سر بریده شدن سه زن و چهار مرد گروگان توسط داعش در زابل افغانستان

۱۹ آبان اخبار روز

افراد وابسته به گروه دولت اسلامی عراق و شام(داعش) در ولایت زابل هفت مسافر از قوم هزاره را که ربوده بودند، سر بریدند.

مقام‌های محلی در ولایت زابل می‌گویند که این افراد به تاریخ اول اکتوبر از مطقه رسنه در ولسوالی گیلان ولایت غزنی ربوده شده بودند.

در همین حال گفته‌هایی وجود دارد که در میان این مسافران از سه خانمی که سر بریده شده‌اند، یکی آن یک دختر ۹ ساله‌است.

تا هنوز مشخص نیست افرادی که سر بریده شده‌اند چند تن آنان مربوط به ۳۱ مسافری که سال گذشته ربوده شدند و چه تعداد گروگانان ماه‌های اخیر توسط طالبان می‌باشد.

۳۱ نفر از مردم هزاره ، روز چهارم حوت (اسفند) ۱۳۹۳ زمانی که از ایران برگشته و از هرات به سوی کابل در حرکت بودند در ولایت زابل در مسیر شاه‌راه کابل- قندهار از سوی افراد مسلح به گروگان گرفته شدند.

آواخر ثور(اردیبهشت) ۱۹ تن از ۳۱ نفر گروگان آزاد شدند ولی چندماه پیش نیز چهار تا پنج تن از اعضای یک خانه‌واده به شمول زنان و کودکان در ولایت غزنی ربوده شده و پس از آن به زابل انتقال یافتند و افراد دیگری نیز گروگان گرفته شدند.

منابع محلی گفته افرادی که گروگان‌ها را کشته جنگجویان ازبکستانی عضو داعش بوده‌اند.

روز شنبه ، ۱۶ عقرب (آبان) ، مقام های افغانستان  از درگیری میان دو دسته گروه طالبان در ولایت زابل خبر داده بودند.نیروهای وابسته به ملا منصور رهبر گروه طالبان در این ولایت با نیروهای وابسته به ملا دادالله که از ملا محمد رسول، سرپرست شاخه انشعابی گروه طالبان حمایت می‌کند، درگیر شده‌اند.

به اساس گفته‌های مقام‌های محلی در این درگیری‌ها جنگ‌جویان ازبکستانی وابسته به داعش در حمایت ازشاخه انشعابی گروه طالبان هم می‌جنگند.

به گفته این مقام ها، در این جنگ افراد وابسته به ملا رسول، رهبر یک شاخه طالبان، به جنگجویان داعش پیوسته اند.

به اشتراک بگذارید Twitter Google+ Facebook Email بالاترین
برداشت از مطالب این وب سایت آزاد است