سنگسار به اتهام زنای محصنه یا اعدام پدر فرزندانش، راه هایی است که قوانین شریعت پیش بای قربانی آدم ربایی در مکه گذاشته است

16 فوریه اخبار روز

 

قربانی آدم ربایی در مکه؛ متهم به زنای محصنه :

فاهر قاره، قربانی ماجرای یک آدم ربایی عجیب است که فرارش منجر به مرگ خود یا پدر سه فرزندش می شود. این زن تبعه ترکیه به دلیل قوانین اسلامی عربستان سعودی در وضعیت پیچیده ای گرفتار شده است. سنگسار به اتهام زنای محصنه یا اعدام پدر فرزندانش، راه هایی است که قوانین شریعت پیش بای او گذاشته است.

ماجرای فاهر قاره به دوم ژوئیه ۱۹۹۰ میلادی بازمی گردد. او آن روز از محل زندگی اش در ترکیه به همراه همسرش عبدالله برای مراسم حج به شهر مکه رفته بود. در حالی که هزاران تن از زائران از گذرگاهی که مسجد اعظم را به صحرای منا متصل می کند در حال عبور بودند، فشار جمعیت موجب زیر دست و پا ماندن جمع قابل توجهی از آنان شد.

در پی این رویداد هزار و ۴۲۶ تن جان باختند. از این شمار حدود ۴۵۰ تن اهل ترکیه بودند. عبدالله که خود مجروح شده بود در میان اجساد و مجروحان به دنبال همسرش می گشت. او همسرش را در حالی یافت که نیمه جان بود. با این حال پس از انتقال به بیمارستان باز از یکدیگر جدا افتادند.

عبدالله پس از ترخیص از بیمارستان باز به جستجوی یافتن همسرش شتافت. از بازدید اجساد در سردخانه ها تا بیمارستان ها را جستجو کرد ولی نشانی نیافت. سرانجام پس از ناامید شدن به ترکیه بازگشت.

سال ها بعد، فرزندان فاهر شایعاتی را از زبان سوغاتی فروشان در ترکیه درباره زائران شنیدند. آنها می گفتند که این زن ربوده شده بود و حالا خواهان پیوستن به اعضای خانواده اش است.

فرزندان فاهر و عبدالله با یک روزنامه نگار به نام موگه آنله مشورت کرده و با بازگویی شایعاتی که شنیده بودند خواستار کسب اطلاعات بیشتری شدند.

تحقیق این روزنامه نگار سرنخی از یک مرد یمنی و همسر ترک اش به دست می دهد و این سرآغاز پرده برداشتن از داستانی است که شاید پایانش را فاهر با انتخابش رقم خواهد زد.

مسوولان برپایی مراسم سالانه حج در عربستان سعودی، در زمان وقوع حادثه در مکه برای رویارویی با آن آمادگی نداشتند. بنابراین آنان از تمامی کارگران شهرداری می خواهند تا به نیروهای امدادگر بپیوندند.

یکی از رفتگران شهرداری در میان همین نیروهای بسیج شده شهرداری، زنی را با ادعای قصد انتقال به بیمارستان از محل حادثه خارج می کند. در آن زمان و با توجه به هرج و مرج و ابعاد حادثه، دلیلی برای سوءظن به ذهن نمی رسید. این مرد به جای بیمارستان، زن مجروح را به خانه ای در مدینه منتقل می کند.

فاهر به مدت ۶ سال در این خانه زندانی بود. او تنها پس از حاملگی و به دنیا آوردن اولین فرزند از سه فرزند مشترک با همسر تازه و البته تحمیلی اش اجازه خروج از خانه را یافت.

داستان این زن اکنون به سطح روابط دیپلماتیک ترکیه و عربستان سعودی کشیده شده است. رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه در سفری به ریاض و در دیدار با ملک سلمان، پادشاه عربستان سعودی ماجرای این زن را مطرح کرده است. زن متاهلی که به اتهام زنای محصنه با حکم سنگسار رو به رو است. تنها راه فرارش از حکم سنگسار، اعتراف به ربوده شدن و بازگویی ماجرای اسارتش است. در این صورت فاهر اگرچه زنده می ماند ولی شاهد اعدام پدر سه فرزندش خواهد بود.

منبع : ایرونیوز

——————————————————————————————————————————————————————————————————–

آدرس و اسامی صفحات مرتبط با مجموعه عصر آنارشیسم  The names and addresses that related to anarchism era website


۱۴۶۷۲۸۵۱_۶۹۳۳۰۷۲۳۷۴۹۹۲۸۳_۱۵۵۷۱۵۳۰۲۵_o

 

۱- سایت عصر آنارشیسم

http://asranarshism.com

 

آدرس و اسامی صفحات ما در فیسبوک

 

۲- فیسبوک عصر آنارشیسم

https://www.facebook.com/asranarshism

 

۳- فیسبوک بلوک سیاه ایران

https://www.facebook.com/iranblackbloc

 

۴ – فیسبوک آنارشیستهای همراه روژاوا و باکورAnarchists in solidaritywiththeRojava

https://www.facebook.com/%D8%A2%D9%86%D8%A7%D8%B1%D8%B4%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%87%D9%85%D8%B1%D8%A7%D9%87-%D8%B1%D9%88%DA%98%D8%A7%D9%88%D8%A7-%D9%88-%D8%A8%D8%A7%DA%A9%D9%88%D8%B1-Anarchists-in-solidarity-with-the-Rojava-434646579975914

 

۵- فیسبوک دفاع از زندانیان و اعدامیان غیر سیاسی

https://www.facebook.com/sedaye.bisedayan

 

۶ – فیسبوک کارگران آنارشیست ایران

https://www.facebook.com/irananarchistlabors

 

۷- فیسبوک کتابخانه آنارشیستی

https://www.facebook.com/anarchistlibraryfa

 

۸ – فیسبوک آنارشیستهای همراه بلوچستان

https://www.facebook.com/anarchistinsupportbaluchistan

 

۹ – فیسبوک  هنرمندان آنارشیست

https://www.facebook.com/anarchistartistss

 

۱۰ – فیسبوک دانشجویا ن آنارشیست

https://www.facebook.com/anarchiststudents

 

۱۱ – فیسبوک شاهین شهر پلیتیک

https://www.facebook.com/shahre.shahin

 

۱۲ – فیسبوک آنتی فاشیست

https://www.facebook.com/ShahinShahrPolitik

 

۱۳ – فیسبوک صدای زندانیان سیاسی

https://www.facebook.com/SupportPoliticalPrisoners

 

۱۴- صدای زندانیان سیاسی در تلگرام

telegram.me/VoiceOfPrisonersOfConscience

 

۱۵ – عصر آنارشیسم در تلگرام

https://telegram.me/asranarshism

 

۱۶- عصر آنارشیسم در اینستاگرام

https://instagram.com/asranarshism/ 

 

۱۷ – عصر آنارشیسم در توئیتر

https://twitter.com/asranarshism

 

۱۸ – بالاچه عصر آنارشیسم در بالاترین

https://www.balatarin.com/b/anarchismera

 

۱۹- فیسبوک میتینگ دهه هفتاد و هشتادی ها

https://www.facebook.com/%D9%85%DB%8C%D8%AA%DB%8C%D9%86%DA%AF-%D8%AF%D9%87%D9%87-%D9%87%D9%81%D8%AA%D8%A7%D8%AF-%D9%88-%D9%87%D8%B4%D8%AA%D8%A7%D8%AF%DB%8C-%D9%87%D8%A7-505093803031731/

 

۲۰- گوگل پلاس عصر آنارشیسم

https://plus.google.com/u/0/114261734790222308813

 

۲۱ –  ساوندکلاود رادیو آنارشی

 

 

به اشتراک بگذارید Twitter Google+ Facebook Email بالاترین
برداشت از مطالب این وب سایت آزاد است