۷۷۰۰ اسلام‌گرای افراطی در سراسر آلمان زندگی می‌کنند

29 ژوئن اخبار روز

بنا بر تازه‌ترین گزارش‌های نهادهای امنیتی آلمان، تا کنون بیش از ۷۰۰ مرد و زن جوان از این کشور راهی مناطق جنگی در سوریه و عراق شده‌اند. حدود ۲۲۵ تن از آنان دوباره به آلمان برگشته‌اند. شمار زنان و دخترانی که به گروه‌های مسلح جهادگرا پیوسته‌اند، یک صد تن ارزیابی می‌شود. اما منابع غیر رسمی با استناد به گزارش‌های محرمانه تعداد این زنان را “به‌مراتب بیش‌تر” تخمین می‌زنند.

در سال ۲۰۱۱ تنها ۳۸۰۰ نفر مسلمان افراطی با گرایش سلفی در آلمان وجود داشت و امروز شمار آنها در حدود ۷۷۰۰ اسلام‌گرای افراطی در سراسر آلمان می باشد.

مقامات امنیتی اروپا بر این نظرند که حدود ۱۰ تا ۲۰ درصد مسلمانانی که از آلمان و دیگر کشورهای اروپا به قصد پیوستن به جریان تروریستی “دولت اسلامی” به‌ خاورمیانه می‌روند زن و دختر هستند.

تبلیغات نیروهای سلفی نشان می‌دهد: «آنها در آلمان هم خواهان برپایی “دولت اسلامی” هستند. آنها به ویژه در ایالت نوردراین وستفالن، هسن و برلین فعال هستند.»

در حال حاضر در سطح بین‌المللی چندین کشور به منظور عقب راندن “دولت اسلامی”، که جنگجویانش حدود ۳۵ هزار نفر تخمین زده می‌شوند، مشترکا مبارزه می‌کنند.

روزانه ۵ / ۷ میلیون دلار صرف حملات هوایی آمریکا علیه مواضع “دولت اسلامی” می‌شود.
برمبنای آمار منتشر شده از طرف سازمان ملل متحد تاکنون بیش از ۲۵ هزار جهادگرای خارجی از بیش از ۱۰۰ کشور جهان به مناطق جنگ‌زده‌ای چون عراق و سوریه سفر کرده‌اند.

کارشناسان بر این نظرند که تنها در شبکه اجتماعی توئیتر حدود ۵۰ هزار اکانت وجود دارد که به گونه‌ای با جریان تروریستی “دولت اسلامی” مرتبط‌اند و از عضوگیری این گروه تروریستی حمایت می‌کنند.

منبع ” دویچه له

به اشتراک بگذارید Twitter Google+ Facebook Email بالاترین
برچسب ها:
برداشت از مطالب این وب سایت آزاد است