یکی از چهار زن مصدوم اسیدپاشی در بوکان خواهر یک فعال سیاسی در خارج از کشور است

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on reddit
Share on whatsapp
Share on print

در حالی که به نوشته بیشتر سایت های رژیم در شب توافق هسته ای ، یک زن و دو دختر جوان به دلیل اسید پاشی به درمانگاه امام علی بوکان انتقال یافتند اما برخی دیگر از سایت ها مانند ماف نیوز  و همچنین سایت خارج از کشور کردپا تعداد آنها را ۴ نفر اعلام کرده است که هویت هر ۴ زن کُرد اهل بوکان را نوشته است که یکی از مصدومان اسیدپاشی سوسنه اسماعیل‌نژاد می باشد که خواهر علی‌اسماعیل‌نژاد، فعال سیاسی خارج از کشور است که پیشتر نیز، خانواده‌اش از سوی نهادهای امنیتی حکومت اسلامی ایران تحت فشار قرار گرفته بودند.

به گزارش آژانس خبررسانی کُردپا، ” شامگاه گذشته، چهار زن کُرد اهل بوکان مورد حمله اسیدپاشی قرار گرفتند و در نتیجه آن به شدت مجروح شدند.

خبرنگار کُردپا در شهر بوکان گزارش داد: این چهار زن کُرد که در بلوار کردستان (سه راه سنگینی) بوکان مشغول پیاده‌روی بوده‌اند از سوی سرنشینان یک خودروی پراید مورد این حملات قرار گرفته‌اند.

سوسنه اسماعیل‌نژاد یکی از قربانیان اسیدپاشی در بوکان

یک منبع مطلع به خبرنگار کُردپا اعلام کرد: یکی از قربانیان اسیدپاشی سوسنه اسماعیل‌نژاد دانشجوی رشته عمران و از مسئولان کتابخانه “مانگ” می‌باشد.

این منبع افزود: سوسنه از ناحیه شانه و پشت دچار مصدومیت شده و بلافاصله از سوی شهروندان به مراکز درمانی انتقال یافته است.

در این حادثه، سه زن دیگر نیز مصدوم گردیدند که یکی از آنها همسر شورش فیضی‌نژاد فرزند هنرمند رشید فیضی‌نژاد می‌باشد و دو دختر دیگر فرزند محمود معروفی هستند.

علی‌اسماعیل‌نژاد، فعال سیاسی و برادر سوسنه ضمن تایید این خبر به آژانس کُردپا اعلام کرد: نهادهای امنیتی در پشت این حوادث قرار دارند.

این فعال سیاسی خارج از کشور گفت: پیشتر نیز، خانواده‌ام از سوی نهادهای امنیتی حکومت اسلامی ایران تحت فشار قرار گرفته بودند.

علی‌اسماعیل‌نژاد، فعال سیاسی

اسماعیل‌نژاد بر این باور است مکانی که در آن حادثه اسیدپاشی روی داده، مکانی پر رفت و آمد و شلوغ بوده و افراد عادی توانایی اسیدپاشی در آن را ندارند.

گفته می‌شود، یکی از همسایگان خانواده اسماعیل‌نژاد به اتهام دست داشتن در این حادثه بازداشت شده است که آژانس کُردپا صحت این بازداشت را تایید نمی‌کند و در صورت کسب اطلاعات بیشتر در این رابطه، آژانس کُردپا خبر تکمیلی منتشر خواهد کرد.

پیشتر یکی از اعضای کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس، افزایش موضوع اسیدپاشی را دلیل پرداختن بیش از اندازه رسانه‌ها دانسته و اعلام کرده بود که در سال گذشته ٣٠٠ مورد اسیدپاشی در ایران روی داده است.

به گفته کارشناسان اجتماعی، عدم آشنایی اسیدپاش با قربانی و با توجه به اینکه اسیدپاشی‌ها از سوی افراد ناشناس به زنانی که با آنها خصومت شخصی نداشته‌اند، صورت گرفته، این احتمال را قوی می‌کند که این افراد از مرجعی جهت ارتکاب جرم دستور گرفته باشند.”

به نوشته سایت های رژیم ” مادر و دختری که شب سه شنبه ساعت ۲۳ در بلوار کردستان مشغول پیاده روی بوده اند مورد حمله افرادی ناشناس قرارگرفته اند و از ناحیه شانه و پشت در اثر اسیدپاشی دچار جراحت شده اما بنا بر نظر اولیه پزشک اورژانس، سوختگی شدید نبوده آنها دچار مشکل جدی نشده است. همچنین،زن جوان دیگری هم ساعت ۲۴ که او هم از ناحیه دست و پشت مورد حمله اسید پاشی قرار گرفته بود رو به درمانگاه امام علی رساندند، که پس از اقدامات اولیه در درمانگاه امام علی، برای ادامه درمان به بیمارستان شهید قلی پوراعزام شدند.

اسیدپاشی یکی از انواع شدید خشنونت بوده که بیشتر علیه زنان صورت گرفته و ممکن است در مواردی منجر به مرگ قربانی نیز شود. اسیدپاشی حمله‌ای است که نه به قصد قتل، بلکه معمولاً برای انتقام و نابودگی زندگی اجتماعی و آینده قربانی انجام می‌شود. فرماندار بوکان جزئیات حادثه شب گذشته در بلوار کردستان این شهر را اعلام کرد. «جمال خسروی» صبح امروز چهارشنبه در گفت وگوی اختصاصی با زریان در تشریح جزئیات این حادثه اظهار داشت: ساعت یک شب گذشته خانمی ۵۱ ساله با مرکز فوریتهای پلیس ۱۱۰ تماس گرفته و اعلام کرد که در هنگام پیاده روی به همراه اعضا خانوداه، مانتواش از ناحیه پشت به پایین سوراخ سوراخ شده است. وی افزود: این خانم به ۱۱۰ گفت که احساس می کند با پاشیدن اسید مانتواش به این وضعیت در آمده است. خسروی در ادامه گفت: چند دقیقه بعد از این تماس، خانمی ۳۱ ساله با ۱۱۰ تماس می گیرد و اتفاقی را به همین صورت که برایش در بلوار کردستان اتفاق افتاد،گزارش داد. فرماندار بوکان اظهار داشت: در همان ساعت نیز خانمی ۲۸ ساله که متصدی لباس فروشی است و از ناحیه آرنج احساس سوختگی می کند، با ۱۱۰ تماس می گیرد و از حادثه پاشیدن اسید در بلوار کردستان بروی آرنجش خبر می دهد. وی در ادامه افزود: این خانم بعد از احساس سوختگی در آرنج دستش به عقب برمی گردد و فردی را می بیند که با عجله سوار یک دستگاه خودرو می شود. خسروی در ادامه تصریح کرد: در جلسه ای که در اولین ساعت وقت اداری امروز تشکیل شد، نیروی انتظامی شهرستان بوکان به عمدی بودن این اتفاقات تاکید کرده و احتمال می دهند از طریق سرنگ این عمل صورت گرفته است. وی خاطر نشان کرد: احتمالا این عمل به هدف ایجاد رعب در میان مردمی که در شبهای رمضان به بازاری که در بلوار کردستان تشکیل می شود حضور پیدا می کنند، صورت گرفته است. وی تاکید کرد: در حال حاضر در کنار بررسی فیلم ضبط شده توسط دوربینهای مدار بسته محل حادثه از سه خانمی که در این حادثه هدف قرار گرفته اند در حال گرفتن جزئیات دقیق حادثه هستیم تا در کمترین زمان ممکن عامل یا عاملان این حادثه شناسایی و دستگیر شوند. فرماندار بوکان در پایان خاطر نشان کرد: هم اکنون امنیت کامل در شهر و محل حادثه به مانند روزهای قبل برقرار است.”


آدرس و اسامی صفحات مرتبط با فدراسیون عصر آنارشیسم

Federation of Anarchism Era Social Media Pages۱- آدرس تماس با ما 
asranarshism@protonmail.com
info@asranarshism.com
۲- عصر آنارشیسم در اینستاگرام
۳- عصر آنارشیسم در تلگرام
۴- عصر آنارشیسم در توئیتر
۵ – فیسبوک عصر آنارشیسم
۶ – فیسبوک بلوک سیاه ایران
۷ – فیسبوک آنارشیستهای همراه روژاوا و باکورAnarchists in solidarity with the Rojava
۸ – فیسبوک دفاع از زندانیان و اعدامیان غیر سیاسی
۹ – فیسبوک کارگران آنارشیست ایران
۱۰- فیسبوک کتابخانه آنارشیستی
۱۱ – فیسبوک آنارشیستهای همراه بلوچستان
۱۲ – فیسبوک هنرمندان آنارشیست
۱۳ – فیسبوک دانشجویان آنارشیست
۱۴ – فیسبوک شاهین شهر پلیتیک
۱۵ – فیسبوک آنتی فاشیست
۱۶– سایت عصر آنارشیسم
۱۷- فیسبوک میتینگ دهه هفتاد و هشتادی ها
۱۸- اینستاگرام ” دختران آنارشیست افغانستان ”
۱۹- اینستاگرام آنارشیستهای رشت
۲۰- تلگرام آنارشیستهای اصفهان و شاهین شهر
۲۱ – اینستاگرام آنارشیستهای اصفهان و شاهین شهر
۲۲- تلگرام آنارشیستهای شیراز
۲۳ – اینستاگرام آنارشیستهای شیراز
۲۴ – اینستاگرام آنارشیستهای گیلان
۲۵ – تلگرام ” جوانان آنارشیست ”
۲۶ - تلگرام آنارشیستهای تهران
۲۷ – بلوک سیاه Iranian Black Bloc توییتر
۲۸ –  اینستاگرام ” آنارشیستهای جنوب “
آنارشیستهای جنوب یکی از اعضای تشکیل دهنده ” اتحادیه آنارشیستهای ایران و افغانستان” می باشند که در ایران حضور دارند.
۲۹ – اینستاگرام ” آنارشیستهای خراسان“
آنارشیستهای خراسان یکی از اعضای تشکیل دهنده ” اتحادیه آنارشیستهای ایران و افغانستان” می باشند که در ایران حضور دارند.
۳۰ – گروه تلگرام آنارشیستهای بلوک سیاه
۳۱ – اینستاگرام جوانان آنارشیست
۳۲ – فیسبوک اتحادیه آنارشیستهای ایران و افغانستان
۳۳ – اینستاگرام بلوک سیاه آنارشیست
۳۴ – تلگرام آنارشیستهای اراک
۳۵ – تلگرام قیام مردمی
کانال قیام مردمی مخصوص آموزش تاکتیکهای مبارزات خیابانی و سازماندهی تظاهرات سراسری است.
۳۶– اینستاگرام جوانان آنارشیست
۳۷– اینستاگرام آنارشیستهای بوکان - ئانارکیستە کانی بۆکان
۳۸- کانال تلگرام کتابخانه شورشی