

هاله پیش از این اتفاق هم بارها با دیوار نوشته و فحاشی از سوی بومیان منطقه تهدید شده است. «به من می‌گفتند از این جا برو؛ تو نجسی، سگ‌ها نجس هستند، سگ باز!»

اما غروب دوشنبه گذشته فقط تهدید در کار نبوده، یکی از آن‌ها با قمه وارد پناهگاه می‌شود: «غروب که همه حامیان حیوانات و کار گران پناهگاه رفتند، خواهرزاده صاحب خانه که قبلا هم مرا تهدید کرده بود، با قمه وارد پناهگاه شد و شروع به فحاشی کرد و بعد به من حمله کرد و رگ دستم را برید.»

او همان‌وقت به بیرون از پناهگاه فرار می‌کند: «من فقط یک‌نفر را دیدم و بعد سریع به بیرون فرار کردم که ضربه دیگری به من نخورد. نتوانستم متوجه شوم افراد دیگری هم بوده‌اند یا نه.»

همان‌وقت آژانس خبر می‌کند که به بیمارستان برود: «آژانس گرفتم و به بیمارستان “مفتح” ورامین رفتم و آن جا به من گفتند که باید بروید بیمارستان “طالقانی” تهران. آن‌جا به “حامیان حیوانات سپهر” خبر دادم و بچه‌ها به بیمارستان آمدند.»

روی دست هاله برومند جراحی کوچکی انجام دادند: «همان وقت چون احساس کردیم که ممکن است برای سگ‌ها خطر وجود داشته باشد، سگ‌ها را به جای کوچکی در کرج منتقل کردیم اما باقی مانده اثاث‌ها را  نبردیم.»

وقتی با او صحبت می‌کنم که برای بردن اسباب و اثاثیه برگشته خانه اما باورش نمی‌شود که دیگر اثاثیه ای باقی نمانده است: «آن چه توانسته‌اند و به دردشان می‌خورده، برده‌اند؛ آن چه را هم که نتوانسته‌اند ببرند، از بین برده‌اند؛ مثلا ماشین من این جا مانده بود که شیشه‌هایش را خرد کرده‌اند، موتور و باطری را دزیده‌اند و حالا ماشین را بکسل کرده‌ایم که ببریم.»

او در این پناهگاه ۱۰۰ قلاده سگ نگه داری می‌کرده است: «با کمک حامیان حیوانات به آن‌ها رسیدگی می‌کنم. انگل‌زدایی و  واکسیناسیون می‌کنیم تا حیوانات بی‌گناه کشته نشوند.» ”

 

حکومت مستقیم و غیرمستقیم با تبلیغ و ترویج خشونت، مسئول اینگونه رفتار وحشیانه علیه حیوانات است. در خبر دیگری در سال ۲۰۱۱ آمده بود که عده ای ناشناس گربه‌های چاق پارک قیطریه را با استفاده از کیسه گونی و وانت بار دزدیده و به نقطه ای نامعلوم منتقل می‌کنند. مقاومت ساکنان مجاور این پارک برای جلوگیری از جمع آوری گربه‌ها، توسط این افراد ناشناس به ضرب و شتم منتهی شده است.

این اخبار همزمان است با خبر طرح فروش و صادرات  سگ ها و گربه ها توسط شهرداری تهران به چین می باشد باز اخیرا در تاریخ ۹۴/۰۳/۰۴  شهرداری می‌گوید در صورت حل مشکلات فقهی، صادرات گوشت گربه به کشورهای آسیای شرقی جهت خورده شدن آغاز می‌شود .فروختن گربه‌ها برای استفاده خوراکی، طرحی است که هم‌اکنون روی میز مسئولان شهرداری قرار دارد. رئیس ستاد محیط زیست شهرداری تهران به مهر می‌گوید: “احتمال دارد گربه‌ها را به کشورهای آسیای شرقی صادر کنیم زیرا گوشتی لذیذ برای مردمان این منطقه محسوب می‌شود.”هر چند حیدرزاده تاکید می‌کند این طرح نیز مانند طرح عقیم‌سازی گربه‌ها، در حد طرح و بررسی است، ولی از دو پروژه مبارزه با گربه‌ها سخن می‌گوید که قرار است از سال آینده فعالیت‌های اجرایی آن آغاز شود.شهرداری می‌گوید در صورتی که مشکلات فقهی صادرات گوشت گربه، حل شود، گربه های تهران، به مصرف خوراک چشم بادامی‌ها می‌رسند.

Iran: Shelter Fire Killed 200 cats and its Founder
The founder of cats’ shelter Miss.Sholeh Raoofi along with 200 cats were stuck in fire occurred at 6:00 A.M on 29 Aug 2015, firefighters said. Ali-Mirza added that Miss. Raoofi, 60, died as a result of smothering through smoke inhalation. The shelter was built to support and holding the animal especially cats for special treatment by animal rights activists. Fire suppression lasted up to three hours; officials have not revealed the reason for the event. “To be fair some animal activists have suspected of the event, and they claimed that the tragedy does not seem as a natural disaster.” The chief of the public relations of the Eshtehard municipality Ramona Dehghan said to the agencies that most of the cats were treated at the shelter burned or died due to suffocation. Miss. Raoofi had fuonded the shelter known as “Janan Shelter” (loved ones shelter) ten years ago at her own expense in Eshtehard County, Alborz Province (At the 2006 census, its population was 16,988, in 4,813 families), then, she moved to live in the shelter. At least 350 cats and 12 dogs have been in the shelter, by now, approximately 100 cats and dogs are remained there, as animal activists declared. Previously, She was frequently threatened by anonymous because some groups are not in mutual interests with animal rights activists, the local activists said. The event occurred just a few days after the attack to a shelter holding dogs in Varamin County. The aggressives who had armed with cutlass wounded the shelter caretaker Miss. Haleh Broumand whereupon she was taken to be hospitalized due to severe wounds. The shelter is located just 166 K.M from the Janan Shelter in Eshethard County. However, municipal contractors are hired to purge the cities from “street animals” and exterminate animals with the help of brutal procedures such as toxic injection or gunshot. Iran’s authorities have believed that carnivorous animals and some pets are untouchable under Islamic Sharia laws, Killing cats and dogs is allowed by shariah law claim the mullahs. A small farm of pigs husbandry cared by an Armenian minority man set on fire by Islamic extremist groups in the sidelines of Abadan city In the midst of Islamic Revolution in 1979, according to a residential who were witness in that moment. The passionate revolutionary people were obedient by extremist Mullahs under Sharia Rules, he added . By: Kaveh Taheri

 

Animal-Rights-Watch-ARW-8475

Animal-Rights-Watch-ARW-8474

Animal-Rights-Watch-ARW-8473

Animal-Rights-Watch-ARW-8472

Animal-Rights-Watch-ARW-8476

Animal-Rights-Watch-ARW-8469

Animal-Rights-Watch-ARW-8468

Animal-Rights-Watch-ARW-8467

Animal-Rights-Watch-ARW-8466

Animal-Rights-Watch-ARW-8465

Animal-Rights-Watch-ARW-8464

Animal-Rights-Watch-ARW-8463

Animal-Rights-Watch-ARW-8462

Animal-Rights-Watch-ARW-8471آدرس و اسامی صفحات مرتبط با فدراسیون عصر آنارشیسم

Federation of Anarchism Era Social Media Pages۱- آدرس تماس با ما 
asranarshism@protonmail.com
info@asranarshism.com
۲- عصر آنارشیسم در اینستاگرام
۳- عصر آنارشیسم در تلگرام
۴- عصر آنارشیسم در توئیتر
۵ – فیسبوک عصر آنارشیسم
۶ – فیسبوک بلوک سیاه ایران
۷ – فیسبوک آنارشیستهای همراه روژاوا و باکورAnarchists in solidarity with the Rojava
۸ – فیسبوک دفاع از زندانیان و اعدامیان غیر سیاسی
۹ – فیسبوک کارگران آنارشیست ایران
۱۰- فیسبوک کتابخانه آنارشیستی
۱۱ – فیسبوک آنارشیستهای همراه بلوچستان
۱۲ – فیسبوک هنرمندان آنارشیست
۱۳ – فیسبوک دانشجویان آنارشیست
۱۴ – فیسبوک شاهین شهر پلیتیک
۱۵ – فیسبوک آنتی فاشیست
۱۶- فیسبوک میتینگ دهه هفتاد و هشتادی ها
۱۷- اینستاگرام ” دختران آنارشیست افغانستان ”
۱۸- اینستاگرام آنارشیستهای رشت
۱۹- تلگرام آنارشیستهای اصفهان و شاهین شهر
۲۰ – اینستاگرام آنارشیستهای اصفهان و شاهین شهر
۲۱- تلگرام آنارشیستهای شیراز
۲۲ – اینستاگرام آنارشیستهای شیراز
۲۳ – اینستاگرام آنارشیستهای گیلان
۲۴ – تلگرام ” جوانان آنارشیست ”
۲۵ - تلگرام آنارشیستهای تهران
۲۶ – اینستاگرام جوانان آنارشیست
۲۷ –  اینستاگرام ” آنارشیستهای جنوب “
۲۸ – اینستاگرام ” آنارشیستهای خراسان“
۲۹ – گروه تلگرام اتحادیه آنارشیستهای افغانستان و ایران
۳۰ –  توییتر اتحادیه آنارشیستهای افغانستان و ایران - The Anarchists Union of Afghanistan and Iran
۳۱ – فیسبوک اتحادیه آنارشیستهای افغانستان و ایران
۳۲ – اینستاگرام اتحادیه آنارشیستهای افغانستان و ایران
۳۳ – کانال تلگرام خودسازماندهی مطالب گروه اتحاديه آنارشیست‌های افغانستان و ايران
۳۴ – گروه تلگرام خودساماندهی مطالب گروه اتحادیه آنارشیستهای افغانستان و ایران
۳۵– اینستاگرام آنارشیستهای بوکان - ئانارکیستە کانی بۆکان
۳۶- کانال تلگرام کتابخانه شورشی
۳۷- کانال تلگرام ریتم آنارشی
۳۸- تلگرام آنارشیستهای اراک
۳۹- تلگرام قیام مردمی