جشن و خوشحالی از آتش زدن اقامتگاه اسکان پناهجویان در سحرگاه روز یکشنبه در شهر باوتسن، در ایالت شرقی زاکسن آلمان

۳ اسفند اخبار روز

یک اقامتگاه دیگر پناهجویان در شرق آلمان در سحرگاه روز یکشنبه در شهر باوتسن، در ایالت شرقی زاکسن به آتش کشیده شد. به هنگام آتش‌سوزی بسیاری با خوشحالی آتش گرفتن این محل را جشن گرفتند.

محل حریق شاهد صحنه هائی بود که تاکنون در آلمان سابقه نداشته است. مردم محل، در حالی که به تماشای سوختن ساختمان ایستاده بودند و هورا می کشیدند و ابراز شادمانی می کردند، مانع انجام وظیفه ماموران آتش نشانی شدند که برای جلوگیری از سرایت آتش به ساختمان های همجوار تلاش می‌کردند.
تماشاگران بی وقفه علیه سیاست پناهندگی دولت آلمان شعار می دادند و از جمله فریاد می زدند: “ما پناهنده نمی خواهیم”. به گزارش روزنامه “درسدنر مورگن پست” حتی کودکان نیز در میان تماشاگرانی بودند که با شادی در برابر حریق واکنش نشان می دادند.

گفته می‌شود ۷۰ مامور از شش مرکز آتش‌نشانی شهر زاکسن برای خاموش کردن حریق در محل حاضر شده بودند.آتش‌سوزی در ساعت سه و ‌سی دقیقه سحرگاه روز یکشنبه (۲ اسفند/ ۲۱ فوریه) آغاز شد.

مامورن پلیس چندین مرد مست که در نزدیکی محل حادثه با حوشحالی در باره این حادثه شعار می‌دادند را شناسایی کردند. پلیس باوتسن همچنین سه مرد مست ۱۹ و ۲۰ ساله را نیز که جلوی فعالیت ماموران آتش‌نشانی را گرفته بودند، از محل حادثه دور کردند. دو نفر از این افراد دستگیر شدند، زیرا حاضر به ترک محل نبودند.

شمار حملات به اقامتگاه‌های پناهجویان در ماه‌های اخیر افزایش یافته است و تنها آلمان در سه شب متوالی شاهد تعرض هائی کم‌سابقه به مراکز نگهداری پناهجویان در سه شهر بود. روزنامه‌های آلمانی از این وقایع به عنوان “رخدادهای شرم آور” یاد کرده اند.

“اشپیگل آنلاین” شمار حملات به اقامتگاه‌های پناهجویان در سطح آلمان را در سال ۲۰۱۵ بیش از یک هزار مورد گزارش کرده است. بر اساس آمار اداره جنایی آلمان، در سال گذشته بالغ بر ۹۰۱ حمله علیه پناهجویان با انگیزه‌های راست‌گرایانه صورت گرفته است. در سال ۲۰۱۴ نزدیک به ۱۹۹ عملیات پناهجوستیزانه رخ داده که ۱۷۷ مورد آن از سوی راست‌گرایان افراطی انجام گرفته است.

 

 

 

 

به اشتراک بگذارید Twitter Google+ Facebook Email بالاترین
برداشت از مطالب این وب سایت آزاد است