منابع خبری کوردی در حال اخطار و اعلام خطر سقوط ‫#‏کوبانی‬ هستند

دفاع از‏ ‫#‏کوبانی‬ ‬ ، دفاع از حق حیات انسان

1 اکتبر اخبار روز

منابع خبری کوردی در حال اخطار و اعلام خطر سقوط #کوبانی هستند.

کوبانی به عنوان آخرین سنگر مقاومت برای خاورمیانه مورد هجوم قرار گرفته است ,ارزش های شکل گرفته در کوبانی متعلق به عموم آزادیخواهان جهان از امریکای لاتین تا خاورمیانه است. آنچه در کوبانی اتفاق می افتد ، دغدغه و عکس العمل تمامی انسان های آزادیخواه را می طلبد.
در غیر این صورت همچون فلسطین، نیروهای فاشیستی منطقه تمام امکانات موجود را سرکوب میکنند تا در آینده برای دفاع از انسانیت همچون چپ ورشکسته امروز مجبور شویم پشت نیروهایی همچون حماس از مقاومت یک خلق بی‌ دفاع حمایت کنیم.
کوبانی سنگر مقاومت خاورمیانه در برابر سرمایه داری و فاشیسم به عنوان یک آلترناتیو بی سابقه است.

دلیل هجوم به کوبانی و کردستان , مقاومت موجود برای استقلال خاورمیانه است و آخرین آلترناتیوی است که می تواند جایگزینی برای نگرش های غالب و مسلط در منطقه باشد .

مقاومتی که در کوبانی شکل گرفته , متعلق به عموم آزادیخواهان است و لزوم مسئولیت پذیری همگانی برای دفاع از کوبانی به عنوان سنگر الزامی می‌باشد .

اقشار مختلف جامعه نسبت به انجام مسئولیت اجتماعی خویش از طریق واکنش به آنچه در کوبانی روی می دهد نمی توانند بی تفاوت باشند.جنگ کوبانی , دغدغه انسانی است که ضرورت عکس العمل فرد خاورمیانه ای نسبت به کلیت جامعه اعتقادی و فرهنگی خاورمیانه را می طلبد.

یورشی که با هدف تصرف کوبانی با حمایت ترکیه انجام می شود گسترده تر از گذشته است و باید با بسیج عمومی ،پاسخی کوبنده به داعش داد تا جایی که دیگر توان سازماندهی مجدد خود را نداشته باشد .

باید مقاومتی نیرومند علیه تبهکاران فاشیست از خود نشان داد مانند آنچه که زنان قهرمان در صفوف واحدهای مدافع زن به نمایش می گذارند .

دفاع همه آزادیخواهان جهان از حق حیات مردم کوبانی و منطقه ی آن، دفاع از حق حیات انسان است. نباید گذاشت هزاران انسان بیگناه توسط هیولای داعش به خاک و خون کشیده شوند.

دیگر نیروها از جمله نیرو‌ها چپ رادیکال و انقلابی‌, همه مردم آزادیخواه , چپهای رادیکال ایرانی، فعالان رفع تبعیض, هر کس که دلشان برای «حق حیات انسان» می تپد لازم است و ضرورت دارد از حق حیات انسانها در کوبانی به هر وسیله و روشی که میتوانند و امکان دارند دفاع کنند.
اکنون دفاع از کوبانی دفاع از حق زیستن و حق حیات مردم یک شهر و منطقه “روژاوا ” است. فمنیستها بجای ایراد گیری به زنان مسلح کوبانی لازم است از زنان و کودکان و مردم کوبانی برای امکان زیستن دفاع کنند. نباید نشست و نظاره گر قتل عام انسانهای بیگناه شد.

شکست کوبانی شکست انسانیت در مقابل بربریت است.نگذاریم انسانیت شکست بخورد. چپهای جهان، چپ ایران ,سوریه, عراق و ترکیه ضرورت دارد که نشان دهند واقعاً در عمل دردفاع از ستمکشان هیچ مرز و مانعی نمی شناسند. لازم است در صف اول مقاومت “روژاوا ” قرار گیرند. دفاع از حق حیات انسانهای بیگناه هیچ مانعی نمی شناسد.

 

به اشتراک بگذارید Twitter Google+ Facebook Email بالاترین
برچسب ها:
برداشت از مطالب این وب سایت آزاد است