نظام جلالی 15.06.2014

دولت روحانی بیش از ۲ هزار نفر از نیروهای تروریست سپاه را جهت دخالت نظامی به عراق گسیل داشته است

15 ژوئن اخبار روز

روزنامه گاردین به نقل از برخی منبع آگاه اعلام کرد که طی ۲ روز گذشته بیش از ۲ هزار نیروی نظامی ایران وارد عراق شده اند. همانطور که حسن روحانی در کنفرانس خبری اعلام کرده بود که آماده کمک به عراق هستیم در نتیجه جمهوری اسلامی باری دیگر با دخالت نظامی عملا تلاش می کند که حکومتگران  وابسته به خود را در سوریه و عراق حفظ کند. تروریست های سپاه پاسداران با ورود به خاک عراق و کشتار عراقی های مخالف مالکی در واقع یک نیروی خارجی متجاوز محسوب خواهند شد.جمهوری اسلامی عملا با دمیدن به آتش جنگ های مذهبی و قومی و همراه آن با دخالت نظامی در کشورهای منطقه باعث خواهد شد که این نیروها اگر با دخالت ایران در جنگ با دولت مالکی شکست بخورند بسیار محتمل است که نیروهای خود از سوریه و عراق را به سمت مرزهای ایران ببرند و جنگ خود را در ایران ادامه دهند تا بتوانند با تجهیزنظامی مخالفین جمهوری اسلامی با مشغول کردن رژیم با مخالفین درونی سپس دوباره به مناطق جنگی در سوریه یا عراق برگردند.

طی چندین روز گذشته رسانه های دولتها در تبلیغات عظیم خود علیه داعش تروریست به گونه ای خبر رسانی می کردند که فقط در مقابل مالکی دیکتاتور تنها داعش است که وجود دارد و مبارزه می کند و اخیرا مجبور شدند که اقرار کنند که این فقط داعش نیست که با مالکی می جنگد بلکه حداقل 3 گروه بزرگ (بجز گروه های کوچک ) در حال مبارزه با مالکی هستند.

اتحاد سه گروه سنی عراق، در شورش علیه بغداد

“در هجوم داعش به شهرهای عراق تنها شبه‌نظامیان این گروه شرکت ندارند؛ سه گروه بزرگ سنی برای نخستین‌بار با یکدیگر متحد شده و علیه دولت نوری مالکی دست به شورش زده‌اند. رهبر چنین شورشی فقط می‌تواند معاون سابق صدام حسین باشد.در کنار شبه‌نظامیان داعش، رهبران قبایل سنی‌ها از استان انبار و بعثی‌های عراق از موصل و تکریت، در این شورش و هجوم به شهرهای عراق مشارکت دارند.رهبران قبایل سنی از دولت نوری مالکی، نخست‌وزیر عراق کناره گرفته‌اند زیرا مالکی از پذیرش شبه‌نظامیان منطقه انبار در ارتش عراق سر باز می‌زند. در شهر موصل ۱۰۰ هزار عضو ارتش زمان صدام حسین زندگی می‌کنند که با سقوط صدام در سال ۲۰۰۳ به‌اجبار بازنشسته شده‌اند.

علاوه بر این، بسیاری از سربازان ارتش کنونی عراق که در موصل (استان نینوا) و تکریت و انبار (استان صلاح‌الدین) مستقر بودند، محل خدمت خود را ترک کرده و به شورشیان داعش پیوسته‌اند.

به این ترتیب به نوشته “فرانکفورتر آلگماینه” آنچه که این روزها در عراق روی می‌دهد نه تهاجم یک گروه تروریستی به شهرهای عراق، که قیام استان‌های سنی‌نشین عراق علیه دولت مرکزی تحت کنترل شیعیان است.

شمار نظامیان سابق عراق و سربازان فراری از خدمت که در شورش علیه دولت مرکزی عراق شرکت دارند، چندین برابر بیش از جنگجویان داعش است.در تکریت، شهر زادگاه صدام حسین، از زمان اشغال آن توسط شورشیان، نه پرچم‌های سیاه داعش، بلکه پرچم‌های رژیم سابق بعثی در اهتزاز هستند.

در حالی که مناطق سنی‌نشین شمال غرب عراق به زیر کنترل سنی‌های شورشی در می‌آید، کردها نیز قلمرو حاکمیت خود در شمال شرق عراق را گسترش می‌دهند.برای شیعه‌های عراق از این پس مسئله اصلی این خواهد بود که از شهرها و مناطق محل سکونت در برابر تهاجم شمالی‌ها دفاع کنند. و همین امر در نهایت به تشکیل نهادهای مستقل دولتی در این منطقه منجر خواهد شد.”

 

به اشتراک بگذارید Twitter Google+ Facebook Email بالاترین
برداشت از مطالب این وب سایت آزاد است