بیانیه اتحادیه آنارشیستهای ایران و افغانستان : برای آزادی #عسل_محمدی و #علی_نجاتی و۲۶ کارگر #فولاد_اهواز بکوشیم

26 دسامبر اخبار روز

عسل محمدی، فعال کارگری و دانشجوی داروسازی واحد علوم دارویی دانشگاه آزاد تهران ازروز سه‌شنبه ۱۳ آذر ۹۷، در منزل شخصی توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده است.

عسل محمدی مطالبی در حمایت از کارگران در سایت‌های مختلف منتشر می کرده است. عسل محمدی طی چند هفته‌ قبل از بازداشت خود یادداشت‌های در حمایت از اعتراضات کارگران نیشکر هفت‌تپه و فولاد اهواز نوشته بوده است.

زندانی سیاسی عسل محمدی در زندان شرایط سختی را می گذراند؛ هفته گذشته که مادرش موفق شد ه است تا دیدار کوتاهی درحضور ماموران وزارت اطلاعات با او داشته باشد ، وضعیت جسمی اش را نامطلوب گزارش کرده است .

علی نجاتی از اعضا سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه روز یکشنبه ۲ دی ۱۳۹۷، طی تماس تلفنی از زندان شوش اعلام کرده که به بند “سلامت ” این زندان منتقل شده است.

این انتقال در حالی صورت گرفته که هنوز حکم اتهامات جدید این کارگر بازنشسته از سوی دستگاه قضایی صادر نشده و در شرایطی که او سابقه بیماری قلبی دارد زندان و به طور خاص بند سلامت محل مناسبی برای وی نیست و وضعیت جسمی ایشان را وخیم می‌کند.

علی نجاتی همزمان با اعتراضات کارگران نیشکر هفت تپه در منزل توسط ماموران امنیتی روز ۸ آذر ۱۳۹۷، بازداشت و به زندان منتقل شده بود. مقامات قضایی پرونده قبلی را علت دستگیری او اعلام کردند.

علی نجاتی از بیماریهای کلیوی و قلبی رنج می برد به همن دلیل روز ۲۳ آذر ۱۳۹۷، به دلیل وخامت بیماری قلبی به بیمارستان منتقل شده اما بدون تکمیل درمان مجدد به زندان منتقل شد.

علی نجاتی پیش‌تر در سال ۱۳۹۴ به دلیل شرکت در تجمعات اعتراضی کارگران نیشکر هفت تپه بازداشت و به زندان محکوم شده بود.

صبح روز سه شنبه ۴ دی ۱۳۹۷ خانواده‌های ۲۶ تن از کارگران زندانی گروه ملی فولاد اهواز که همچنان در زندان به سر می‌برند؛ برای دومین روز متوالی مقابل استانداری خوزستان در این شهر تجمع کردند. در همین حال برخی کارگران و خانواده‌ها مقابل دادگستری خوزستان دست به تجمع زدند این تجمع در پاسخ به فراخوان قبلی و در اعتراض به آزاد نکردن این دسته از کارگران زندانی گروه ملی فولاد اهواز که به صورت غیر قانونی و در چند حمله وحشیانه توسط ماموران توسط قوه قضاییه دستگیر شده‌اند؛ برگزار کردید.

روز یکشنبه ۲ دی ماه خانواده‌های کارگران گروه ملی فولاد اهواز فراخوانی را در اعتراض به توخالی بودن وعده‌ و وعیدهای به قوه قضاییه که از آزادی عزیزانشان همچنان پس از یک هفته از دستگیری آن‌ها سرباز می‌زنند؛ اعلام کردند.

در سی و هشتمین روز اعتصاب کارگران گروه ملی فولاد اهواز، ماموران امنیتی در یک حمله وحشیانه که دو شبانه روز به طول انجامید ۴۱ تن از کارگران گروه ملی فولاد اهواز را دستگیر و با خود به نقطه نامعلومی منتقل کردند. این حملات وحشیانه موجی از محکومیت‌های داخلی و بین المللی را به همراه داشت که ضمن محکوم کردن این حملات خواستار آزادی بدون قید و شرط ۴۱ تن از کارگران گروه ملی فولاد اهواز که دستگیر در این حملات دستگیر شده بودند؛ گردیدند.

تا کنون قوه قضاییه از آزادی ۲۶تن از کارگران که همچنان در زندان به سر می‌برند؛ خودداری کرده است.

به اشتراک بگذارید Twitter Google+ Facebook Email بالاترین
برداشت از مطالب این وب سایت آزاد است