درگیری گسترده مسلحانه از شنبه آغاز و تا یکشنبه در گلپایگان ,خمین ,خوانسار و الیگودرز حداقل ۸ کشته و ۸ مجروح بر جای گذاشت

Text Size

درگیری گسترده مسلحانه بنا بر ادعای رسانه های رژیم از دیروز شنبه آغاز شده بود که تا  امروز یکشنبه در گلپایگان , خمین , خوانسار و الیگودرز  ۸ کشته و ۸ مجروح بر جای گذاشت.در این درگیری ها ۵ مامور نیروی انتظامی (از جمله سرهنگ محمد هاشمی، جانشین فرمانده نیروی انتظامی شهرستان گلپایگان) کشته شدند.

رژیم ادعا می کند که علت درگیری سرقت مسلحانه از بانک در الیگودرز بوده است . در بعضی از رسانه های رژیم نوشتند ۳ نفر  و برخی نوشتند ۴ نفر که همه در یک خودرو بودند اما سایت راه دانا می نویسد :

” ساعت ۳ بامداد شنبه سه خودرو که شامل دو زانتیا و یک عدد پرشیا بوده، وارد خمین می‌شوند که به دلیل سرعت بالا مورد توجه پلیس قرار گرفته و از سوی پلیس به ان ها فرمان ایست داده می‌شود که سارقان مسلح بدون توجه به دستور پلیس به حرکت خود ادامه می‌دهند که همین امر موجب به وجود آمدن عملیات تعقیب و گریز می‌شود. در این درگیری دو نفر از پرسنل نیروی انتظامی خمین مجروح می‌شوند و سارقان نیز خودروها را رها کرده و به سمت ارتفاعات بین گلپایگان و خمین متواری می‌شوند. بعد از ظهر همان روز حدود ساعت ۱۷ سه نفر از این افراد به کنار جاده برگشته و خودروی تیبا سفید رنگ متعلق به استاد دانشگاه شهر خمین به نام اقای زارع را متوقف کردند و از وی خواستند  که آن ها را تا مسیری برساند.” راه دانا در آن گزارش به تعداد سرنشینان ۳ ماشین اشاره ای نمی کند ولی می نویسد که ۳ نفر از آنها به کنار جاده برگشته و….. ”

رسانه های دیگر که برخی ادعا می کنند  که ۴ نفر  و برخی ادعا می کنند که ۳ نفر در یک خودرو بودند پس چرا راه دانا می نویسد ۳ خودرو بوده اند ؟ پس اگر ۳ خودرو بودند پس آیا تعداد آنها بیشتر از ۴ نفر بوده است ؟

ضمنا معلوم نیست چرا از آنها فقط ۱ نفر کشته می شود و از پلیس حرفه ای و سرکوبگر رزیم ۵ نفر کشته و ۷ نفر زخمی می شوند و ۲ راننده عبوری کشته می شوند که در مجموع می شود ۱۵ نفر اما در تعدادی از رسانه های حکومتی صجبت از زخمی شدن ۱ دانشجو هم کردند که پس بنابراین می شود ۱۶ زخمی و کشته که البته آمارها در رسانه های رژیم بسیار متفاوت بوده است .رسانه های دروغ پراکنی جمهوری اسلامی اخبار بسیار متناقضی از این درگیری ها منتشر کردند که در اینجا نگاهی به اخبار متناقض رسانه های رژیم می اندازیم تا ببینید دچار چه سردرگمی در چگونه بازتاب دادن خبر شده اند

————————————————————————————————————————————————————————————–

تهران پرس نوشت :
۱۵کشته و مجروح در درگیری پلیس و سارقان مسلح

به گزارش تهران پرس در جریان درگیری بین سارقان مسلح و پلیس خمین و گلپایگان ۵مامور پلیس شهید،یک سارق و ۲راننده عبوری کشته شدند.

براساس شواهد در خصوص حادثه شهرستان های خمین و گلپایگان و به شهادت رسیدن ۳ نفر از مأموران ناجا، ساعت ۱۷:۵۰ روز گذشته  مأموران پاسگاه انتظامی کنار رودخانه و یگان امداد این منطقه با توجه به تیراندازی سارقان مسلح به پلیس در هنگام گشت و کنترل در محور سعید آباد- خمین به یک دستگاه خودرو تیبا سفید رنگ که ۴ سرنشین داشت، مشکوک شدند.

پس از اعلام ایست از سوی پلیس، مجرمان اقدام به تیراندازی کردند که طی آن ۲ نفر از ماموران شهرستان خمین مجروح و مهاجمان  به سمت گلپایگان متواری شدند.

 پس از وقوع این درگیری طرح مهار در گلپایگان با حضور جانشین فرمانده انتظامی این شهرستان به همراه دو اکیپ از آگاهی و راهور اجرا و عوامل انتظامی مجرمان را در میدان معلم مشاهده و درگیر می شوند.

در این اقدام جنون آمیز، سارقین با بستن رگبار به سمت مامورین جانشین فرمانده انتظامی شهرستان و یکی از کارکنان پلیس راهور و یک سرباز وظیفه را به شهادت رسانده و ۵  نفر دیگر از عوامل انتظامی را نیز مجروح کردند.

در این درگیری یک نفر از مهاجمان به هلاکت رسیده و سه نفر دیگر با رها کردن خودرو تیبا و با اعمال تهدید و سرقت یک دستگاه پژو ۴۰۵، از صحنه درگیری متواری شدند.

این در حالی است که مهاجمان پس از طی مسافتی با رها کردن خودرو پژو، اقدام به سرقت یک دستگاه آمیکو یخچال دار، کرده و سپس با رها کردن آن در حوالی روستای ” در ” گریختند.

در ادامه این عملیات، عوامل انتظامی یک دستگاه وانت نیسان رها شده را در حوالی روستای ” در ” کشف کردند که در بررسی ها مشخص شد راننده نیسان براثر اصابت گلوله در داخل خودرو کشته شده و جسد فرزند ۱۷ ساله وی نیز در حاشیه جاده کشف شد که احتمال تیراندازی و قتل آنان از سوی مهاجمان متصور است.

——————————————————————————————————————————————————————————————

گاهنگ نوشت :

جزئیات درگیری مسلحانه در گلپایگان؛جانشین فرمانده نیروی انتظامی دو سرباز و چند شهروند کشته شدند

سارقان مسلح یک مامور بلند پایه نیروی انتظامی و دو سرباز را کشته، چندین مامور پلیس را زخمی و ماشین پلیس را در شهر گلپایگان به آتش کشیده اند!

جزئیات حادثه در خبر آنلاین:

مرکز اطلاع رسانی نیروی انتظامی، استاندار اصفهان و همچنین فرمانده انتظامی استان اصفهان روایت هایی از حادثه تیراندازی در گلپایگان و خمین که به کشته شدن ۳ مامور انتظامی و چند شهروند منجر شد، ارائه کردند.
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و براساس اعلام مرکز اطلاع رسانی نیروی انتظامی ساعت ۱۷:۵۰ روز گذشته (۶/۱۰/۹۳) مأموران پاسگاه انتظامی کنار رودخانه و یگان امداد این منطقه با توجه به تیراندازی سارقان مسلح به پلیس در شهرستان خمین در هنگام گشت و کنترل در محور سعید آباد- خمین به یک دستگاه خودرو تیبا سفید رنگ که ۴ سرنشین داشت، مشکوک شدند.

پس از اعلام ایست از سوی پلیس، مجرمان اقدام به تیراندازی کردند که طی آن ۳ نفر از ماموران مجروح و یک نفر به شهادت رسید، مهاجمان پس از این اقدام خونین به سمت گلپایگان متواری شدند.

پس از وقوع این درگیری طرح مهار در گلپایگان با حضور جانشین فرمانده انتظامی این شهرستان به همراه دو اکیپ از آگاهی و راهور اجرا و عوامل انتظامی مجرمان را در میدان معلم مشاهده و درگیر می شوند.

در این اقدام جنون آمیز، سارقین با بستن رگبار به سمت مامورین جانشین فرمانده انتظامی شهرستان و یکی از کارکنان پلیس راهور را به شهادت رسانده و دو نفر دیگر از عوامل انتظامی را نیز مجروح کردند.
در این درگیری یک نفر از مهاجمان به هلاکت رسیده و سه نفر دیگر با رها کردن خودرو تیبا و با اعمال تهدید و سرقت یک دستگاه پژو ۴۰۵، از صحنه درگیری متواری شدند.
این در حالی است که مهاجمان پس از طی مسافتی با رها کردن خودرو پژو، اقدام به سرقت یک دستگاه آمیکو یخچال دار، کرده و سپس با رها کردن آن در حوالی روستای ” در ” گریختند.
در ادامه این عملیات، عوامل انتظامی یک دستگاه وانت نیسان رها شده را در حوالی روستای ” در ” کشف کردند که در بررسی ها مشخص شد راننده نیسان براثر اصابت گلوله در داخل خودرو کشته شده و جسد فرزند ۱۷ ساله وی نیز در حاشیه جاده کشف شد که احتمال تیراندازی و قتل آنان از سوی مهاجمان متصور است.

روایت استاندار اصفهان از شرایط اصفهان

تسنیم نوشت: استاندار اصفهان با بیان اینکه مردم گلپایگان مطمئن باشند آرامش کامل در شهر برقرار است، گفت: تمام تلاش نیروی انتظامی استان و شورای تامین دستگیری سارقان در اسرع وقت است، علاوه بر اینکه تا کنون به سرنخ‌های خوبی رسیده‌ایم.

رسول زرگرپور دقایقی پیش در حاشیه جلسه شورای تامین شهرستان گلپایگان در جمع خبرنگاران با تبریک و تسلیت به خانواده شهدای نیروی انتظامی شهرستان گلپایگان و همه کسانی‌که در این حادثه ناگوار برای تامین امنیت شهر تلاش کردند، گفت: تعدادی از سارقان مسلح در ساعات ابتدایی شب گذشته پس از اقدام به سرقت در استان دیگر در مسیر فرار وارد شهر گلپایگان شدند و در درگیری با نیروهای انتظامی شهرستان، تعدادی از پرسنل نیروی انتظامی را به شهادت رسانده و تعدادی را هم مجروح کردند.

استاندار اصفهان گفت: نکته حائز اهمیت در این حادثه اقدام قدرتمند و مدبرانه مسئولان شهرستان برای پیشگیری از وقوع تلفات و خسارات بیشتر بود، چراکه با وجود کشته و زخمی شدن این تعداد از پرسنل نیروی انتظامی، این حادثه می‌توانست به مراتب ناگوارتر باشد که با تدبیر پلیس شهرستان حداقل خسارات وارد شد، هر چند که جان هر یک از افراد برای ما بسیار حائز اهمیت است.

او گفت: با اقدامات ایثارگرانه پلیس امکان ورود سارقان به مراکز داخل شهر از بین رفت که این جان‌فشانی ماموران نیروی انتظامی جای تقدیر و تشکر دارد.

زرگرپور گفت: مردم خوب شهرستان گلپایگان مطمئن باشند که آرامش کامل در شهر برقرار است. تمام تلاش نیروی انتظامی استان و شورای تامین دستگیری سارقان در اسرع وقت است، علاوه بر اینکه تا کنون به سرنخ‌های خوبی رسیده‌ایم که در زمان مقتضی اعلام می‌شود.

پنج نفر در درگیری با سارقان مسلح در گلپایگان به شهادت رسیدند

ایرنا نوشت: فرمانده انتظامی استان اصفهان اعلام کرد: در جریان درگیری شب گذشته این نیرو با سارقان مسلح در گلپایگان پنج نفر شهید و شش نفر مجروح شدند.

سردار عبدالرضا آقاخانی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران در گلپایگان اظهار کرد: از مجموع شهدای این حادثه سه نفر از ماموران نیروی انتظامی گلپایگان و دو نفر شهروند عادی هستند.

وی افزود: این سارقان مسلح پس از عبور از چند استان همجوار وارد گلپایگان شدند که در ورودی این شهر با نیروی انتظامی روبرو شده و پس از درگیری به خارج از شهر گریختند.

فرمانده انتظامی استان اصفهان تعداد این سارقان را سه نفر ذکر کرد و افزود: یک نفر از آنها در جریان درگیری با نیروی انتظامی گلپایگان کشته شد و دو نفر دیگر متواری و تحت تعیقب قرار دارند.

فرمانده انتظامی استان اصفهان اضافه کرد: با همکاری ماموران انتظامی و شورای تامین استان موضوع در حال پیگیری است و بزودی ضاربین معرفی می شوند.

وی همچنین به خانواده های شهدای این حادثه تسلیت گفت و از زحمات ماموران انتظامی و سایر دستگاهها و همکاری مردم با نیروهای انتظامی قدردانی کرد.

ابوترابی‌فرد خواستار برخورد با عوامل حادثه شرارت در گلپایگان شد

فارس نوشت: نایب ‌رئیس مجلس شورای اسلامی خواستار اقدام عاجل برای برخورد با اشرار گلپایگان و توبیخ قاصران این موضوع شد.

حجت‌الاسلام سید حسن ابوترابی فرد نایب ‌رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان صحن علنی امروز با قرائت تذکری از سید محمد حسین میرمحمدی نماینده گلپایگان اظهار داشت: برخی اشرار در شهر شهید پرور گلپایگان دست به رفتارهای غیرقابل تحمل زدند که شایسته است مسئولان، به ویژه اعضای کمیسیون امنیت ملی با توجه به اهمیت موضوع آن را مورد بررسی قرار دهند.

ابوترابی‌فرد در ادامه با اعلام تسلیت شهادت چند تن از مأموران نیروی انتظامی در این ماجرا خواستار اقدامات عاجل برای برخورد با تبهکاران و نیز برخورد با آنها که در این ماجرا مرتکب قصور شده‌اند، شد.

خبر درگیری مسلحانه در خبرگزاری فارس:

ظهر شنبه سرقتی مسلحانه از یکی از بانک‌های شهر الیگودرز در استان لرستان انجام شد و پس از آن سارقان به سمت شهر خمین در استان مرکزی متواری شده و در آنجا با ماموران پلیس درگیر شدند.

پس از آن، درگیری‌ها به سمت روستای سعیدآباد شهرستان گلپایگان کشیده شده و ماموران نیروی انتظامی پس از ورود سارقان به این شهر با آنها درگیر شدند.

در این بین سارقان یک دانشجوی گلپایگانی را که از خمین به طرف گلپایگان آمده بود را گروگان می‌گیرند و زمانی که به منطقه مَرغ ـ مرز بین خمین و گلپایگان می‌رسند این گروگان را به ضرب گلوله از ناحیه دست و پا مجروح می‌کنند و بعد از آن به طرف کمربندی آیت‌الله محمدی گلپایگان آمده و با ماموران راهنمایی و رانندگی برخورد می‌کنند و یکی از ماموران راهنمایی و رانندگی را از ناحیه پا مجروح کرده و به سوی خودروی راهنمایی و رانندگی تیراندازی می‌کنند.

پس از این ماجرا سارقان به خودروی نیروی انتظامی برخورد می‌کنند و محمد هاشمی، جانشین فرمانده انتظامی شهرستان گلپایگان و سرباز وی را به شهادت رسانده و اسلحه و ماشین پلیس را با خود می‌برند.

این سارقان پس از آن به طرف روستای وانشان خوانسار رفته و در آنجا ماشین پلیس را به آتش کشیده و دو سرباز دیگر را هم مجروح می‌کنند.

دو نفر از مجروحان بدحال به بیمارستان اصفهان اعزام شدند و ۵ نفر دیگر در بیمارستان و اتاق عمل هستند.

به گزارش فارس، حسین حسین‌زاده، جانشین فرمانده انتظامی استان اصفهان با ورود به گلپایگان و تشکیل شورای تامین شهرستان، مامور رسیدگی به این موضوع شده است.

———————————————————————————————————————————————————————————————————–

ایلنا نوشت : عدم خروج سارقان از استان اصفهان/ ضاربان از سابقه داران حرفه‌ای و ایرانی هستند

ضاربان از محدوده جغرافیایی استان اصفهان خارج نشده‌اند و هماهنگی‌های لازم با نیروی انتظامی شهرستان‌های اطراف اصفهان برای جلوگیری از خروج آنان از استان انجام شده است.

فرمانده نیروی انتظامی، استان اصفهان هویت سارقان شب گذشته یکی از بانک های شهر الیگودرز را ایرانی اعلام کرد و گفت: تمامی اقدامات برای جلوگیری از خروج این سارقان حرفه‌ای از استان اصفهان انجام گرفته است.

سردار آقاخانی به خبرنگار ایلنا گفت: ظهر شنبه سرقتی مسلحانه از یکی از بانک‌های شهر الیگودرز در استان لرستان انجام شده و پس از آن سارقان به سمت شهر خمین در استان مرکزی متواری شده و پس از درگیری با پلیس وارد شهرستان گلپایگان شده‌اند.

سردار آقاخانی در توضیح این اتفاق ناگوار افزود: ماموران نیروی انتظامی پس از ورود سارقان به این شهر با آن‌ها درگیر شده‌اند و متاسفانه در این درگیری فرمانده نیروی انتظامی این شهرستان به همراه دو تن دیگر از نیرو‌های غیور نیروی انتظامی این شهرستان به شهادت رسیده‌اند.

وی با اشاره به اینکه یکی از این سه سارق در درگیری‌ها کشته شده است اظهار داشت: متاسفانه در این درگیری‌ها دو نفر از مردم شهرستان گلپایگان نیز به دست ضاربان کشته شده‌اند و ۶ تن از نیرو‌های پلیس نیز مجروح شده و اکنون در بیمارستان بستری هستند.

سردار آقاخانی بیان داشت: ضاربان از محدوده جغرافیایی استان خارج نشده‌اند و هماهنگی‌های لازم با نیروی انتظامی شهرستان‌های اطراف اصفهان برای جلوگیری از خروج آنان از استان انجام شده است.

وی ضمن رد شایعه بیگانه بودن این ضاربان ادامه داد: ضاربان از سارقان سابقه دار حرفه‌ای ایرانی می‌باشند که از استان لرستان به شهرستان گلپایگان متواری شده‌اند.

وی ضمن قدردانی از مردم شهرستان گلپایگان به خاطر همکاری با پلیس از مردم خواست خونسردی خود را حفظ نموده و در صورت مشاهده مورد مشکوک به پلیس اطلاع دهند.

وی در پایان گفت: با تدابیر اندیشیده شده و آگاهی نیرو‌های پلیس استان، این سارقان را دستگیر کرده و به مردم داغدار شهرستان گلپایگان معرفی خواهیم کرد.

عیادت استاندار اصفهان از مجروحان سرقت مسلحانه شهرستان گلپایگان

استاندار اصفهان که پس از انتشار خبر درگیری مسلحانه در شهرستان گلپایگان به این شهرستان سفر کرده است در حاشیه جلسه شورای تامین این شهرستان ضمن تسلیت این اتفاق ناگوار گفت: در شورای تامین شهرستان آخرین اطلاعات بدست آمده بررسی و اقدامات لازم برای دستگیری هر چه زودتر برهم زنندگان نظم اجتماعی انجام شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از گلپایگان؛ رسول زرگرپور ضمن تقدیر از نیروی انتظامی این شهرستان اظهار داشت: برنامه ریزی، تدبیر و نوع برخورد با سارقان از مهمترین مسائلی است که می تواند در موفقیت پلیس در این زمینه نقش داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه این سارقان از استان لرستان متواری شده و و پس عبور از شهرستان مرکزی و خمین وارد شهرستان گلپایگان شده اند گفت: خوشبختانه با رسیدگی های به موقع نیروی انتظامی این اتفاق به مرکز استان سرایت نکرده و هم اکنون امنیت در شهرستان گلپایگان برقرار شده است.

استاندار اصفهان به همراه فرمانده نیروی انتظامی استان و هیئت همراه از مجروحان این حادثه عیادت کرد و پس از آن به دیدار خانواده شهدای این حادثه رفت.

وی در پایان از مسئولان نیروی انتظامی خواست هرچه زودتر این ضاربان را دستگیر و به مردم معرفی کنند.

———————————————————————————————————————————————————————————————–

مهر نیوز نوشت : یکی ازسارقان مسلح حادثه گلپایگان کشته شد/ سارقان مسلح ناشناس اند

اصفهان- جانشین فرمانده نیروی انتظامی استان اصفهان با اشاره به حادثه سرقت و گروگانگیری شب گذشته در گلپایگان گفت: یکی از سارقان مسلح حادثه دیشب در درگیری با ماموران نیروی انتظامی به درک واصل شد.

به گزارش خبرنگار مهر، شب گذشته تعدادی از سارقان مسلح با حمله به بانکی در شهر الیگودرز پس از سرقت به یکی از شهرهای همجوار الیگودرز متواری شدند که در این منطقه نیروهای پلیس با آنها درگیر شدند.

پس از آن درگیری ها به روستای سعید آباد گلپایگان کشیده شد و با سارقان با گروگانگیری یک دانشجو که به گلپایگان آمده بود وی را از ناحیه پا و دست مورد اصابت گلوله قرار می دهند. پس از این گروگانگیری ، سارقان به کمربندی آیت الله محمدی در نزدکی گلپایگان وارد می شوند و با برخورد با خودروی راهنمایی و رانندگی یکی از نیروهای آنها را نیز با ضرب گلوله مجروح می نمایند.

با برخورد سارقان در همین حوالی با خودروی نیروی انتظامی، محمد هاشمی جانشین فرمانده نیروی انتظامی گلپایگان و سرباز وی با گلوله سارقان مسلح به شهادت رسیدند.

حسین حسین زاده جانشین فرمانده نیروی انتظامی استان اصفهان در مورد جزئیات این حادثه در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: یکی از سارقان حرفه ای مسلح کشور در درگیری های شب گذشته گلپایگان توسط همکاران ما به درک واصل شد.

وی در ادامه افزود: حجم آتش درگیری با سارقان مسلح زیاد بود.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی استان اصفهان همچنین ادامه داد: در این درگیری ها سه نفر از همکاران ما به شهادت رسیدند.

وی تصریح داشت: سارقان مسلح حادثه شب گذشته ناشناس هستند

—————————————————————————————————————————————————————————————————–

سایت نو اندیشان جوان نوشت :

از ظهر روز گذشته خبر درگیری خونین مسلحانه در گلپایگان مورد توجه رسانه ها قرار گرفت که شبکه اطلاع رسانی راه دانا جزئیات جدیدی از این حادثه را منتشر می کند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شبکه اطلاع رسانی راه دانا، از ظهر روز گذشته بود که خبر درگیری خونین مسلحانه در گلپایگان مورد توجه رسانه ها قرار گرفت.

خبرنگار دانا جزئیات جدیدی از این حادثه را در اختیار دارد که در ادامه از نظر مخاطبان می گذرد.

ساعت ۳ بامداد شنبه سه خودرو که شامل دو زانتیا و یک عدد پرشیا بوده، وارد خمین می‌شوند که به دلیل سرعت بالا مورد توجه پلیس قرار گرفته و از سوی پلیس به ان ها فرمان ایست داده می‌شود که سارقان مسلح بدون توجه به دستور پلیس به حرکت خود ادامه می‌دهند که همین امر موجب به وجود آمدن عملیات تعقیب و گریز می‌شود.

در این درگیری دو نفر از پرسنل نیروی انتظامی خمین مجروح می‌شوند و سارقان نیز خودروها را رها کرده و به سمت ارتفاعات بین گلپایگان و خمین متواری می‌شوند. بعد از ظهر همان روز حدود ساعت ۱۷ سه نفر از این افراد به کنار جاده برگشته و خودروی تیبا سفید رنگ متعلق به استاد دانشگاه شهر خمین به نام اقای زارع را متوقف کردند و از وی خواستند  که آن ها را تا مسیری برساند.

در این بین در مسیر به تور ایست و بازرسی پلیس برخورد می کنند که مجرمان از راننده تیبا می‌خواهند که به حرکت خود ادامه دهد ولی وی از این کار امتناع کرده و می ایستد. راننده تیبا که به این افراد مشکوک شده بود به محض خروج از خودرو به ماموران اعلام ‌می‌کند که این افراد مشکوک هستند و راکبان به محض اطلاع از این موضوع از خودرو پیاده شده و ماموران ناجا را به رگبار می‌بندند و در این بین یکی از افراد مسلح نیز با سوار شدن به خودرو از محل متواری شدند.

در اینجا دو نفر دیگر از ماموران مجروح می شوند که در ادامه ستوانیکم مهدوی به درجه رفیع شهادت می‌رسند. راننده خودرو اقای زارع نیز مجروح شده و به بیمارستان منتقل می‌شود. ماموران باقی مانده از ان گروه بلافاصله از طریق بیسیم وضعیت را اعلام ‌می‌کنند.

در ورودی شهر و ابتدای میدان معلم دیگر نیروهای انتظامی راه افراد مسلح را سد کردند که در آنجا نیز درگیری هایی رخ داد تا اینکه این تعقیب و گریز تا خیابان شهیدان ذنوبی و در انتها به یک کوچه بن بست ختم می‌یابد. در آن جا نیروهای انتظامی به رگبار بسته می‌شوند که سرهنگ هاشمی جانشین انتظامی شهرستان و یک سرباز به شهادت می‌رسند و یکی از ان افراد مسلح هم کشته می‌شود.

این افراد بعد از به رگبار بستن ماموران ناجا خودرو انتظامی را برداشته و به سمت شهرستان فرار کردند که در بین راه با سو استفاده از خودرو نیروی انتظامی جلوی یک کامیون را گرفته و ان را متوقف می‌کنند که به دلیل اینکه رانندگی با کامیون را بلد نبودند نمی‌توانند با خودرو کامیون فرار کنند و لذا جنازه یکی از همراهانشان و دو سلاح ماموران ناجا در ماشین انداخته و متواری می شوند.

بنابر اطلاعات خبرنگار ما بعد از این اقدام افراد مسلح به روستای “دُر” رفته و راننده یک نیسان و فرزندش را مجبور می کنند تا آن ها را به نقطه مورد نظرشان برساند که در بین راه به دلیل تمام شدن بنزین افراد مسلح راننده نیسان و بچه را می کشند.

بعد از کشتن راننده نیسان و فرزند ۱۷ ساله وی، با استفاده از سلاح جلوی یک کامیون را گرفته و راننده را واردا می‌کنند تا آن ها را تا ویلاشهر برساند که با رسیدن به محل مورد نظر گوشی تلفن راننده کامیون را می گیرند و متواری می‌شوند.

راننده نیز با برادر خود تماس گرفته و ماوقع راشرح می‌دهد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شبکه اطلاع رسانی راه دانا ماموران ناجا نیز جسد یکی از این افراد را شناسایی کردند و سایر اقدامات برای دستگیری مرتکبان این جنایت هولناک ادامه دارد.

بنا بر انجام عملیات شناسایی و انگشت نگاری مشخص شد که یکی از این افراد که به هلاکت رسیده اهل اصفهان بوده و از افراد دارای سابقه است. این فرد دارای چندین فقره سرقت مسلحانه بوده و سابقه زندانی شدن را هم در کارنامه خود دارد.

امروز نیز جلسه شورای تامین تشکیل شد و فرماندار، فرمانده انتطامی و فرمانده سپاه شهرستان حضور داشتند که بعد از آن نیز با خانواده شهدا این حادثه و مجروحین نیز دیداری صورت گرفت.

—————————————————————————————————————————————————————————————————

گلپانا نوشت :

۳ تن از ماموران انتظامی گلپایگان در درگیری مسلحانه با اشرار به شهادت رسیدند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرستان گلپایگان، گلپانا ؛ روز گذشته در پی سرقت مسلحانه ی سارقان از بانکی در شهر الیگودرز لرستان، سارقان به سمت شهر خمین در استان مرکزی متواری شده و در آنجا با ماموران پلیس درگیر می شوند.

پس از آن،سارقان در روستای مرغ با ماموران نیروی انتظامی گلپایگان درگیر شده و پس از تعقیب و گریز،درگیری ها به سمت گلپایگان کشیده شده و ماموران نیروی انتظامی پس از ورود سارقان به گلپایگان با آنها درگیر می شوند.

متاسفانه در این درگیری ها سرهنگ محمد هاشمی، جانشین فرمانده انتظامی شهرستان گلپایگان، سرباز صبوهی و سروان مهدوی به شهادت می رسند.

همچنین۷ نفر از نیروهای کادر نیروی انتظامی گلپایگان مجروح شده و به بیمارستان منتقل شدند.

گفتنی است دو نفر از مجروحان بدحال به اصفهان اعزام و ۵ نفر دیگر در بیمارستان گلپایگان در حال مداوا هستند.

لازم به ذکر است در این درگیری ها که تا بامداد امروز ادامه داشت متاسفانه دو نفر از اهالی روستای در که توسط سارقان گروگان گرفته شده بودند، به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.

—————————————————————————————————————————————————————————————————————-

۵ جنایت خونین در مسیر فرار دزدان مسلح
یک افسر ارشد و ۲ سرباز پلیس به شهادت رسیدند و ۲ پدر و پسر با گلوله دزدان از پای درآمدند

نویسنده: مهدی ابراهیمی

گروه شوک- : دزدان مسلح با حمله به بانکی در الیگودرز در مسیر فرار به سبک فیلم های پلیسی در تبادل آتش با پلیس پنج جنایت خونین را رقم زدند.
در این تیراندازی های مخوف، جانشین رئیس پلیس گلپایگان و دو پلیس شهید شدند و پدر و پسری نیز با گلوله های فراری ها به کام مرگ فرو رفتند.

حمله به بانک
صبح شنبه ۶ دی ماه سال جاری گانگسترهای مسلح در جاده خمین بودند که با دستور پلیس مواجه شدند و به سمت آنان تیراندازی کرده و پس از شهادت یک پلیس توانستند با رساندن خود به خمین و پس از تیراندازی خوفناک باز وارد جاده شده و به سمت گلپایگان در استان اصفهان فرار کنند.

کمین در گلپایگان
وقتی مسیر فرار این دزدان مسلح به پلیس گلپایگان مخابره شد با دستور سرهنگ «یوسلیانی» رئیس پلیس، تیمی به سرپرستی سرهنگ «محمد هاشمی» جانشین فرمانده گلپایگان طرح مهار را به اجرا گذاشتند و به کمین گانگسترها نشستند. وقتی خودروی دزدان مسلح در گلپایگان شناسایی شد ماموران به سرنشینان آن دستور ایست دادند و در حالی که مسیر حرکت از سوی خودروی پلیس انتظامی و راهنمایی و رانندگی مسدود شده بود گانگسترها با بی اعتنایی به دستورات پلیس به رگبار ناگهانی و غافلگیرکننده دست زدند.

شهادت ۳ پلیس
تبادل آتش سنگینی بین ماموران و دزدان تیرانداز صورت گرفت و از آنجایی که این درگیری به یک منطقه مسکونی کشانده شده بود ماموران سعی در مهار آن داشتند اما گانگسترها به سبک فیلم های سینمایی و مافیایی بی محابا تیراندازی می کردند تا اینکه با اصابت گلوله ها به ۱۰ مامور مجروح شدند.
با دور شدن گانگسترهای مسلح از محل درگیری با پلیس، ماجرای این حادثه به اورژانس مخابره شد و وقتی امدادگران خود را بالای سر ۱۰ مامور پلیس رساندند در معاینات تخصصی با افسوس اعلام کردند که سرهنگ هاشمی در دم به شهادت رسیده و ۹ مامور پلیس باید به بیمارستان انتقال یابند. دقایقی بعد آمبولانس ها آژیرکشان راهی بیمارستان امام حسین(ع) شدند و ماموران زخمی بلافاصله تحت عمل جراحی قرار گرفتند و مشخص شد که یک پلیس نیز به علت جراحت و خونریزی شدید شهید شده است.

۲ جنایت دیگر
دزدان که توانسته بودند حلقه محاصره را بشکنند به سمت روستای وانشان حرکت کردند و اما خیلی زود با انگیزه مرموزی به گلپایگان بازگشتند. عجیب اینکه زن ششلول بندی از اعضای این باند مخوف در یکی از خیابان ها پیاده شده و پس از تیراندازی رعب آور با پای پیاده فرار می کند و همدستانش با حمله به پدر و پسری که سوار خودرویشان بودند وقتی با مقاومت آنان در برابر سرقت خودرو مواجه می شوند هر دو را هدف رگبار قرار داده و به قتل می رسانند.

حمله به استاد دانشگاه
گانگسترها که در تکاپوی فرار بودند این بار به یک استاد دانشگاه حمله کرده تا خودرویش را به سرقت ببرند و وقتی وی نیز مقاومت کرد هدف رگبار قرار گرفت و بشدت زخمی شد.

سناریوی عجیب
گزارش های تایید نشده از این سناریوی مرگبار طوری است که حوادث عجیب به نظر می رسد.
گفته می شود در این تعقیب و گریز گانگسترها در روستای سعیدآباد گلپایگان و وانشان نیز رگبارهای خونینی داشته اند که در یکی از این تیراندازی ها شش گلوله به پای سروان زینلی اصابت می کند.
یک دانشجوی گلپایگانی به گروگان گرفته شده و در منطقه مَرغ-مرز با ضرب گلوله به دستش زخمی می شود. سپس دزدان فراری در برخورد با ماموران راهنمایی و رانندگی به سمت آنان نیز تیراندازی کرده و یکی از آنها را از ناحیه پا زخمی می کنند و پس از شهادت سه مامور پلیس با سرقت خودروی نیروی انتظامی به روستای وانشان خوانسار رفته و در آنجا این خودرو را به آتش می کشند.

مسدود شدن جاده های اصفهان
با توجه به این جنایت خونین، پلیس استان اصفهان به حالت آماده باش درآمده و سرهنگ «حسین زاده» جانشین رئیس پلیس استان اصفهان با اعزام به گلپایگان به تشکیل شورای تامین شهرستان دست زده است. در همین راستا ماموران همه جاده های استان اصفهان را مسدود کرده تا با کنترل آن از فرار دزدان جنایتکار جلوگیری کنند.

مرگ یکی از گانگسترها
سرهنگ حسین زاده در این خصوص با ابراز تاسف از این حادثه و تسلیت به خانواده شهدا و قربانیان گفت: یکی از دزدان حرفه ای کشور در این درگیری های مسلحانه هدف گلوله ماموران پلیس قرار گرفته و به هلاکت رسیده است.
وی افزود: حجم آتش درگیری بسیار زیاد بوده است، این دزدان ناشناس بوده و اقدامات پلیسی برای ردیابی و دستگیری آنان در سطح گسترده اطلاعاتی و عملیاتی صورت می گیرد.
سردار «آقاخانی» رئیس پلیس استان اصفهان نیز که در گلپایگان به سر می برد در اظهارنظری عنوان داشته دزدان سه نفر بودند که یکی کشته شده و دو دزد جنایتکار تحت تعقیب هستند.بنا بر این گزارش پیکرهای سرهنگ هاشمی و شهیدان صبوحی و مهدوی صبح امروز در گلپایگان تشییع خواهند شد.

 

 

 

آدرس و اسامی صفحات مرتبط با فدراسیون عصر آنارشیسم

Federation of Anarchism Era Social Media Pages۱- آدرس تماس با ما 
asranarshism@protonmail.com
info@asranarshism.com
۲- عصر آنارشیسم در اینستاگرام
۳- عصر آنارشیسم در تلگرام
۴- عصر آنارشیسم در توئیتر
۵ – فیسبوک عصر آنارشیسم
۶ – فیسبوک بلوک سیاه ایران
۷ – فیسبوک آنارشیستهای همراه روژاوا و باکورAnarchists in solidarity with the Rojava
۸ – فیسبوک دفاع از زندانیان و اعدامیان غیر سیاسی
۹ – فیسبوک کارگران آنارشیست ایران
۱۰- فیسبوک کتابخانه آنارشیستی
۱۱ – فیسبوک آنارشیستهای همراه بلوچستان
۱۲ – فیسبوک هنرمندان آنارشیست
۱۳ – فیسبوک دانشجویان آنارشیست
۱۴ – فیسبوک شاهین شهر پلیتیک
۱۵ – فیسبوک آنتی فاشیست
۱۶- تلگرام آنارشیستهای اصفهان و شاهین شهر
۱۷ – اینستاگرام آنارشیستهای اصفهان و شاهین شهر
۱۸- تلگرام آنارشیستهای شیراز
۱۹ – تلگرام ” جوانان آنارشیست ”
۲۰ - تلگرام آنارشیستهای تهران
۲۱ – اینستاگرام جوانان آنارشیست
۲۲ – گروه تلگرام اتحادیه آنارشیستهای افغانستان و ایران
۲۳ –  توییتر اتحادیه آنارشیستهای افغانستان و ایران - The Anarchists Union of Afghanistan and Iran
۲۴ – فیسبوک اتحادیه آنارشیستهای افغانستان و ایران
۲۵ – اینستاگرام اتحادیه آنارشیستهای افغانستان و ایران
۲۶ – کانال تلگرام خودسازماندهی مطالب گروه اتحاديه آنارشیست‌های افغانستان و ايران
۲۷ – گروه تلگرام خودساماندهی مطالب گروه اتحادیه آنارشیستهای افغانستان و ایران
۲۸– اینستاگرام آنارشیستهای بوکان - ئانارکیستە کانی بۆکان
۲۹- کانال تلگرام کتابخانه شورشی
۳۰- کانال تلگرام ریتم آنارشی
۳۱- تلگرام آنارشیستهای اراک
۳۲- تلگرام قیام مردمی
۳۳- ماستودون عصرآنارشیسم
۳۴- فیسبوک آنارشیست‌های مزار شریف
۳۵- فیسبوک آنارشیست‌های کابل