اتحادیه آنارشیستهای ایران و افغانستان : لزوم حمایت مردمی ازسیلزده ها در ایران و ۴۰ سال شکست و ناتوانی جمهوری اسلامی و کارشکنی عمدی رژیم در عدم مدیریت سیل

15 آوریل اخبار روز

تقریبا ۷۰ درصد وسعت ایران در ۲۸ استان درگیر سیل شدند. ۲۶۹ شهر و ۵۱۴۸ روستا کمابیش تحت تاثیر سیلابهای اخیر قرار گرفتند. به گزارش وزارت بهداشت و درمان، یک میلیون و ششصد و شصت هزار نفر در مناطق سیل زده نیاز به کمک و امداد رسانی دارند. تاکنون ۷۸ نفر کشته ، ۱۱۳۷ نفر مجروح و ۲۹۵،۷۸۷ نفر آواره شدند.

تخریب جاده ها، پل ها و راههای مواصلاتی در شمال، غرب و جنوب ایران؛ تخریب گسترده زمین های زراعی و نابودی زیرساخت های کشور، قطع برق و آلوده شدن منابع آب آشامیدنی و بهداشتی بسیاری از مناطق سیل زده را با مشکلات جدی مواجه کرده است. حجم خسارات بسیار گسترده گزارش میشود و جبران آن نه از بودجه کشور بلکه تنها با برداشت از صندوق ذخیره ارزی ممکن است.

آنچه که مسلم است بیشترین خسارت مالی و جانی را مردم محروم مناطق سیل زده داده اند و دیگر قادر نخواهند بود هر آنچه را که از زندگی خود از دست داده اند مجددا بدست بیاورند و بیشتر از قبل از سیل در فقر مطلق و بی خانمانی زندگی خواهند کرد و درست در همین شرایط هلال احمر هر چادر را به سیل زدگان به مبلغ ۵۰۰ هزار تومان فروخته است آنهم مردم سیل زده ای که همه هست و نیست خود را از دست داده اند.

حکومت غارتگر و جنایتکار اسلامی چهل سال با جنگل‌زدایی و کوه‌تراشی و جاده‌سازی و سدسازی‌های بی حساب و کتاب، با پرکردن مسیل‌ها، ساخت و سازهای غیر اصولی در مسیر و بستر رودخانه‌ها و … مقدمات و لوازم این فاجعه را فراهم کرده‌اند،

سیل اخیر بازهم نشان داد که جمهوری اسلامی بعد از ۴۰ سال همچنان ناتوان است و توان مدیریت بحران را نه تنها ندارد بلکه خود عامل بحران است و به جای اینکه از کمک مردمی به سیل زدگان استقبال کند در این مسیر نیز با بازداشت ۲۴ نفر از امدادگران مردمی کارشکنی می کند و به جایش از حضور نیروهای شبه نظامی و تروریستی حشدالشعبی و جنبش النجباء استقبال می کند چراکه مردم سیل زده و محروم دیگر چیزی برای از دست دادن ندارند و بسیار عصبانی و خشمگین هستند و به درستی می دانند که عامل اصلی این بدبختی که به آن دچار شدند کسی جز جمهوری اسلامی و مافیای سپاه تروریستی نیست و در واقع جامعه به حال خود رها شده است حال چه سیل بیاید یا زلزله باز خبری از مدیریت بحران و کمک رسانی آنی نیست و رژیم فقط به فکر سرکوب اعتراضات مردم سیل زده و جلوگیری از فوران آتشفشان خشم مردم محروم و ستم دیده است.

در سال‌های اخیر به ویژه در بصره، بخشی از شهروندان شیعه عراق، علیه دخالت‌های ایران دست به اعتراض زدند و حتی به برخی از دفاتر نیروهای حشدالشعبی حمله کردند بنابراین سپاه تروریستی سپاه و تمام شاخه های برون مرزی آن و نیروهای تروریستی وابسته به آن مانند حشدالشعبی و همه ۴۰ گروه‌ شبه نظامی تروریستی دیگر مانند سازمان بدر، عصائب أهل الحق، سرایا طلیعه الخراسانی، و کتائب حزب الله و غیره هم دشمن مردم عراق محسوب می شوند و هم دشمن مردم ایران چراکه در خدمت حکومت جنایتکار اسلامی و مافیای سپاه تروریستی و قاچاقچی هستند.

درباره سیل و سد کرخه | چرا هورالعظیم تا ۱۸ فروردین خشک بود؟

همشهری آنلاین: کارشناس مدیریت آب با بیان اینکه به دلیل آبگیری فوق‌العاده سد کرخه موقعیت آن حساس‌برانگیز شده است گفت: برخلاف اینکه اعلام می­‌شد بارندگی‌های اخیر موجب آبگیری ۹۰ درصد این منطقه شده، هورالعظیم تا یکشنبه‌شب کاملاً خشک بوده است.

شجاع مؤمنی، کارشناس مدیریت آب و محیط زیست به  ایرنا، گفت: در ابتدای بارندگی‌­ها مسیر آب پایین دست سد کرخه را تغییر دادند و حرکت آب به سمت سوسنگرد و بستان را به طرف هویزه، رقیه و حمیدیه هدایت کردند تا از تأسیسات هورالعظیم دور بماند. تا اینکه این‌گونه بازی با آب در مناطق یادشده به نمایشی تراژیک و البته بدون خسارت جانی تبدیل شد.

سد کرخه در ۲۱ کیلومتری شمال غرب اندیمشک و روی رودخانه کرخه قرار گرفته است؛ رودخانه­‌ای که از نواحی غرب و شمال غرب کشور سرچشمه گرفته و پس از طی مسافتی در حدود ۹۰۰ کیلومتر سرانجام در مرز مشترک ایران و عراق به مرداب هورالعظیم می‌رسد. سرشاخه‌های اصلی تشکیل دهنده رودخانه کرخه، رودخانه‌های سیمره، کشکان، قره‌سو، گاماسیاب و چرداول هستند که در استان‌های همدان، کرمانشاه، کردستان، ایلام و لرستان قرار دارند.

شجاع مؤمنی که­ در طول دو دهه فعالیت و زندگی­ در این منطقه، کرخه را به خانه دومش تبدیل کرده، در گفت‌وگو با ایرناپلاس آخرین گزارش‌­های عینی خود را از وضعیت این سد که به‌تازگی به علت آبگیری فوق‌العاده بالای آن حساسیت‌برانگیز شده، ارائه می­کند.

  • هورالعظیم یکشنبه­ شب باز شد

مؤمنی گفت: با هدف محافظت از تأسیسات نفتی واقع در هورالعظیم، ورود آب به این منطقه از طریق سه داک بسته شده بود، تا اینکه با وخیم‌تر شدن اوضاع و با حضور سردار سلیمانی، یکشنبه‌شب یک قسمت از مسیر آب باز شد. تا کنون در این منطقه که کانون ریزگردها و گردوغبارهای تابستانی می­شد بارندگی رخ نداده است و از همین رو اگر تمام ورودی‌های هورالعظیم باز شود، هم مشکل ریزگردها حل می‌شود و هم خسارتی به محل‌های مسکونی وارد نمی­‌شود.

وی ادامه داد: برخلاف اینکه اعلام می­‌شد بارندگی‌های اخیر موجب آبگیری ۹۰ درصد این منطقه شده، هورالعظیم تا یکشنبه‌شب کاملاً خشک بوده است. یکشنبه عکس‌­هایی هوایی گرفتم که نشان می‌داد هیچ آبی به این منطقه وارد نشده بود.

این کارشناس محیط زیست افزود: اگر در چند سال گذشته حقابه مقرر سد کرخه به این منطقه داده می‌شد، حداقل از شر ریزگردهای داخلی خلاص می‌شدیم. اما این اتفاق نیفتاد و اگر هم مسئولی از مرکز برای بازدید به هور می‌آمد، قسمت‌های آبی را به آن‌ها نشان می‌­دادند. هرچند که آب این قسمت­‌ها هم حاصل پسآب نیشکر، آب و فاضلاب شهرهای هویزه و بستان و رقیه بود و امکان زیست موجود زنده‌ای در آن نبود.

  • تفاوت دز و کرخه از نظر استحکام

مؤمنی در ادامه با بیان اینکه آب‌های بالادست از شهرهای لرستان همه یا به کرخه یا دز می‌ریزند، گفت: سد دز بتنی و بسیار مستحکم است و هیچ‌گونه نگرانی بابت آن وجود ندارد، هرچند که در بارندگی اخیر همه روستاها و مناطق پایین دست آن مانند میان­رود و پارک ملی دز دچار آب‌گرفتگی شدند. با این حال امکان ایجاد بحران در این سد وجود ندارد و آب خروجی آن در نهایت به کارون می‌­ریزد.

  • سرریز آب برای سد خطرناک است

وی گفت: مدیرعامل سد کرخه معتقد است که این سد از نظر استحکام هیچ‌گونه مشکلی ندارد، اما از نظر بنده چون این سد خاکی است، سرریز شدن آب باعث فرسایش و شست‌وشوی تدریجی لایه‌های خاک می­شود و در نهایت امکان شکستگی آن بالا می­رود. به همین دلیل در حال حاضر دریچه­‌ها برای کنترل و تنظیم میزان آب باز شده است. مؤمنی افزود: اگر بارندگی­‌های آینده کنترل نشود، امکان سرریز غیرقابل کنترل آب وجود خواهد داشت و آن را خطرپذیر می‌­کند

وی گفت: اما اوضاع کرخه تا حدی متفاوت است. یکی از این نظر که ورودی آب در کرخه بسیار بیشتر از خروجی آن است و در حال حاضر به دلیل پیش‌بینی‌ای که از وضعیت بارندگی در اواخر فروردین شده، دریچه‌های خروجی آب در سد کرخه را بسیار بیشتر باز کرده‌اند. تا چند روز پیش میزان خروجی آب کمتر بود، اما از یکشنبه‌شب آن را تا ۲۴۰۰ متر مکعب در ثانیه رسانده‌اند، به‌طوری که حجم آب در پایین دست سد بسیار بالا آمده و نگرانی از ریزش پل شهید نادری وجود دارد

———————————————————————————————–

آدرس و اسامی صفحات مرتبط با اتحادیه آنارشیستهای ایران و افغانستان

Anarchist Union of Afghanistan and Iran, May 24, 2018

P.S:The possibility of joining new people and groups of anarchists will be permanent

The Union has many social media and other communication channels. You will find them at the bottom of this page

۱- آدرس عصر آنارشیسم در اینستاگرامhttps://instagram.com/asranarshism/

—————————————-

۲- آدرس عصر آنارشیسم در تلگرام

https://telegram.me/asranarshism—————————-
۳- عصر آنارشیسم در توئیترhttps://twitter.com/asranarshism———————————–۴ – فیسبوک عصر آنارشیسمhttps://www.facebook.com/asranarshism—————————————۵ – فیسبوک بلوک سیاه ایرانhttps://www.facebook.com/iranblackbloc

————————————————–

۶ – فیسبوک آنارشیستهای همراه روژاوا و باکورAnarchists in solidaritywiththeRojavahttps://www.facebook.com/%D8%A2%D9%86%D8%A7%D8%B1%D8%B4%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%87%D9%85%D8%B1%D8%A7%D9%87-%D8%B1%D9%88%DA%98%D8%A7%D9%88%D8%A7-%D9%88-%D8%A8%D8%A7%DA%A9%D9%88%D8%B1-Anarchists-in-solidarity-with-the-Rojava-434646579975914

———————————————————-

۷ – فیسبوک دفاع از زندانیان و اعدامیان غیر سیاسیhttps://www.facebook.com/sedaye.bisedayan

————————————————————

۸ – فیسبوک کارگران آنارشیست ایرانhttps://www.facebook.com/irananarchistlabors

——————————————————

۹- فیسبوک کتابخانه آنارشیستیhttps://www.facebook.com/anarchistlibraryfa

————————————————–

۰ ۱– فیسبوک آنارشیستهای همراه بلوچستانhttps://www.facebook.com/anarchistinsupportbaluchistan

—————————————————–

۱۱ – فیسبوک  هنرمندان آنارشیستhttps://www.facebook.com/anarchistartistss

————————————————-

۱۲ – فیسبوک دانشجویا ن آنارشیستhttps://www.facebook.com/anarchiststudents

——————————————-

۱۳ – فیسبوک شاهین شهر پلیتیکhttps://www.facebook.com/shahre.shahin

———————————————–

۱۴ – فیسبوک آنتی فاشیستhttps://www.facebook.com/ShahinShahrPolitik

————————————————

۱۵ – آدرس آنارشیستهای مریوان در کانال تلگرامhttps://t.me/anarchyinmarivan

———————————

۱۶-آدرس تماس با ماcontact us

[email protected]

———————————

۱۷ – سایت عصر آنارشیسمhttp://asranarshism.com

——————————————–

۱۸ – آدرس کانال آنارشیستهای کردستان در تلگرام
بڵاوکردنەوەی بیرو هزری ئانارکیستی
https://t.me/kurdistananarshist

——————————-

۱۹- فیسبوک میتینگ دهه هفتاد و هشتادی هاhttps://www.facebook.com/%D9%85%DB%8C%D8%AA%DB%8C%D9%86%DA%AF-%D8%AF%D9%87%D9%87-%D9%87%D9%81%D8%AA%D8%A7%D8%AF-%D9%88-%D9%87%D8%B4%D8%AA%D8%A7%D8%AF%DB%8C-%D9%87%D8%A7-505093803031731/

——————————————

۲۰ – گوگل پلاس عصر آنارشیسمhttps://plus.google.com/u/0/114261734790222308813

——————————————-

۲۱ –  ساوندکلاود رادیو آنارشی

——————————————

۲۲- آدرس ” دختران آنارشیست افغانستان ” در اینستاگرامhttps://www.instagram.com/dokhtarananarshist_afghanestan

———————————————————–

۲۳- آدرس “دختران آنارشیست افغان ” در فیسبوکhttps://www.facebook.com/Afghan-Anarchist-Girls-116992605591873

————————————————————–

۲۴- آدرس آنارشیستهای رشت در اینستاگرامhttps://www.instagram.com/anarshist.rasht

———————————————————

۲۵ –  آدرس پیج آنارشیستهای شهر بوکان (  ئانارکیسته کانی بوکان ) در اینستاگرامhttps://www.instagram.com/bokan_anarchy

———————————————————–

۲۶- آدرس آنارشیستهای اصفهان و شاهین شهر در تلگرامhttps://t.me/Anarshistsh2

————————————————

۲۷ – آدرس آنارشیستهای اصفهان و شاهین شهر در اینستاگرامhttps://www.instagram.com/anarshistshahinshahr

—————————————————

۲۸- آدرس آنارشیستهای شیراز در تلگرامhttps://t.me/ShirazAnarchist

—————————————————

۲۹ – آدرس آنارشیستهای شیراز در اینستاگرامhttps://www.instagram.com/anarchy_shz_ism

——————————————————

۳۰ – آدرس آنارشیستهای گیلان در اینستاگرامhttps://www.instagram.com/guilan_anarchism

——————————————————-

۳۱ – کانال عصیانگر در تلگرامhttps://t.me/AcabFai

————————————————-

۳۲ – آدرس کانال ” جوانان آنارشیست ” در تلگرامhttps://t.me/young_anarchists

————————————————

۳۳- آدرس آنارشیستهای مشهد در کانال تلگرامhttps://t.me/anarchismera

————————————————-

۳۴ -آدرس کانال آنارشیستهای تهران در تلگرام

t.me/tehran_anarchists——————————————–

۳۵ – آدرس آنارشیستهای قم در توییتر

twitter.com/anarshist————————————

۳۶ – آدرس پیج” آنارشیستهای جنوب “در اینستاگرامhttps://www.instagram.com/southanarchists

آنارشیستهای جنوب یکی از اعضای تشکیل دهنده ” اتحادیه آنارشیستهای ایران و افغانستان” می باشند که در ایران حضور دارند.

———————————————————

۳۷ – آدرس پیج” آنارشیستهای خراسان “در اینستاگرامhttps://www.instagram.com/khurasan_anarch

آنارشیستهای خراسان یکی از اعضای تشکیل دهنده ” اتحادیه آنارشیستهای ایران و افغانستان” می باشند که در ایران حضور دارند.

——————————————————————————

۳۸ – آدرس بالاچه عصر آنارشیسم در بالاترینhttps://www.balatarin.com/b/anarchismera

———————————————————————-

۳۹ – آدرس وبلاگ اتحادیه آنارشیستهای ایران و افغانستانhttps://tauai.wordpress.com

————————————————————————

۴۰ – آدرس اتحادیه آنارشیستهای ایران و افغانستان در فیسبوکhttps://www.facebook.com/TAUAI/?modal=admin_todo_tour

————————————————————————————–

۴۱ – آدرس اتحادیه آنارشیستهای ایران و افغانستان در اینستاگرامhttps://www.instagram.com/union9387

—————————————————————————————

۴۲ – آدرس پیچ آنارشیستهای اهواز در فیسبوکhttps://www.facebook.com/%D8%A2%D9%86%D8%A7%D8%B1%D8%B4%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%87%D9%88%D8%A7%D8%B2-2021321021440113

—————————————————————————–

۴۳ – آدرس پیچ آنارشیسم سبز در فیسبوکhttps://www.facebook.com/Green-Anarchism-%D8%A2%D9%86%D8%A7%D8%B1%D8%B4%DB%8C%D8%B3%D9%85-%D8%B3%D8%A8%D8%B2-229749814516765

—————————————————————————

۴۴ – آدرس پیج جوانان آنارشیست در اینستاگرامhttps://www.instagram.com/javanane_anarshist

————————————————————————-

۴۵ – آدرس کانال جامعه دگرباشان فارسی زبان در تلگرام https://t.me/IRLGBT_CO

به اشتراک بگذارید Twitter Google+ Facebook Email بالاترین
برچسب ها:
برداشت از مطالب این وب سایت آزاد است