خبرگزاری فارس روز سه‌شنبه ۲۵ فروردین‌ماه فیلمی را منتشر کرده و نوشته است یکی از فعالان دفاع از حقوق حیوانات این فیلم دو دقیقه‌ای را در اختیار این خبرگزاری قرار داده است.

در این فیلم چند نفر نشان داده می‌شوند که در کنار خودروهای خود سگ‌ها را به نوبت با تزریق اسید می‌کشند. در کنار خودروها چندین لاشه سگ دیده می‌شود و سگی که به آن اسید تزریق می‌شود مدام ناله می‌کشد.

این فعال مدافع حقوق حیوانات که نام او منتشر نشده، گفته است پیمانکاران شهرک صنعتی شیراز با این روش «غیرانسانی» سگ‌ها را می‌کشند و در ازای ارائه هر لاشه ۱۵ هزار تومان دریافت می‌کنند.

او گفته است: «پیمانکاران در ازای تحویل لاشه هر قلاده سگ، ۱۵ هزار تومان دریافت می‌کنند و حتی از سوزاندن جسم نحیف یک توله سگ با اسید هم دریغ نمی‌کنند.»

شهرک صنعتی شیراز در محدوده شهرداری منطقه پنج این شهر قرار دارد اما قاسم اکبری، شهردار این منطقه گفته است: «شهرک‌های صنعتی تحت نظارت سازمان پسماند اداره می‌شوند و مسئولیت کشتار سگ‌ها در این شهرک‌ها به عهده شهرداری نیست.»

روح‌الله خوشبخت، مدیر عامل سازمان پسماند شهرداری شیراز اما این فیلم را «ساختگی» خوانده و گفته است: «شهرک‌های صنعتی به هیچ وجه تحت نظارت شهرداری یا سازمان پسماند نیستند و هر شهرک به‌طور مجزا توسط مدیر مربوط اداره می‌شود.»
اما این در حالی است که جعفر امیدی، مسئول دفتر شهردار شیراز ضمن اشاره به تماس‌های مکرر هموطنان معترض به این جنایت، تاکید می‌کند: شهرک صنعتی شیراز تحت نظارت شهرداری شیراز بوده و این کشتار بی‌رحمانه توسط شهرداری شیراز در حال پیگیری است.

کشتار حیوانات و به‌ ویژه سگ‌های ولگرد به‌ وسیله اسلحه از سال ١٣٨٨ ممنوع بوده و بر اساس «دستورالعمل کنترل جمعیت سگ‌های ولگرد» می‌بایست زنده‌گیری، واکسیناسیون، عقیم‌سازی و واگذاری جایگزین روش‌های خشونت‌آمیز پیشین شود. همچنین در صورت زنده‌گیری سگ ولگرد بیمار و عدم امکان درمان و واگذاری، باید «مرگ با ترحم» انجام گیرد.

بر اساس این دستورالعمل، رئیس کار گروه کنترل جمعیت سگ‌های ولگرد در هر شهرستان، فرماندار آن شهرستان است و اجرای دستور‌العمل نیز بر عهده شهرداری شهرستان است.

کشتن سگ‌های ولگرد همواره با اعتراض و مخالفت حامیان حقوق حیوانات در ایران روبه‌رو شده است. آن‌ها معتقدند راه مبارزه با انتقال بیماری‌ها از طریق این سگ‌ها نه کشتن آن‌ها که جمع‌آوری و مراقبت و مداوای‌شان است.

با وجود این، کشتن سگ‌های ولگرد بارها در شهرهای مختلف ایران تکرار شده است.

به علت داشتن صحنه‌های دلخراش عصر آنارشیسم از انتشار فیلم خودداری می‌کند.

—————————————————————————————————————————————————————–

۱۹۷۵۱۶۲_۴۴۹۸۷۰۰۴۱۸۵۶۲۶۲_۲۲۹۶۴۹۸۱۶۹۶۲۷۱۲۱۰۷۵_n     ۲۲۸۲۶_۴۵۰۰۶۲۸۹۸۵۰۳۶۴۳_۸۹۷۷۰۸۴۶۱۱۰۷۳۷۹۵۱۴_n

اخیرا در قائم شهر فرد یا افرادی در یک حرکت ضد انسانی دیگر دست وپای سه تا سگ رو با داس قطع کرده اند و آنطور که مدافعان حقوق حیوانات بی سر پرست گفته اند ظاهرا هنوز هم این حرکت وحشیانه ادامه دارد

البته خوشبختانه دوستان فعال حقوق حیوانات همین سگ را پیدا و مداوا کردند,این هم عکس بعد از درمان همین سگ

منبع خبر دوم در فیسبوک