۱۵ نیروی نظامی دیگر به «نیروهای سوریه دموکراتیک» پیوستند که خود از ۱۳ گروه نظامی تشکیل شده است

17 نوامبر اخبار روز

در  ماه اکتبر سال ۲۰۱۵ خبر تشکیل گروه جدیدی از میان گروه های مسلح شمال سوریه در میان اخبار منتشر شده از وقایع سوریه به چشم می آمد. اتحادی با عنوان ” نیروهای سوریه دموکراتیک  ” یا SDF

نیروی متشکل از کردها، اعراب، مسیحیان سریانی و ترکمان ها که همگی جهت انجام یک هدف مشترک که همانا بیرون راندن گروههای تروریستی از منطقه بوده که با عملیات جنوب حسکه شروع بکار کرده است و با شکست دادن داعش در استان الرقه و تصرف الرقه پایتخت خلافت آنان و قطع کردن ارتباط میان نیروهای داعش در شرق و غرب رود فرات ادامه خواهد داد.

گروه های اصلی تشکیل دهنده این اتحاد موسوم به “نیروهای سوریه دموکراتیک ” عبارتند از :

thumb_People_s_Protection_Units_Flag_svg

نیروی اصلی این اتحاد؛ یگان های مدافع خلق ( YPG ) هستند که بعد از تصرف تل ابیض و درهم شکستن داعش در شرق فرات قصد داشتند به منطقه جرابلس در غرب فرات هم حمله کنند که با تهدید ترکیه مبنی بر اینکه حضور این نیروها را در تمامی نواحی مرز شمالی تحمل نمی کند ، این نیروها هم به نوعی در مناطق شمالی رقه و حسکه حبس شدند.

 

سپس پیشنهاد تشکیل نیروهای موکراتیک مطرح شد که با استقبال فرماندهان YPG روبرو شد و با استعداد نیرویی نزدیک به ۵۰ هزار نفر در این اتحاد حضور پیدا کردند و محور اصلی این اتحاد هستند.

                                                                              نیروهای YPG

۵c618238dcad1387641d7e75dffdd7bdYPG_fighters_in_Derbasiye

==================================

 

بعد از کردها به سراغ اعراب می رویم، نیروهای عربی که در این اتحاد حضور دارند اکثریتشان در قالب نیروهای ارتش آزاد سوریه سازماندهی شده اند :

 

thumb_The_Revolutionary_Army_28Syrian_re

 

جیش الثوار” یکی از  این گروه هاست، نیرویی متشکل از اتحاد ۷ گروه کوچکتر ارتش آزاد سوریه که بسیاری از نیروهای آنها قبلا در حرکت حزم عضو بودند و بعد از انحلال این گروه جیش الثوار را تشکیل دادند.

 

از میان این ۷ گروه تنها دو گروه در منطقه شمالی رقه حضور دارند ، جبهات الاکراد و کتائب شمس الشمال . استعداد این نیروهاد در حدود ۳۰۰۰ نفر برآورد می شود.

 

                                                                                            نیروهای جیش الثوار

 

۱۱

 

 

=======================================

thumb_This_is_the_logo_of_Liwa_Thuwwar_a

 

گروه بعدی “لوا ثوار الرقه” است ، نیرویی از بین مبارزان ارتش آزاد سوریه که در گذشته با ارتش سوریه می جنگیدند و بعد از تصرف رقه به دست داعش از آنجا رانده شدند. هدف نهایی این گروه بازپس گیری رقه از نیروهای داعش است. انقلابیون رقه دارای هسته های مخفی زیادی در مرکز خلافت هستند که به عملیات آنها در هنگام تهاجم به شهر بسیار امیدوارند. استعداد این نیروها بیش از ۲۰۰۰ نفر است.

 

در ماه گذشته تصاویری از سوی داعش منتشر شد که نشان می داد آنها محموله های حاوی سلاح را که به مقصد رقه در حال حرکت بودند کشف و ضبط کرده اند. که نشان می دهد روند تسلیح هسته های مخفی ارتش آزاد در داخل شهر سرعت بیشتری به خود گرفته است.
images

=======================================

 

thumb_Logo_of_the_Syriac_Military_Counci

 

نیروهای ” شورای نظامی سریانی ” نیز در این اتحاد نظامی عضو شده اند ، این نیروها که توسط کردهای YPG آموزش دیده اند. به لحاظ نظامی گروهی کوچک محسوب می شوند ولی به لحاظ برد تبلیغاتی بین المللی نیرویی مهم و تاثیر گذار محسوب می شوند که می توانند حمایت افکار عمومی مسیحیان را جذب این اتحاد کنند. استعداد این نیروها بیش از ۱۰۰۰ نفر است.

 

                                                                                        نیروهای سریانی

۴

 

==================================

thumb_CREsDB7UEAAd1Bf.jpg

 

نیروهای ” الصنادید ” دیگر گروه عرب این اتحاد هستند که از مردان قبیله بزرگ ” شمر ” تشکیل شده اند. این نیروها با پرچم سرخ و طلایی رنگشان شناخته می شوند که در اتحاد کامل با کردهای YPG هستند و دارای نیرویی در حدود ۲۰۰۰ جنگجو هستند.

 

                                                                                      نیروهای صنادید

                          ۴۴۴index

====================

تعدادی از قبایل محلی مخالف داعش و بازماندگان تیپ ۳۰ ارتش آزاد نیز به این نیروها پیوسته اند. نیروهای تیپ ۳۰ که توسط آمریکایی ها آموزش دیده اند جهت راهنمایی جنگنده های ائتلاف در عملیات زمینی بر علیه داعش به این اتحاد پیوسته اند.

کنفرانس خبری اعلام تشکیل نیروهای دموکراتیک سوریه که در آن بندر حمیدی الدحام فرمانده نیروهای الصنادید بیانیه مشترک را فرائت کرد.

در این نشست تاکید شد که نیروهای سوریه دموکراتیک سنگ بنای تشکیل یک نیروی ملی در سوریه آینده هستند و هدف آنها تشکیل یک سوریه دموکراتیک و آزاد است که در آن همه مردم سوریه بتوانند به حقوق مشروعشان دست پیدا کنند.

 

CRW1Dn3WgAAxSWD

منبع

====================

۱۵ نیروی نظامی دیگر در حلب و ادلب سوریه از طریق وبسایت‌های رسمی خود بیانیه‌هایی منتشر و اعلام کردند که به صفوف نیروهای سوریه دموکراتیک برای مقابله با تبهکاران داعش خواهند پیوست.

در بیانیه آمده:«در این اواخر اوضاع سوریه بسیار تغیر کرده است. تروریسم در بسیاری مناطق سوریه فروپاشیده است. داعش و حامیان آن و رژیم بعث عاملان اصلی تروریسم هستند. پس از اینکه نیروهای سوریه دموکراتیک با کمک ائتلاف بین‌المللی پیشرفت‌های زیادی در کانتون جزیر بدست آوردند و تبهکاران داعش را از بسیاری مناطق بیرون راندند, ما همچو ۱۵ نیروی نظامی به نیروهای سوریه دموکراتیک می‌پیوندیم».

اسامی نیروهای نظامی حلب و ادلب:

۱ـ جیش‌السوار (ارتش انقلابیون)

۲ـ نیروهای فرقه ۳۰

۳ـ گردان شهدای مناطق روستایی حلب

۴ـ گردان عین‌ جالوت

۵ـ گردان ۹۹ موشات

۶ـ گردان الحمزه

۷ـ گردان کیکا

۸ـ گردان ویژه

۹ـ گردان سلجوقیان

۱۰ـ تیپ ۱۰۲

۱۱ـ احرارالشمال

۱۲ـ نیروهای عشایر حلب و مناطق روستایی آن

۱۳ ـ جبهه‌الاکراد

۱۴ـ نیروی ی.پ.گ

۱۵ـ نیروی ی.پ.ژ

منبع

 

به اشتراک بگذارید Twitter Google+ Facebook Email بالاترین
برداشت از مطالب این وب سایت آزاد است