عضو هیئت رئیسه مجلس از فراکسیون امید : امروز همه ولایتمداران کشور چشم امیدشان به شورای نگهبان است

۲۹ فروردین اخبار روز

محمد قسیم عثمانی ( عضو هیئت رئیسه مجلس از فراکسیون امید ) حامیان اجتماعی و سیاسی احمدی‌نژاد را متفاوت از سال‌های گذشته خواند و افزود: «امروز مدافعین و هواداران احمدی نژاد دیگر اصولگرایان و پابرهنگان نیستند بلکه جریان اپوزیسیون و مخالفان ولایت فقیه و نظام اسلامی ما هستند و اگر شورای نگهبان صلاحیت چنین فردی را که نماد تخطی از قانون و نافرمانی از رهبری و فریبکاری است، تایید کند، چیزی از کشور باقی نمی‌ماند.» این عضو فراکسیون امید گفت: «امروز همه ولایتمداران کشور اعم از اصولگرایان و اصلاح‌طلبان و اعتدال‌گرایان چشم امیدشان به شورای نگهبان است. اگر شورای نگهبان صلاحیت احمدی‌نژاد و جریانش را تأیید کند، من اولین کسی هستم که از مجلس شورای اسلامی استعفا می‌دهم. زیرا نمی‌خواهم مورد تأیید شورای نگهبانی باشم که صلاحیت ضد ولایت فقیه را تایید کرده است.»

به گزارش ایسنا، محمدقسیم عثمانی روز سه‌شنبه در جلسه علنی مجلس گفت: «نافرمانی احمدی‌نژاد از توصیه رهبری فتح باب فتنه‌ای جدید است و نشان می دهد که یک جریان خطرناک به دنبال تغییر ساختار و زیر پا گذاشتن قانون اساسی است. وقتی رییس جمهوری گذشته کاندیدا می‌شود و به توصیه رهبری اعتنا نمی‌کند، از مردم چه انتظاری می‌توان داشت؟»

محمد قسیم عثمانی، نخستین نماینده کُرد و سنی به شمار می‌رود که به هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی راه یافته است.

ثبت‌نام محمود احمدی‌نژاد برای نامزدی در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری که برخلاف توصیه رهبر ایران انجام شد، گمانه‌زنی‌های بسیاری را درباره عکس‌العمل شورای نگهبان درپی داشته است. سخنگوی قوه قضائیه ایران اعلام کرده که پرونده‌های آقای احمدی‌نژاد و معاون پیشینش حمیدرضا بقایی کماکان مفتوح است.

محمود احمدی‌نژاد در مصاحبه با شبکه فونیکس چین می گوید : «اگر مشکل خاصی پیش نیاید بقایی حتما رئیس جمهور خواهد شد.» رئیس دولت‌های نهم و دهم جمهوری اسلامی همچنین با بیان اینکه دلیلی برای ردصلاحیت وی از سوی شورای نگهبان وجود ندارد، درباره واکنش خود به چنین امری گفت: «صبور باشید به وقتش متوجه خواهید شد.»

 

پاینوشت : براستی اما “محمد قسیم عثمانی ” کیست و سابفه اش چیست ؟!

محمدقسیم عثمانی (زادهٔ سال ۱۳۴۸ )، عضو هیئت رئیسه مجلس دهم و نمایندهٔ دوره‌های هشتم، نهم و دهم مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه بوکان است.

محمدقسیم عثمانی، فرزند آخوند ملا جسیم عثمانی، در روستای داشبند از توابع شهرستان بوکان استان آذربایجان غربی است. وی در یک خانوادهٔ مذهبی ، روحانی و امنیتی به‌دنیا آمد.

نظرات شهروندان بوکانی در باره محمد قسیم عثمانی و شهر بوکان :

شهر بوکان از دیرباز کانون روشنفکران، فعالان سیاسی و احزاب مختلف بوده و هست .
شاید اغراق نباشد اگر بگویم بوکان سیاسی ترین شهر کردستان و شاید جغرافیای ایران باشد .
باری،در هر صورت افرادی از این دست چاپلوس و خودفروخته هم پیدا می‌شوند که برای رسیدن به جاه و مقام به هر فرومایه‌گی و حقارتی تن دهند.
خود این مردک(قسیم عثمانی) فرزند آخوندی است که قبل از انقلاب ساواکی بود و بعد از انقلاب اطلاعاتی شد .
این بی‌شرف خودش دوره احمدی‌نژاد وارد مجلس شد و الان مولتی میلیاردر شده است.
شهری رو که این مردک نمایندگی می‌کند ، یک خیابان درست و درمان ندارد.
پدر این آقا(ملا جسیم) قبل از انقلاب هم ساواکی و منفور روستاییان منطقه و علی‌الخصوص روستای محل سکونت خودشان بودند.
این مردک رسوای عالم و آدم است و کسی محلش نمی گذارد. زیاد تو شهر خودش آفتابی نمیشود و با دله دزدیها و نوکریهایی که واسه آخوندها کرده است دیگر جرات ندارد زیاد اون طرفها پیداش بشود ،خونه‌ش هم خالی است و کسی توش زندگی نمیکند.

نگاهی به بخشی از نظرات سرکوبگرانه محمد قسیم عثمانی :

محمد قسیم عثمانی،در پی اعتراض عده اى از مردم و جوانان شهر در برابر ساختمان اداری شورای شهر،پیامی با عنوان (روش غیر قانونى براى بیان مطالبات قانونى) منتشر کرد. در بخش هایی از آن چنین نوشته است .

” ….تجمع غیر قانونى براى هر نوع مطالبه اى ممنوع است و اینکه تجمعى اتفاق بیفتد و براى آن مجوز قانونى وجود نداشته باشد، نباید شکل بگیرد هر چند این تجمع با نیت خیر و مثبتى هم شکل گرفته باشد و هدف بیان مطالبات قانونى و طبیعى مردم باشد. در چنین شرایطی باید عده اى از طرف مردم براى انجام تجمع به فرماندارى مراجعه نموده و درخواست کتبى خود را ارائه نمایند و فرماندارى بر اساس ضوابط، نسبت به صدور مجوز تصمیم گیرى و با صدور مجوز، مردم مى توانند در کمال متانت، حقوق خود را مطالبه و مطرح نمایند. اما این شیوه از تجمع که متأسفانه امروز در بوکان شاهد آن بودیم، غیرقانونى و محکوم است و تکرار آن هرگز در شأن مردم فرهیخته بوکان نیست که امیدوارم چنین اتفاقى تکرار نشود. …..

” بُعد سوم؛ عدم مدیریت و نظارت در خصوص فضاى مجازی بوکان است که به هیچ وجه قابل قبول نیست. برخی از کانالهاى تلگرامى با انگیزه هاى محتلف بدنبال آنند که بی حرمتى، بی احترامى و بی ادبی را در این شهر اشاعه دهند و بى اخلاقى را در این شهر نهادینه کنند و همه مسئولین را که فرزندان همین مردم هستند به توپ تهمت و افترا می بندند و متأسفانه هیچ کس با آنها برخورد نمى کند. وقتى به همه منصوبین نظام و منتخبین مردم به راحتى توهین مى شود و هیچکس با این توهین کنندگان برخورد نمى کند، طبیعى است که آنها پا را فراتر گذاشته و امنیت شهر را نیز تهدید کنند و اگر این روند ادامه یابد اولاً هر روز باید منتظر چنین اتفاقات تلخ و ناهنجارى باشیم ثانیاً در آینده هیچ انسان آبرومندى در بوکان، هیچ مسئولیتى را بعهده نخواهد گرفت و مردم از خیر وجود افراد دلسوز و کارآمد محروم خواهند ماند.

” ۱- با کانالهاى مخرّب و بی اخلاق، که فاقد اصالت و مجوز هستند، برخورد جدی صورت گرفته و این کانالها برچیده شود در غیر این صورت روز به روز شرایط بدترى پیش روى خواهیم داشت. دستگاههاى مربوطه پشت صحنه، این کانالها را شناسایی و مورد پیگرد قرار دهند تا درس عبرتی براى آیندگان شود. ”

 

——————————————————————————————————————————————————————————————————–

آدرس و اسامی صفحات مرتبط با مجموعه عصر آنارشیسم  The names and addresses that related to anarchism era website


۱۴۶۷۲۸۵۱_۶۹۳۳۰۷۲۳۷۴۹۹۲۸۳_۱۵۵۷۱۵۳۰۲۵_o

 

۱- سایت عصر آنارشیسم

http://asranarshism.com

 

آدرس و اسامی صفحات ما در فیسبوک

 

۲- فیسبوک عصر آنارشیسم

https://www.facebook.com/asranarshism

 

۳- فیسبوک بلوک سیاه ایران

https://www.facebook.com/iranblackbloc

 

۴ – فیسبوک آنارشیستهای همراه روژاوا و باکورAnarchists in solidaritywiththeRojava

https://www.facebook.com/%D8%A2%D9%86%D8%A7%D8%B1%D8%B4%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%87%D9%85%D8%B1%D8%A7%D9%87-%D8%B1%D9%88%DA%98%D8%A7%D9%88%D8%A7-%D9%88-%D8%A8%D8%A7%DA%A9%D9%88%D8%B1-Anarchists-in-solidarity-with-the-Rojava-434646579975914

 

۵- فیسبوک دفاع از زندانیان و اعدامیان غیر سیاسی

https://www.facebook.com/sedaye.bisedayan

 

۶ – فیسبوک کارگران آنارشیست ایران

https://www.facebook.com/irananarchistlabors

 

۷- فیسبوک کتابخانه آنارشیستی

https://www.facebook.com/anarchistlibraryfa

 

۸ – فیسبوک آنارشیستهای همراه بلوچستان

https://www.facebook.com/anarchistinsupportbaluchistan

 

۹ – فیسبوک  هنرمندان آنارشیست

https://www.facebook.com/anarchistartistss

 

۱۰ – فیسبوک دانشجویا ن آنارشیست

https://www.facebook.com/anarchiststudents

 

۱۱ – فیسبوک شاهین شهر پلیتیک

https://www.facebook.com/shahre.shahin

 

۱۲ – فیسبوک آنتی فاشیست

https://www.facebook.com/ShahinShahrPolitik

 

۱۳ – فیسبوک صدای زندانیان سیاسی

https://www.facebook.com/SupportPoliticalPrisoners

 

۱۴- صدای زندانیان سیاسی در تلگرام

telegram.me/VoiceOfPrisonersOfConscience

 

۱۵ – عصر آنارشیسم در تلگرام

https://telegram.me/asranarshism

 

۱۶- عصر آنارشیسم در اینستاگرام

https://instagram.com/asranarshism/ 

 

۱۷ – عصر آنارشیسم در توئیتر

https://twitter.com/asranarshism

 

۱۸ – بالاچه عصر آنارشیسم در بالاترین

https://www.balatarin.com/b/anarchismera

 

۱۹- فیسبوک میتینگ دهه هفتاد و هشتادی ها

https://www.facebook.com/%D9%85%DB%8C%D8%AA%DB%8C%D9%86%DA%AF-%D8%AF%D9%87%D9%87-%D9%87%D9%81%D8%AA%D8%A7%D8%AF-%D9%88-%D9%87%D8%B4%D8%AA%D8%A7%D8%AF%DB%8C-%D9%87%D8%A7-505093803031731/

 

۲۰- گوگل پلاس عصر آنارشیسم

https://plus.google.com/u/0/114261734790222308813

 

۲۱ –  ساوندکلاود رادیو آنارشی

 

به اشتراک بگذارید Twitter Google+ Facebook Email بالاترین
برداشت از مطالب این وب سایت آزاد است