بررسی کاهش سن دستگیری و زندانی کردن مجرمان در فلیپین از ۱۵ سال به ۹ سال

قانون گذاران فیلیپین در حال بررسی اصلاحیه ای هستند که سن دستگیری و زندانی کردن مجرمان را از ۱۵ سال به ۹ سال کاهش می دهد.

در حال حاضر مجرمان زیر سن قانونی، یعنی ۱۵ سال، پس از دستگیری به مراکز اصلاح و تربیت برای آموزش فرستاده می شوند.

یکی از مددکاران اجتماعی درباره این اصلاحیه می گوید: «اگر ما کودکان را مجازات کنیم، در آینده وقتی که بزرگ می شوند، رفتارشان مشابه خواهد شد. آنها هم دیگران را مجازات خواهند کرد. بنابراین به آنها برچسب جنایتکار زده خواهد شد. اما اگر به این افراد کمک کنیم، آنها می توانند به عامل خوبی در جامعه تبدیل شوند.»

اقدامات غیرمتعارف رئیس جمهوری فیلیپین برای مبارزه با قاچاق مواد مخدر در ماه های گذشته، علاوه بر مدافعان حقوق بشر و حقوقدانان داخلی، اعتراض های بین المللی را نیز در پی داشته است.

گفته می شود از زمان آغاز ریاست جمهوری آقای دوترته، بیش از شش هزار نفر در جریان مبارزه با جرایم مختلف کشته شده اند. زندان ها و مراکز درمان اعتیاد این کشور نیز بدلیل کمبود جا و امکانات در وضعیت بحرانی قرار دارند.

این اصلاحیه در راستای طرح دولت فیلیپین برای مبارزه با قاچاق مواد مخدر به مجلس ارائه شده و دلیل آن استفاده روزافزون باندهای قاچاق مواد مخدر از کودکان بدلیل عدم زندانی شدن آنها در صورت دستگیری، عنوان شده است.

پیشتر رودریگو دوترته، رئیس جمهوری فیلیپین که از ماه ژوئن سال جاری با شعار از بین بردن قاچاق مواد مخدر در انتخابات کار خود را آغاز کرده، برای پیشبرد این اصلاحات گفته بود که ما در حال تولید نسلی از مجرمان هستیم.

منبع : ایرونیوز

پاینوشت از ویکی پدیا:

سازمانهای اپوزیسیون مسلح فیلیپین از جمله اسلام گرایان تندرو معروف به گروه ابو سیاف که بر بخشی از جزایر میندانائو و مجمع الجزایر سولو خودمختاری دارند. مهمترین تهدید علیه حکومت این کشور هستند. مثل ناحیه خودمختار مسلمان نشین میندانائو به مساحت ۱۳/۱۲۲ کیلومتر مربع به مرکزیت کوتاباتو که در اختیار جهادگرایان مسلمان قرار دارد.

گروه ابوسیاف در سال‌های ۱۹۹۰ با باج‌گیری از طریق گروگان گرفتن گردشگران خارجی شهرت یافت. این گروه وابسته به القاعده هم اکنون با برخی گروه‌های منطقه جنوب شرق آسیا ارتباط دارد و در سال ۲۰۰۴ میلادی مسئولیت بمب گذاری در یک کشتی را که در جریان آن بیش از ۱۰۰ تن کشته شدند، به عهده گرفت. این گروه فیلیپینی نیز با آدم‌ربایی در این کشور و ایالت صباح مالزی اقدام به رعب و وحشت و باج گیری می‌کند.[۳]

جمعیت فیلیپین طبق آمارهای اعلام شده در سال ۱۹۸۷ ۵۷٫۴ میلیون نفر بود. با نرخ رشد جمعیت حدود ۲٫۴ در سال جمعیت این کشور در سال ۱۹۹۵ به ۶۸ میلیون نفر رسید و در سال ۲۰۰۰ با نرخ رشد ۲٫۳ جمعیت این کشور به ۷۸ میلیون نفر بالغ شد.

در حدود ۳۰۰۰ نفر ایرانی در فیلیپین زندگی می‌کنند.[تحقیق دست‌اول؟] علت اصلی مهاجرت به این کشور از طرف ایرانیان تحصیل بوده‌است. کلاً حدود ۲۰۰۰ نفر دانشجوی ایرانی در این کشور مشغول تحصیل می‌باشند[تحقیق دست‌اول؟] که اکثراً در رشته دندان پزشکی و داروسازی تحصیل می‌کنند و در کل ۳۵٪ دانشجویان دختر می‌باشند.[تحقیق دست‌اول؟] حدود ۵۰۰ نفر نیز دارای همسرانی فیلیپینی هستند[تحقیق دست‌اول؟] و همچنین ۲۵۰ نفر نیز این کشور را به عنوان محل زندگی انتخاب نموده‌اند[تحقیق دست‌اول؟] و مقیم این کشور هستند که از این تعداد ۲۵ نفر از ایرانیان ثروتمند هستند[تحقیق دست‌اول؟] که در زمره بازرگانان عمده فرش و مصالح ساختمانی می‌باشند. ۵۰ نفر از ایرانیان نیز وضع مالی مناسبی دارند[تحقیق دست‌اول؟] که اینان بیشتر به کار تاکسی داری و رستوران داری مشغول هستند.

——————————————————————————————————————————————————————————————————–

آدرس و اسامی صفحات مرتبط با مجموعه عصر آنارشیسم  The names and addresses that related to anarchism era website


۱۴۶۷۲۸۵۱_۶۹۳۳۰۷۲۳۷۴۹۹۲۸۳_۱۵۵۷۱۵۳۰۲۵_o

 

۱- سایت عصر آنارشیسم

http://asranarshism.com

 

آدرس و اسامی صفحات ما در فیسبوک

 

۲- فیسبوک عصر آنارشیسم

https://www.facebook.com/asranarshism

 

۳- فیسبوک بلوک سیاه ایران

https://www.facebook.com/iranblackbloc

 

۴ – فیسبوک آنارشیستهای همراه روژاوا و باکورAnarchists in solidaritywiththeRojava

https://www.facebook.com/%D8%A2%D9%86%D8%A7%D8%B1%D8%B4%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%87%D9%85%D8%B1%D8%A7%D9%87-%D8%B1%D9%88%DA%98%D8%A7%D9%88%D8%A7-%D9%88-%D8%A8%D8%A7%DA%A9%D9%88%D8%B1-Anarchists-in-solidarity-with-the-Rojava-434646579975914

 

۵- فیسبوک دفاع از زندانیان و اعدامیان غیر سیاسی

https://www.facebook.com/sedaye.bisedayan

 

۶ – فیسبوک کارگران آنارشیست ایران

https://www.facebook.com/irananarchistlabors

 

۷- فیسبوک کتابخانه آنارشیستی

https://www.facebook.com/anarchistlibraryfa

 

۸ – فیسبوک آنارشیستهای همراه بلوچستان

https://www.facebook.com/anarchistinsupportbaluchistan

 

۹ – فیسبوک  هنرمندان آنارشیست

https://www.facebook.com/anarchistartistss

 

۱۰ – فیسبوک دانشجویا ن آنارشیست

https://www.facebook.com/anarchiststudents

 

۱۱ – فیسبوک شاهین شهر پلیتیک

https://www.facebook.com/shahre.shahin

 

۱۲ – فیسبوک آنتی فاشیست

https://www.facebook.com/ShahinShahrPolitik

 

۱۳ – فیسبوک صدای زندانیان سیاسی

https://www.facebook.com/SupportPoliticalPrisoners

 

۱۴- صدای زندانیان سیاسی در تلگرام

telegram.me/VoiceOfPrisonersOfConscience

 

۱۵ – عصر آنارشیسم در تلگرام

https://telegram.me/asranarshism

 

۱۶- عصر آنارشیسم در اینستاگرام

https://instagram.com/asranarshism/ 

 

۱۷ – عصر آنارشیسم در توئیتر

https://twitter.com/asranarshism

 

۱۸ – بالاچه عصر آنارشیسم در بالاترین

https://www.balatarin.com/b/anarchismera

 

۱۹- فیسبوک میتینگ دهه هفتاد و هشتادی ها

https://www.facebook.com/%D9%85%DB%8C%D8%AA%DB%8C%D9%86%DA%AF-%D8%AF%D9%87%D9%87-%D9%87%D9%81%D8%AA%D8%A7%D8%AF-%D9%88-%D9%87%D8%B4%D8%AA%D8%A7%D8%AF%DB%8C-%D9%87%D8%A7-505093803031731/

 

۲۰- گوگل پلاس عصر آنارشیسم

https://plus.google.com/u/0/114261734790222308813

 

۲۱ –  ساوندکلاود رادیو آنارشی

به اشتراک بگذارید Twitter Google+ Facebook Email بالاترین
برداشت از مطالب این وب سایت آزاد است