یک پناهجوی افغانستانی با شلیک پلیس بلغارستان کشته شد

16 اکتبر اخبار روز

یک گروه ۵۴ نفره از پناهجویان افغا‌نستانی‌‌ که می‌خواستند از مرز ترکیه وارد بلغارستان شوند، با تیراندازی مرزبانان روبرو شدند و یکی از آن‌ها کشته شد.

این حادثه مرگبار در شهر کوچک “سردز” در ۳۰ کیلومتری مرز بلغارستان با ترکیه , در جنوب شرقی بلغارستان رخ داده است. وزارت کشور بلغارستان هم‌چنین گفته است که ماموران مرزی دست به تیراندازی جهت هشدار به افرادی زدند که می‌خواستند به شکل غیرقانونی از مرز عبور کنند، ولی یکی از آن‌ها براثر کمانه کردن تیر زخمی شده و در راه بیمارستان جان داده است.

گئورگی کوستوف از وزارت کشور بلغارستان گفت که این مرد متعلق به یک گروه حدود ۵۰ نفره از افغانستانی‌‌ها بوده که همگی ۲۰ تا ۳۰ سال سن داشته‌اند. به گفته فرستنده رادیویی (BNR) بلغارستان، این مردها به فرمان ماموران مرزی که از آن‌ها خواسته بودند به حرکت خود ادامه ندهند و فورا بازگردند، وقعی نگذاشته بودند. در پی این فرمان یکی از ماموران شلیک کرده و “گلوله احتمالا کمانه کرده و به گردن مرد افغان اصابت کرده است”.

رئیس ستاد کارکنان وزارت کشور بلغارستان اذعان کرده است که هیچ‌یک از پناهجویان مسلح نبوده‌اند. بقیه مردهای این گروه در بازداشت به سر می‌برند تا به پرونده‌ آن‌ها رسیدگی شود.

 

 

 

 

 

به اشتراک بگذارید Twitter Google+ Facebook Email بالاترین
برداشت از مطالب این وب سایت آزاد است