بیانیه بلوک سیاه ایران در حمایت و همبستگی با نیروهای مبارز کرد

16 آگوست اخبار روز

ما به عنوان بخشی از فعالین و نیروهای آنارشیست فارسی زبان، همبستگی‌ خود را با شما اعلام می‌داریم و آتش خشم خود را از آنچه که بر کودکان، زنان و مردان بی‌دفاع کرد می‌گذرد بر سر اربابان قدرت و سرمایه فریاد می‌زنیم.

از نظر ما آنارشیست‌ها حقوق کرد‌ها و فلسطینی‌ها حقوق انسانی و در هم تنیده ایست که نوع مبارزه آنان ماهیتی یکسان دارد.

نیروهای خودکامه جنگ آفرین و سرکوبگر جهانی که دست در دست جمهوری اسلامی به ویران کردن زندگی انسان‌های این کره خاکی مشغولند، از یک طرف دم از پاکسازی کشور‌هایشان از اسلامیست‌ها می‌زنند و از سویی دیگر بجای ارائه خدمات آموزش رایگان برای آنان مراکز مذهبی و از جمله مسجد می‌سازند.

این نیرنگهای سیاستمداران خودکامه بایستی هرچه بیشتر در میان اقشار مختلف جوامع غربی از جمله نیروهای چپ در آن کشور‌ها افشا شود.

عدم آگاهی نیروهای چپ در کشورهای غربی در باره واقعیت‌های تکان دهنده‌ای که در خاورمیانه اتفاق می‌افتد آنان را تنها به یک نیروی کاملا منفعل تبدیل کرده تا بدانجا که درهفته‌های اخیر تنها به سیاهی لشکر راهپیمایی‌های فراخوان داده شده از سوی مساجد تبدیل شده بودند.

این نیروهای به ظاهر چپ و به اصطلاح انقلابی، با بی‌شرمی تمام در راهپیمایی‌های ۱۰ هزار نفره لندن و دیگر کشورهای غربی در پشت پرچم‌های مرتجع حماس، حزب الله لبنان و جمهوری اسلامی ایران بی‌هویتی خود را به جهانیان نشان دادند.

بر همگان روشن است که هزینه تمام این مساجد و تدارکات راهپیمایی‌ها از خون ایرانیان بی‌گناه می‌باشد که از طرف جمهوری اسلامی به جیب تمامی این بنیادهای مذهبی که در کشورهای غربی هستند، ریخته می‌شود.

همانطور که آگاه هستیم با بی‌پروایی تمام تصویر جان مک کین سناتور جمهوری خواه را در ملاقات با سران داعش در سوریه به معرض نمایش می‌گذارند.

علاوه بر این در کتاب خاطرات هیلاری کلینتون به پایه گذاری داعش با کمال وقاحت اشاره می‌شود.

از سوی دیگر در این میان رژیمهای فاشیستی ترکیه، سوریه ،ایران، عربستان و  اسرائیل سرزمین مردمان سوری، عراقی‌ و کرد را به زمین تسویه حسابهای نظامی، سیاسی خود تبدیل کرده‌اند و هر روزه شاهد ریختن خون کودکان زنان و مردان بیگناه هستیم.

علاوه بر این می‌دانیم که نیروهای داعش با فروش نفت به اربابان سرمایه درآمدهای میلیونی نصیبشان می‌شود و از پشتیبانی‌ تسلیحاتی دولتهای ارتجاعی منطقه نیز بر خوردار هستند.

سکوت دیگر بس است. با قدرت هر چه بیشتر ما آنارشیست‌ها به همراه دیگر آنارشیستهای دنیا می‌بایستی راه چاره را خود و بدون کمک گیری از قدرت‌های سرکوبگر و یا نیروهای مرتجع مذهبی و غیره برای رسیدن به آزادی و رهایی بیابیم.

حماس فلسطین همچون دیگر نیروهای مرتجع مذهبی و تروریستی، ساخته دست خود صهیونیست‌ها، سیا و دیگر قدرت‌های بزرگ می‌باشد. ( توضیحات بیشتر در اینجا )

در طول قرن‌های متمادی آنچه از طریق نیروهای مرتجع مذهبی بر خاورمیانه رفته نشان دهنده این است که گروه‌های مختلف مذهبی، تحت هر عنوانی، تماما ماهیتی یکسان دارند:

زمانی که کودکی را مجبور می‌کنند که اولین سنگ را بر سر مادری که قرار است سنگسار شود پرتاب کند،

زمانی که انگشتان فرسوده یک جوان بیگناه زیر گیوتین قطع می‌شود،

زمانی که شلاق بر پیکر یک انسان بیگناه فرود می‌آید،

زمانی که زنی مجبور می‌شود همسر دوم، سوم و یا چهارم یک پیرمرد باشد،

زمانی که کودکی ۹ ساله را به ازدواج پیرمردی ستمگر درآورند،

زمانی که مادران و پدران زجرکشیده و غرق در گرداب فقر، اعضای بدن حود را در معرض فروش می‌گذارند،

زمانی که بجای آزادی فرزند، به پدر و مادری پیراهن خونین فرزند اعدامی‌اش را تحویل می‌دهند،

و هزاران صحنه دلخراش دیگر به ما این را می‌گوید که داعش، جمهوری اسلامی، حماس و حزب الله لبنان و دیگر مرتجعین مذهبی از ماهیتی کاملا یکسان برخوردارند.

عزیزان کرد! ما بر این باوریم در این مقطع تاریخی که جنگی این چنین خانمان سوز بر جان و خانه و کاشانه شما افکنده‌اند، وظیفه ما است که نه تنها با اعلام همبستگی  در حمایت از شما برخیزیم، بلکه به طور فیزیکی هم در جبهه‌های جنگ پا به پا و همدوش شما بایستیم و به مبارزه ادامه دهیم.

زنده باد مبارزه تمامی انسان‌های تحت ستم

زنده باد آزادی، برابری و عدالت اجتماعی

نابود باد سیستم سرمایه و ارتجاع مذهبی، داعش، صهیونیسم، حماس، حزب الله و جمهوری اسلامی و تمامی مرتجعین

 

 بلوک سیاه ایران

 

 

به اشتراک بگذارید Twitter Google+ Facebook Email بالاترین
برداشت از مطالب این وب سایت آزاد است