چرا کارتر وزیر پیشنهادی اوباما, دولت اسلامی(داعش) و رژیم ایران را دو تهدید فوری و خطرناک علیه منافع آمریکا در خاورمیانه می داند ؟

قسمت اول / نظام جلالی 05.02.2015

Text Size

دخالتهای عملی و آشکار روزافزون همه جانبه نظامی ,سیاسی , فرهنگی ,اقتصادی و اجتماعی جمهوری اسلامی در منطقه و خاورمیانه به نام صدور انقلاب اسلامی از دید هیچکس پنهان و قابل کتمان نیست تا چه برسد به دولتها که از نزدیک تحرکات نظامی و سیاسی یکدیگر را به دقت در زیر نظر دارند.

جمهوری اسلامی با دخالت مستقیم در کشور هایی مانند عراق , سوریه , یمن (با حمایت از شیعیان حوثی) , بحرین ,لبنان ,فلسطین و…… و یا با دخالت پنهان و یا غیر مستقیم با حمایت از جریانات اسلامی در کشورهایی مانند مصر و نیجریه و……. به دنبال صدور انقلاب اسلامی در منطقه و جهان هستند

دو حکومت اسلامی داعش سلفی و داعش شیعه حاکم بر ایران عملا در حال تقسیم ۲ کشور سوریه و عراق بین خود هستند.

صدها حزب و گروه تروریستی متعلق به جریانات اسلامی در جهان فعال هستند که بخش اعظم آنها مستقیم یا غیرمستقیم به جمهوری اسلامی و بخشی دیگر به شبکه القاعده و جکومت اسلامی داعش وابسته هستند یا از جریانات مشابه رقیب محسوب می شوند.

جریانات اسلامی و تروریستی مانند داعشی ها, سلفی ها ,وهابی ها, طالبان , بو کو حرام , القاعده ,حماس , حزب الله لبنان , حرب الله سنی ترکیه ,الشباب , اخوان المسلمین , گردان عبدالله عزام , انصار الاسلام , انصار السنه , دختران ملت , جهاد اسلامی مصر , جنبش جهاد اسلامی فلسطین , شبکه حقانی , حزب التحریر ,انصارالله یمن ,جیش محمد , سربازان شام , لشکر طیبه ,سپاه صحابه , حرکت اسلامی ازبکستان ,تکفیر و هجرت , جبهه اسلامی سوریه , جبهه اسلامی آزادیبخش سوریه  , ارتش اسلام ,جبهه النصره ,جیش العدل , داعش شیعه حاکم بر ایران , حوثی های شیعه یمن و……در سطح جهان به کشت و کشتار و جنایت مشغول هستند و بیشترین خدمت را به شرکتهای بزرگ اسلحه سازی جامعه سرمایه داری کرده و می کنند و عملا فاشیسم مذهبی اسلامگرایان و گروه های تروریستی اسلامی موجب رشد اسلام هراسی در غرب و تقویت فاشیسم نژادی و مهاجر ستیزی روزافزون در چهان می شوند.

 

اشتون کارتر که از سوی باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا برای تصدی پست وزیر دفاع آمریکا پیشنهاد شده است، ایران و داعش را دو تهدید و دو خطر واقعی در مقابل منافع آمریکا در خاورمیانه می داند.

مسئولیت‌های اشتون کارتر در این وزارتخانه شامل معاونت وزارت، نفر دوم پنتاگون در سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۳ و مسئول ارشد خریدهای تسلیحاتی وزرات دفاع از سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۱ و هدایت برنامه بازسازی جت‌های جنگنده اف ۳۵ بوده است.

جلسه رای اعتماد اشتون کار‌تر با دقت توسط لاکهید، بوئینگ و سایر شرکت‌های بزرگ اسلحه سازی که در انتظار تعیین اولویت‌های اصلی و میزان تعهد او به برنامه جدید خرید تسلیحاتی از جمله بمب افکن دورپرواز هستند دنبال می‌شود.

نامزد پست وزارت دفاع آمریکا که روز چهارشنبه ۴ فوریه ( ۱۵ بهمن ) در کمیته نیروهای مسلح سنای آمریکا حاضر شده بود، گفت: «امروز دو تهدید فوری و دو خطر واقعی در خاورمیانه متوجه منافع آمریکاست؛ داعش و ایران».

اشتون کارتر در پاسخ به سوال جک رید، سناتور ارشد دمکرات، که پرسیده بود آیا تایید می‌کند که داعش تهدید فوری علیه منافع آمریکا در منطقه خاورمیانه است، گفت: «من در مورد داعش درنگ می‌کنم، تنها به خاطر آنکه در پس ذهن من ایران هم قرار دارد. بنابراین به تصور ما دو تهدید فوری و خطر قابل توجه در خاورمیانه داریم که یکی داعش است و دیگری ایران».

اشتون کارتر نقش ایران در تمام منطقه را یک مساله بغرنج جدی توصیف کرد.

در ادامه سناتور جک رید در تایید اشتون کارتر گفت که گرچه وزیر دفاع در مذاکرات اتمی با ایران سهمی ندارد ولی وزیر دفاع آمریکا بدون تردید درعواقب احتمالی بالقوه در ارتباط با نتایج مختلف این مذاکرات مسولیت دارد و در صورت شکست مذاکرات، آن عواقب می‌تواند چهره منطقه را برای نسل ها دگرگون کند.

گزینه تصدی پست وزارت دفاع، استراتژی آمریکا در مورد داعش را شکست آن گروه و اطمینان از بقای این شکست توصیف کرد و افزود: «در عراق تنها نیرویی که می‌تواند تضمین کند که داعش دوباره قدرت نمی‌گیرد، نیروهای امنیتی آن کشور است و در سوریه نیز ما کوشش می‌کنیم نیرویی متشکل از نیروهای میانه‌روی سوری و نیروهای منطقه‌ای بوجود آوریم که داعش را شکست دهد» .

سناتور جان مک کین رییس جمهوریخواه این کمیته در بیانیه افتتاح جلسه نسبت به مسایلی که آقای کارتر در مقام وزیر دفاع آمریکا در زمینه امنیت ملی آمریکا با آنها روبروست ابراز نگرانی کرد و از متمرکز بودن سیاست دفاعی آمریکا در حلقه داخلی کاخ سفید و نبود قاطعیت در تیم امنیت ملی آقای اوباما انتقاد کرد.

او گفت: «دکتر کارتر، صمیمانه امیدوارم رییس جمهوری اوباما که شما را نامزد کرده این قدرت را هم به شما بدهد که در نهایت توانایی رهبری کنید. زیرا در زمان تهدیدهای متعدد، آمریکا بیش از هر زمان به یک وزیر دفاع قوی نیاز دارد».”

پاینوشت : این مطلب ادامه دارد

 

 

آدرس و اسامی صفحات مرتبط با فدراسیون عصر آنارشیسم

Federation of Anarchism Era Social Media Pages۱- آدرس تماس با ما 
asranarshism@protonmail.com
info@asranarshism.com
۲- عصر آنارشیسم در اینستاگرام
۳- عصر آنارشیسم در تلگرام
۴- عصر آنارشیسم در توئیتر
۵ – فیسبوک عصر آنارشیسم
۶ – فیسبوک بلوک سیاه ایران
۷ – فیسبوک آنارشیستهای همراه روژاوا و باکورAnarchists in solidarity with the Rojava
۸ – فیسبوک دفاع از زندانیان و اعدامیان غیر سیاسی
۹ – فیسبوک کارگران آنارشیست ایران
۱۰- فیسبوک کتابخانه آنارشیستی
۱۱ – فیسبوک آنارشیستهای همراه بلوچستان
۱۲ – فیسبوک هنرمندان آنارشیست
۱۳ – فیسبوک دانشجویان آنارشیست
۱۴ – فیسبوک شاهین شهر پلیتیک
۱۵ – فیسبوک آنتی فاشیست
۱۶- تلگرام آنارشیستهای اصفهان و شاهین شهر
۱۷ – اینستاگرام آنارشیستهای اصفهان و شاهین شهر
۱۸- تلگرام آنارشیستهای شیراز
۱۹ – تلگرام ” جوانان آنارشیست ”
۲۰ - تلگرام آنارشیستهای تهران
۲۱ – اینستاگرام جوانان آنارشیست
۲۲ – گروه تلگرام اتحادیه آنارشیستهای افغانستان و ایران
۲۳ –  توییتر اتحادیه آنارشیستهای افغانستان و ایران - The Anarchists Union of Afghanistan and Iran
۲۴ – فیسبوک اتحادیه آنارشیستهای افغانستان و ایران
۲۵ – اینستاگرام اتحادیه آنارشیستهای افغانستان و ایران
۲۶ – کانال تلگرام خودسازماندهی مطالب گروه اتحاديه آنارشیست‌های افغانستان و ايران
۲۷ – گروه تلگرام خودساماندهی مطالب گروه اتحادیه آنارشیستهای افغانستان و ایران
۲۸– اینستاگرام آنارشیستهای بوکان - ئانارکیستە کانی بۆکان
۲۹- کانال تلگرام کتابخانه شورشی
۳۰- کانال تلگرام ریتم آنارشی
۳۱- تلگرام آنارشیستهای اراک
۳۲- تلگرام قیام مردمی
۳۳- ماستودون عصرآنارشیسم
۳۴- فیسبوک آنارشیست‌های مزار شریف
۳۵- فیسبوک آنارشیست‌های کابل