به گزارش عصر آنارشیسم

کتاب داستانی آموزشی برای نوجوانان از رکسانا تلارمی که بزودی منتشر می شود

14 فوریه یادداشت ها

رکسانا تلارمی در این باره می نویسد:

کتاب داستانی نوشته ام که جنبه آموزشی برای نوجوانان دارد که مراحل پایانی اش را طَی می کند و امیدوارم که هر چه زودتر به پایان برسانم که برای ویرایش و انتشار به چاپخانه برود . مسائل محوری کتاب : إنسان و کشتار و جنایت ، حقوق برابر انسانها ، ،عدالت ، فقر ، حقوق حیوانات ، آلودگی محیط زیست ،زمین و منابع طبیعی ثروت و تقسیم ناعادلانه ی آن و نابودی کره ی زمین می باشد.

شخصیت های این کتاب ، حیوانات کره ی زمین می باشند که راوی داستان ، از زبان حیوانات از نابودی کره ی زمین توسط انسان ، حرف میزند . داستان اینچنین است که در شورایی که حیوانات تشکیل می دهند ، فردی را برای دادخواهی ، گفتگو و مشورت انتخاب می کنند که با کمک او چاره ای بیابند که إنسان را وادار کنند که دست از این همه جنایات بردارد ، تا جهان برابری ، برای همه موجودات زنده این کره خاکی برقرار شود .

و یا کمک شان کند که از این سیاره به سیاره ای دیگر کوچ کنند تا که از شر انسان در أمان بمانند و همچنین شاهد قتل و کشتاری که انسان به همنوعان خود می کند و کره زمین را به نابودی می کشاند نباشند . تنها انسان مورد قبول و اعتماد حیوانات ، دانشمند و فیزیک دان عصر حاضر “استفان هاوکینز Stephen Howkins است .

این کتاب به زبان فارسی نوشته شده است و به زبانهای سوئدی و انگلیسی هم ترجمه می شود . چند سطری از کتاب را در اینجا می أورم . / …… پس از بحث و مجادله و رأی گیری در میان حیوانات ، عاقبت ، ” شورایی “تشکیل میشود . شورایی از تمامی حیوانات ، پرندگان ، خزندگان ، چرندگان ، حیوانات اهلی و وحشی و دریایی ، که تا راه چاره ای ، برای این نا بسامانی کره ی زمین پیدا کنند .

و جهانی بدون خشونت که برابری انسانها و همچنین حقوق حیوانات و سلامت زمین هم تضمین باشد ، بر پا شود و …… / به فراخوان سخنگوی شورای حیوانات ، اولین حیوان برای شهادت فرا خوانده می شود . …و انگاه بود که میمون ، سرش را به زیر افکنده ، سلانه سلانه ، با شرم به وسط میدان آمد و گفت : دوستان و رفقای همدردم ، من بسیار متاسفم .از این فرزند ناخلفم،، از اعمال ” انسان ” سرافکنده ام .

گر چه قرار طبیعت بر اینست که هر تحول و تغییری به نهایت تکامل خود برسد . اما بنظر می اید که اینبار اشتباهی در طبیعت رخ داده است . من کجا و این همه جنایاتی که إنسان می کند، کجا ؟رکسانا

به اشتراک بگذارید Twitter Google+ Facebook Email بالاترین
برداشت از مطالب این وب سایت آزاد است