انفجار مهیب آنکارا دست کم ۳۴ نفر کشته و ۱۲۵ نفر مجروح برجای گذاشت

۲۴ اسفند اخبار روز

انفجار امروز یکشنبه ۱۳ مارس حدود ساعت هفت بعد از ظهر به وقت محلی در نزدیکی ایستگاه‌های اتوبوس در بلوار آتاتورک در منطقه “هلال احمر” (قزل آی) آنکارا رخ داد.

منطقه‌ای که هدف انفجار قرار گرفته، جایی است که دفتر نخست وزیر و بسیاری از وزارتخانه‌ها در نزدیکی آن واقع شده‌ است.

محمت موذن اوغلو وزیر بهداشت ترکیه پس از نشست اضطراری مسئولان در آنکارا در  یک نشست خبری گفت در این انفجار دست کم ۳۴ نفر کشته و ۱۲۵ نفر مجروح شده اند. این جلسه اضطراری به دستور احمد داووداوغلو نخست وزیر ترکیه پس از بمب گذاری تشکیل شد.

وبسایت روزنامه حریت در ترکیه به نقل از موذن اوغلو نوشت سی تن از قربانیان در صحنه انفجار جان باختند و چهار نفر دیگر در راه بیمارستان. او گفت یک یا دو نفر از این افراد احتمالا عوامل حمله بودند.

وزیر بهداشت ترکیه همچنین گفت حال ۱۹ نفر از مجروحان وخیم است.

دو روز قبل سفارت آمریکا با صدور بیانیه ای درباره یک تهدید بالقوه در مرکز آنکارا هشدار داده و به شهروندان آمریکایی توصیه کرده بود که به این منطقه نروند.

شبکه خبری ان تی وی گفت اتومبیلی که گفته می شود حامل مواد منفجره بود در کنار یک اتوبوس منفجر شد و در اثر آن چندین اتومبیل دیگر آتش گرفتند.

حدود یک ماه پیش نیز در حمله دیگری که فاصله کمی از محل حمله روز یکشنبه داشت، جان ۲۹ نفر اغلب سرباز و نظامی را گرفت و بیش از ۶۰ زخمی بر جای گذاشت.

به اشتراک بگذارید Twitter Google+ Facebook Email بالاترین
برداشت از مطالب این وب سایت آزاد است