فیلم و عکسهایی از یک زن عضو «فمن»که برای اعتراض به حضور حسن روحانی در پاریس، خود را با طناب از پلی آویزان کرد

۹ بهمن اخبار روز

https://www.youtube.com/watch?v=HrvE005qpfw

در اعتراض به سفر حسن روحانی، به فرانسه، یک زن گروه فمینیستی”فِمِن” در یک حرکت نمادین خود را از پلی در نزدیکی “برج ایفل” در مرکز پاریس، آویزان کرد در حالیکه پرچم جمهوری اسلامی را به دور بدن خود پیچیده بود، با طناب خود را از پل “بیرحکیم” در پای برج ایفل به حال حلقه آویز، معلق نمود. هدف از این اقدام آن است که  حسن روحانی خود را «در خانه خود حس کرد ه و به این طریق نقض حقوق بشر در ایران را افشا کند»…بر روی بنری نوشتند که “روحانی ، اعدام کننده آزادی ، خوش آمدی”

در اعتراض به نقض حقوق بشر در ایران، معترضان به نقض حقوق بشر در این کشور اقدام به برگزاری تجمعات و تظاهرات اعتراضی در نقاط مختلفی از شهر پاریس نمودند.

در اطلاعیه ای که سازمان فمن به مناسبت دیدار روحانی از فرانسه و حرکت اعتراضی نمادینی که این سازمان در استقبال  از روحانی انجام داده است، می خوانیم:

“در ایران هر سال حداقل  ۸۰۰ نفر اعدام می شوند و هزاران نفر دیگر در سلولهای زندان اوین در اوضاع نابسامانی بسر می برند. در میان آنها فمنیستها، همجنسگرایان، شاعران، آزاد اندیشان و نوجوانان وجود دارند. ایران تحت حاکمیت روحانی یک دیکتاتوری خونین است! انتخابات نمایشی است. اعتراضات مسالمت آمیز با خشونت مواجه می شوند. گروههای تروریستی تشویق و حمایت می شوند. حجاب ضد زن اجباری است. جوانان به جرم درست کردن یک ویدئو با آواز Happy شلاق می خورند و مجازات می شوند. دختران جوان به جرم دیدن مسابقه والیبال روانه زندان می شوند. و به موجب یک قانون تازه مردان می تواند با دختران سیزده ساله که فرزند خوانده آنها هستند ازدواج کنند.  همه این موارد وحشتناک نقض حقوق انسانها با نام “الله” صورت می گیرد.

 این جای شرم دارد که اتحادیه اروپا مهمان رهبرانی است که دستانشان به خون مردم آغشته است و مردم کشورشان در ترس دائمی بسر می برند و مجبور به فرار از آن کشور می شوند تا جای امنی را بیابند.

روحانی شایسته هیچگونه احترامی نیست. شرم بر سیاستمدارانی باد که با ستمکاران دست می دهند. زنده باد جوانان و مبارزین راه آزادی در ایران. زنده باد این دستهای توانمند و جان های آزادی طلب. “

 

media

 

femen
به اشتراک بگذارید Twitter Google+ Facebook Email بالاترین
برداشت از مطالب این وب سایت آزاد است