شرکت گسترده کودکان بسیجی در مانور رزمایش۱۰ هزار نفری « الی بیت المقدس » نشانه استیصال رژیم است

نظام جلالی

Text Size

رژیمی که شعار بنیانگذارش تشکیل ارتش ۲۰ میلیون بسیجی بود و سردار نقدی رییس سازمان بسیج مستضعفین کشورش در تاریخ ۱ آذر ۹۲ ادعا ی کذب می‌کند و به گزارش خبرگزاری دفاع مقدس «آرزوی تشکیل ارتش بیست میلیونی توسط امام خمینی (ره) برآورده شده و اعضای سازمان‌یافته بسیج در مردادماه امسال از مرز ۲۰ میلیون نفر گذشت. رییس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به دیدار ۵۰ هزار نفری فرماندهان بسیجی با مقام معظم رهبری، تاکید کرد: سی‌سال پیش که بسیج فراخوان داد، چنین جمعیتی به عنوان سپاه محمد (ص) از سراسر کشور جمع آمدند؛ در حالی که همه رزمنده معمولی بودند.» و در تاریخ ۹۱/۰۴/۰۱ ادعا می‌کند که ۱۰۰ هزار پایگاه بسیج در کشور فعال است ولی برای یک مانور ۲ روزه ۱۰ هزار نفره ضد شورش که قاعدتا باید از زبده‌ترین نیروهای خود استفاده کرده باشد اما ما شاهد حضور گسترده کودکان بسیجی در این مانور هستیم که ۲ دلیل برای آن وجود دارد اول آنکه برای چنین مانوری در تهران عملا فاقد چنین نیرویی بوده‌اند و دوم آنکه به کادرهای حرفه‌ای و زبده خود نیز اعتماد ندارند و فقط می‌توانند از کودکان سو استفاده نظامی کنند که فاقد نظر سیاسی و توانمندی در تحلیل اوضاع سیاسی هستند و در واقع کفگیر رژیم به ته دیگ خورده است. اگر حتی ۱۰ تا ۲۰ درصد پایگاه‌های بسیج مورد ادعا در تهران باشد فقط کافی بود که یک نفر از هر پایگاه بسیج یا فرمانده آن شرکت کنند که دیگر نیاز به استفاده از کودکان نمی‌بود مگر آنکه کودکان فرماندهان پایگاه‌های بسیج بوده باشند. از طرفی دیگر ۲۰ میلیون بسیجی در ۱۰۰ هزار پایگاه بسیج اگر فعال باشند به طور میانگین هر پایگاه باید ۲۰۰ بسیجی داشته باشد البته به قول معروف دروغ که حناق نیست و اگر ۲۰ میلیون بسیجی وجود داشته باشد یعنی از هر ۴ نفر یکی بسیچی است یا به عبارتی در هر خانواده به طور میانگین حداقل یک بسیجی باید وجود داشته باشد. هدف رژیم از چنین بزرگنمایی و دروغ‌هایی یکی ایجاد ترس در بین مردم است و دیگر آنکه خیال رهبر را راحت کنند و در عرصه بین المللی با خالی بافی ادعای قدرت و اقتدار کنند چنان که سردار نقدی در تاریخ ۱ آذر ۹۲ در ادامه می‌گوید: «شما ۳۰ سال ما را محاصره و تهدید کرده و هر فشاری که توانستید به ملت وارد کردید؛ اما ما امروز به اندازه رزمنده‌های معمولی سی‌سال پیش فرمانده داریم. اگر هر یک از فرماندهان یک گروهان نیرو را سازماندهی کنند، تا کل عالم را از لوث وجود کافران و مشرکان پاک نکنند، از پای نخواهند نشست. سردار نقدی با بیان این‌که با وجود نیروهای بسیجی در کشور هیچ حجتی برای عقب‌نشینی، سازش و کوتاه آمدن وجود ندارد، تاکید کرد: با چنین سرمایه انسانی و این عمق ایمان و معنویت، همان‌طور که ولی امرمان فرمودند، هیچ‌کس حق ندارد سر سوزنی از منافع کشور عقب‌نشینی کند.» رژمی که ادعا می‌کند ۵۰ هزار فرمانده بسیجی دارد و ۱۰۰ هزار پایگاه بسیج که بنابراین یعنی ۵۰ هزار پایگاه بسیج اصلا فرمانده ندارند یا اینکه هر فرمانده بسیجی برای ۲ پایگاه بسیج است که البته آمار متناقض دلیل روشنی بر دروغگویی سردار نقدی است. فقط کافی بود یک پنچم از فرمانده هان مورد ادعا در این مانور شرکت می‌کردند که دیگر نیازی به استفاده از کودکان نمی‌بود.

احمد ذوالقدر، جانشین فرمانده سپاه تهران بزرگ، پنجشنبه گذشته اعلام کرد که : «رزمایش الی بیت المقدس در شهر تهران در روزهای پنجشنبه و جمعه (۴ و ۵ اردیبهشت ماه) برگزار خواهد شد و در پایان این رزمایش، بسیجیان در مراسم نماز جمعه شرکت خواهند کرد. وی افزوده است که در این مانور پنج لشگر عملیاتی بسیج در قالب یک قرارگاه اصلی و پنج قرارگاه فرعی، اقتدار بسیجیان را در پنج نقطه تهران به نمایش خواهند گذاشت.

در این رزمایش دو روزه، جابجایی یگان‌ها و حمل و نقل و استقرار آن‌ها در موضع پدافندی، آموزش عملی در عملیات غافلگیری، ایجاد راه‌های مواصلاتی فرعی در صورت اشغال راه‌های اصلی، عملیات کمین و ضد هلی برد و تمرین اصول پدافند غیرعامل از جمله اهداف نظامی است. روز پنج شنبه این رزمایش در جاده کرج به تهران، اتوبان همت، جاده قدیم کرج، اتوبان فتح و اتوبان بابایی انجام شد.»

این رزمایش با هدف «فرضیه تهدید سخت دشمن خارجی و واکنش در برابر آن» در شهر تهران انجام شده و در آن شاهد حضور کودکانی هستیم که مطابق با کنوانسیون‌های بین المللی به دلیل سن کمشان، نباید از آن‌ها برای حضور در نیروهای نظامی استفاده شود و استفاده از کودکان در جنک جنایت جنگی محسوب می‌شود.

جالب است که این کودکان به عنوان نیروی واکنش سریع شهری می‌خواهند در صورت وقوع یک جنگ داخلی یا خارجی با شرکت در عملیات غافلگیری، ایجاد راه‌های مواصلاتی فرعی در صورت اشغال راه‌های اصلی، عملیات کمین و ضد هلی برد با توجه به اصول پدافند غیرعامل انجام دهند.

نقدی امروز در خیابان حجاب تهران بازدیدی از سان نظامی بسیجیان شرکت کننده در این مانور واکنش سریع شهری داشته است که این هم چندعکس دیگر از حال زار این نیروی به اصطلاح واکنش سریع است. نقدی افزود: «شاهدیم تهرانی که در گذشته یک لشکر داشت امروز فقط در همین رزمایش ۵ لشکر آماده رزم دارد.» یعنی آنکه تهران تا به حال ۲۰ هزار نفر در قالب یک لشگر داشته است ولی یکدفعه ۵ قلو زائیده است آنهم در جهت امر رهبر به منظورافزایش جمعیت

نیروی واکنش سریع مانور بیت المقدس
نیروی واکنش سریع مانور بیت المقدس
نیروی واکنش سریع مانور بیت المقدس
نیروی واکنش سریع مانور بیت المقدس
نیروی واکنش سریع مانور بیت المقدس
نیروی واکنش سریع مانور بیت المقدس

13930205144128537_PhotoL

10259553_10202200738280182_1018951589_n

 

 

آدرس و اسامی صفحات مرتبط با فدراسیون عصر آنارشیسم

Federation of Anarchism Era Social Media Pages۱- آدرس تماس با ما 
asranarshism@protonmail.com
info@asranarshism.com
۲- عصر آنارشیسم در اینستاگرام
۳- عصر آنارشیسم در تلگرام
۴- عصر آنارشیسم در توئیتر
۵ – فیسبوک عصر آنارشیسم
۶ – فیسبوک بلوک سیاه ایران
۷ – فیسبوک آنارشیستهای همراه روژاوا و باکورAnarchists in solidarity with the Rojava
۸ – فیسبوک دفاع از زندانیان و اعدامیان غیر سیاسی
۹ – فیسبوک کارگران آنارشیست ایران
۱۰- فیسبوک کتابخانه آنارشیستی
۱۱ – فیسبوک آنارشیستهای همراه بلوچستان
۱۲ – فیسبوک هنرمندان آنارشیست
۱۳ – فیسبوک دانشجویان آنارشیست
۱۴ – فیسبوک شاهین شهر پلیتیک
۱۵ – فیسبوک آنتی فاشیست
۱۶- تلگرام آنارشیستهای اصفهان و شاهین شهر
۱۷ – اینستاگرام آنارشیستهای اصفهان و شاهین شهر
۱۸- تلگرام آنارشیستهای شیراز
۱۹ – تلگرام ” جوانان آنارشیست ”
۲۰ - تلگرام آنارشیستهای تهران
۲۱ – اینستاگرام جوانان آنارشیست
۲۲ – گروه تلگرام اتحادیه آنارشیستهای افغانستان و ایران
۲۳ –  توییتر اتحادیه آنارشیستهای افغانستان و ایران - The Anarchists Union of Afghanistan and Iran
۲۴ – فیسبوک اتحادیه آنارشیستهای افغانستان و ایران
۲۵ – اینستاگرام اتحادیه آنارشیستهای افغانستان و ایران
۲۶ – کانال تلگرام خودسازماندهی مطالب گروه اتحاديه آنارشیست‌های افغانستان و ايران
۲۷ – گروه تلگرام خودساماندهی مطالب گروه اتحادیه آنارشیستهای افغانستان و ایران
۲۸– اینستاگرام آنارشیستهای بوکان - ئانارکیستە کانی بۆکان
۲۹- کانال تلگرام کتابخانه شورشی
۳۰- کانال تلگرام ریتم آنارشی
۳۱- تلگرام آنارشیستهای اراک
۳۲- تلگرام قیام مردمی
۳۳- ماستودون عصرآنارشیسم
۳۴- فیسبوک آنارشیست‌های مزار شریف
۳۵- فیسبوک آنارشیست‌های کابل