آیا رژیم کنترل امور را چه در بیرون از مرزها و چه در داخل کشور از دست داده است و دچار بحران همه جانبه است؟

۲۲ اردیبهشت یادداشت ها

رژیم جمهوری اسلامی در بحرانی همه جانبه بسر می برد و در همه زمینه ها ناتوان و شکست خورده است و حکومت فاقد هماهنگی در کنترل اوضاع و سردرگم است.در اینجا تنها به نمونه هایی از این بحران همه جانبه اشاره خواهیم کرد.

۱- پس از فیلتر تلگرام به گفته جهرمی از ۴۵ میلیون کاربر تلگرام تنها ۱ میلیون نفر از آن خارج شده اند.(تازه اگر این آمار ۱ میلیون نفر هم درست باشد می تواند بخش عمده آن شامل کسانی باشد که هنور فیلتر شکن مطمئن بدست نیاورده اند و یا آن را موقتا پاک کرده اند و نتوانستند مجددا وارد تلگرام شوند و از آن استفاده کنند و در واقع موقتا مشکل فنی داشته اند ) پس از فیلتر تلگرام عملا هیج نهاد حکومتی حاضر به پذیرش مسئولیت فیلترینگ نشده است و هر کسی از سران جاکمیت تلاش کرد که آن را به گردن دیگری بیندازد.(بحران مشروعیت و عدم اعتماد مردم به حاکمیت فریبکار )

۲- دیروز صفجه خامنه ای در توییتر نوشت : ” بنده از طرف ملت ایران می‌گویم: آقای ترامپ! شما غلط می‌کنید” در زیر تویت خامنه ای کاربری نوشت :” گوه خوردی، از طرف من حرف نزن!” که این منشن مورد استقبال کاربران قرار گرفت و تعداد فیو آن از  از فیو تویت خامنه ای بسیار بیشتر شد.(بحران مشروعیت و نفرت مردم از جمهوری اسلامی و رهبر حقیر)

۳- ده روز پیش که دولت اسرائیل به مواضع جمهوری اسلامی در سوریه حمله کرد و ۱۸ نفر از اعضای سپاه قدس کشته شدند نیروهای سایبری با زدن هشتک انتقام_بگیرید واکنش نشان دادند. در اینجا نکته مهم آن است که در گذشته نیروهای سایبری و حزب الهی با “انتقام می گیریم ”  واکنش نشان می دادند بنابراین حتی نیروهای هوادار رژیم نیز حاضر به پذیرش هزینه جانی برای حفظ جمهوری اسلامی نیستند.( بحران در بدنه نیروهای رژیم)

۴- یک روز قبل از خروج آمریکا از برجام ۴۶ درصد از کاربران توییتر موافق با خروج آمریکا از برجام بودند چراکه دریافته اند برجام سودش فقط در جیب حاکمیت و تثبیت آن بوده است و نه مردم و همه وعده های روحانی مانند وعده تغییر شرایط اقتصادی مردم دروغ و برای فریب آنان بوده است و از جمله به همین خاطر کاربران فضای مجازی از اصلاحات به نام “دروغ حکومتی” یاد می کنند و در جنبش دیماه با شعار “اصلاح طلب ،اصولگرا، دیگه تمام ماجرا ” واکنش نشان دادند. اخیرا هم فیلمی منتشر شده است حاوی ۳۱ کارتن حاوی دلار ۸ هزار تومانی برای انتخابات عراق و هادی عامری که این تنها یکی از محموله های نقدی لو رفته است.(بحران عدم اعتماد مردم به حاکمیت و رو شدن دست حاکمیت در فریب ۴۰ ساله مردم)

۵- عدم توانایی حاکمیت در کنترل قیمت ارز که مرتب در حال افزایش است و هزینه های سرسام آور رژیم در جنگ های نیابتی و اختلاس های جکومتی ،ورشکسته شدن موسسات مالی و بانک ها مانند بانک آینده و ……ایران را به سمت ونزوئلایی شدن سوق می دهد.خروج آمریکا از برجام بر این روند سرعت بخشیده است و روزنامه حکومتی عصر ایران در این رابطه می نویسد : ” با خروج آمریکا از برجام ۳ گزینه در پیش روی دولتمردان جمهوری اسلامی قرار گرفته است:

الف- خروج از برجام و ادامه مسیر برنامه هسته‌ای و بی‌توجهی به بازگشت تحریم‌های آمریکا و اروپا. این گزینه‌ای است که ظاهرا به جز بخش اصولگرای تندرو حاکمیت، کسی به دنبال آن نیست.

ب- تلاش برای نجات برجام با وجود بازگشت تحریم‌های آمریکا. این گزینه‌ای است که ظاهرا از سوی دولت و حاکمیت انتخاب شده و قرار است ظرف هفته‌های آتی امکان عملی شدن آن در مذاکره با ۳ کشور اروپایی حاضر در برجام – فرانسه، بریتانیا و آلمان – مورد بررسی قرار گیرد.

پ- قطع امید از برجام و قبول دعوت رییس‌جمهوری آمریکا برای مذاکره دوجانبه با ایالات متحده آمریکا بر سر یک توافق فراگیر و همه جانبه که برنامه هسته‌ای تنها بخشی از آن خواهد بود.

این امیدواری هنوز در ایران است که ترامپ دوره ریاست کاملی- ۴ ساله- بر کاخ سفید نداشته باشد و در ماه‌های آینده بر سر یکی از پرونده‌های جنجالی و مفتوح خود “کله‌پا” شود.

با توجه به اینکه به نظر می رسد استراتژی دولت ترامپ در قبال ایران بر مبنای ” تغییر رژیم” استوار شده – و انتصاب افرادی همچون بولتون و پمپئو از نشانه های آن است- رفتن پای میز مذاکره با دولتی که هدف سرنگونی نظام طرف مقابل را در سر می پروراند، گزینه ای بسیار دشوار و شاید غیر عملی و غیر قابل توجیه باشد.

اگر جمهوری اسلامی ایران موفق به احیای برجام با طرف اروپایی نشود آن وقت شاید گزینه دیپلماتیک موجود مذاکره مستقیم با آمریکا باشد؛ ولی به طور قطع دستگاه دیپلماسی ایران برای انجام این مذاکره شروط خاص خود را خواهد داشت که در صدر آنها اقرار و تضمین دولت ترامپ به عدم پیگیری سیاست تغییر رژیم در ایران خواهد بود و به طور یقین میز این مذاکرات احتمالی کاملا مطابق با آنچه که ترامپ در نظر دارد، چیده نخواهد شد.”

بنابراین حاکمیت هر ۳ گزینه را مورد بررسی قرار داده است و بدترین حالت آن مذاکره مستقیم با آمریکا و پذیرفتن شروط آمریکا فقط در صورتی که هدفش سقوط رژیم نباشد نیز تن خواهند داد بنابراین حاکمیت از مردم هراسی ندارد و فقط هراس اش از آمریکا است که به دنبال تغییر رژیم باشد. (بحران اقتصادی و بحران جهانی حاکمیت)

۶- امروز جمعه ، ۲۷ روز است که مردم بانه دلیرانه در اعتصاب هستند و در این مدت شاهد اعتصاب در چند شهر دیگر کردستان ،جلفا،بازار آهن فروشان تهران،برخی از پاساژهای ارومیه، رامسر ، اهواز و بازارهای طلا و جواهر زرین و ولیعصر شهریار (روز پنجشنبه) بوده ایم و برای شنبه هم فراخوان اعتصاب بازار تهران داده شده است.

دیروز پنجشنبه شاهد گردهمایی معلمان در ده ها شهر ایران بودیم که در تهران نیروهای امنیتی به تجمع آرام معلمان حمله کردند و بیش از ۱۵ نفر را باز داشت کردند و هنوز تعدادی از بازداشت شدگان آزاد نشده اند.

روز پنجشنبه جمعی از رانندگان تاکسی در سقز دست به تجمع زدند.اعتصاب کارگران راه آهن آذربایجان و هرمزگان ، اعتصاب کارکنان نیروگاه برق رامین اهواز ، اعتصاب کارگران فاز ۱۲ منطقه کنگان ، ادامه تجمع کشاورزان مقابل کارخانه قند نقده ، تجمع سپرده گذاران توسعه البرز مقابل استانداری و ده ها تجمعی که هر روز برگذار می شود نشان از ادامه روندی است که ماه ها قبل از اعتراضات دیماه آغاز گردبده بود.

 

۷- رژیم آنچنان دچار بحران شده است که می نویسد : “در این بزنگاه تاریخی با راهبرد«ایران برای همه» و «همه برای ایران»،امنیت و آبادانی را برای کشور بزرگمان به ارمغان آوریم؛خراب کردن پل های ساخته شده عادت ما نیست ” و برای پی بردن به عمق این بحران باید ببینید که مردم در توییتر چه جواب های کوبنده ای به این شیادان و دغلبازان تاریخ داده اند (بحران مشروعیت مردمی و بحران حکومتی)

 

از دی۹۶ تا امروز:

دانشجویان: اصلاح طلب، اصولگرا دیگه تمومه ماجرا

کارگران: مرگ بر کارگر درود بر ستمگر

کشاورزان: پشت به دشمن رو به میهن

معلمان: نان کار آزادی آموزشِ رهایی

 

 

۱- آدرس عصر آنارشیسم در اینستاگرام

https://instagram.com/asranarshism/

—————————————-

۲- آدرس عصر آنارشیسم در تلگرام

https://telegram.me/asranarshism

—————————-
۳- عصر آنارشیسم در توئیتر
———————————–
۴ – فیسبوک عصر آنارشیسم
—————————————
۵ – فیسبوک بلوک سیاه ایران

————————————————–

۶ – فیسبوک آنارشیستهای همراه روژاوا و باکورAnarchists in solidaritywiththeRojava

https://www.facebook.com/%D8%A2%D9%86%D8%A7%D8%B1%D8%B4%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%87%D9%85%D8%B1%D8%A7%D9%87-%D8%B1%D9%88%DA%98%D8%A7%D9%88%D8%A7-%D9%88-%D8%A8%D8%A7%DA%A9%D9%88%D8%B1-Anarchists-in-solidarity-with-the-Rojava-434646579975914

———————————————————-

۷ – فیسبوک دفاع از زندانیان و اعدامیان غیر سیاسی

https://www.facebook.com/sedaye.bisedayan

————————————————————

۸ – فیسبوک کارگران آنارشیست ایران

https://www.facebook.com/irananarchistlabors

——————————————————

۹- فیسبوک کتابخانه آنارشیستی

https://www.facebook.com/anarchistlibraryfa

————————————————–

۰ ۱– فیسبوک آنارشیستهای همراه بلوچستان

https://www.facebook.com/anarchistinsupportbaluchistan

—————————————————–

۱۱ – فیسبوک  هنرمندان آنارشیست

https://www.facebook.com/anarchistartistss

————————————————-

۱۲ – فیسبوک دانشجویا ن آنارشیست

https://www.facebook.com/anarchiststudents

——————————————-

۱۳ – فیسبوک شاهین شهر پلیتیک

https://www.facebook.com/shahre.shahin

———————————————–

۱۴ – فیسبوک آنتی فاشیست

https://www.facebook.com/ShahinShahrPolitik

————————————————

۱۵ – آدرس آنارشیستهای مریوان در کانال تلگرام

https://t.me/anarchyinmarivan

———————————

۱۶-آدرس تماس با ماcontact us

———————————

۱۷ – سایت عصر آنارشیسم

——————————————–

۱۸ – آدرس کانال آنارشیستهای کردستان در تلگرام


بڵاوکردنەوەی بیرو هزری ئانارکیستی

——————————-

۱۹- فیسبوک میتینگ دهه هفتاد و هشتادی ها

https://www.facebook.com/%D9%85%DB%8C%D8%AA%DB%8C%D9%86%DA%AF-%D8%AF%D9%87%D9%87-%D9%87%D9%81%D8%AA%D8%A7%D8%AF-%D9%88-%D9%87%D8%B4%D8%AA%D8%A7%D8%AF%DB%8C-%D9%87%D8%A7-505093803031731/

——————————————

۲۰ – گوگل پلاس عصر آنارشیسم

https://plus.google.com/u/0/114261734790222308813

——————————————-

۲۱ –  ساوندکلاود رادیو آنارشی

——————————————

 

۲۲- آدرس ” دختران آنارشیست افغانستان ” در اینستاگرام

https://www.instagram.com/dokhtarananarshist_afghanestan

———————————————————–

۲۳- آدرس “دختران آنارشیست افغان ” در فیسبوک

https://www.facebook.com/Afghan-Anarchist-Girls-116992605591873

————————————————————–

۲۴- آدرس آنارشیستهای رشت در اینستاگرام

https://www.instagram.com/anarshist.rasht

———————————————————

۲۵ –  آدرس پیج آنارشیستهای شهر بوکان (  ئانارکیسته کانی بوکان ) در اینستاگرام

https://www.instagram.com/bokan_anarchy

———————————————————–

۲۶- آدرس آنارشیستهای اصفهان و شاهین شهر در تلگرام

https://t.me/Anarshistsh2

————————————————

۲۷ – آدرس آنارشیستهای اصفهان و شاهین شهر در اینستاگرام

https://www.instagram.com/anarshistshahinshahr

—————————————————

۲۸- آدرس آنارشیستهای شیراز در تلگرام

https://t.me/ShirazAnarchist

—————————————————

 

۲۹ – آدرس آنارشیستهای شیراز در اینستاگرام

https://www.instagram.com/anarchy_shz_ism

——————————————————

۳۰ – آدرس آنارشیستهای گیلان در اینستاگرام

 

https://www.instagram.com/guilan_anarchism

——————————————————-

۳۱ – کانال عصیانگر در تلگرام

https://t.me/AcabFai

————————————————-

۳۲ – آدرس کانال ” جوانان آنارشیست ” در تلگرام

https://t.me/young_anarchists

————————————————

۳۳- آدرس آنارشیستهای مشهد در کانال تلگرام

https://t.me/anarchismera

 

————————————————-

۳۴ -آدرس کانال آنارشیستهای تهران در تلگرام

 

t.me/tehran_anarchists

 

به اشتراک بگذارید Twitter Google+ Facebook Email بالاترین
برداشت از مطالب این وب سایت آزاد است