هدف جدید اسلامگرایان حمله به زنان و کودکان جهان : لاهور با بیش از ۷۰ کشته و ۳۴۰ نفر مجروح

۹ فروردین اخبار روز

حملۀ انتحاری در پارک گلشن در شهر لاهور دهها کشته برجای گذاشته است. این حمله انتحاری که در پارک گلشن اقبال لاهور صورت گرفت تا کنون بیش از هفتاد کشته به جا گذاشته که حدود سی نفر از آنها کودک هستند. مقامات لاهور به دلیل شدت انفجار و وخیم بودن حال مجروحان احتمال می دهند شمار کشته شدگان افزایش یابد.

جماعت الاحرار که یک گروه نزدیک به طالبان پاکستان است، مسئولیت این انفجار را به عهده گرفته و هدف از آن را مسیحیانی عنوان کرده است که برای جشن عید پاک در این پارک جمع شده بودند.

به گفتۀ پلیس، فرد انتحار کننده کمربند انفجاری خود را در نزدیکی محل بازی کودکان منفجر کرده است و به همین دلیل بیشتر جان باختگان کودکان و زنان هستند. به گزارش مقامات درمانی لاهور، بیش از ۳۴۰ نفر نیز مجروح شده اند.

لاهور مرکز ایالت پنجاب است و دولت پاکستان سه روز عزای عمومی در این ایالت اعلام کرده است.

واتیکان نیز در واکنش به این حملۀ انتحاری، از آن با عنوان «سایۀ اضطراب بر جشن پاک و خشونت متعصبان علیه اقلیت مسیحی» پاکستان نام برده است.

لاهور در ماه مارس گذشته نیز صحنۀ یک انفجار در نزدیکی دو کلیسا در منطقۀ مسیحی نشین این شهر بود که چندین کشته برجای گذاشت.

احسان‌الله احسان، سخنگوی گروه جماعت‌ الاحرار، ضمن تهدید به انجام حملات بیشتر گفته است که این گروه با حمله اخیر پیام “ورود به لاهور” را برای آقای شریف فرستاده‌ است.

جماعت الاحرار گروهی انشعابی از “تحریک طالبان” پاکستان است که در ماه‌های اخیر بارها غیرنظامیان و نیروهای امنیتی این کشور را هدف حمله قرار داده است.

به اشتراک بگذارید Twitter Google+ Facebook Email بالاترین
برداشت از مطالب این وب سایت آزاد است