به گزارش کانون مدافعان حقوق بشر کردستان

بیانیه کانون مدافعان حقوق بشر کردستان در حمایت از تحصن خانم نسرین ستوده

27 می مقالات

 

خانم نسرین ستوده وکیل و فعال حقوق بشر در ایران، «برای اعلام اعتراض به سوء مدیریت کانون و قضات غیر مستقل، محرومیت از کار و نادیده گرفتن حق دگراندیشان در انتخاب وکیل و تلاش برای محو کامل استقلال کانون وکلا از تاریخ ۲۹/۷/۱۳۹۳ در جلوی کانون وکلاء دادگستری مرکز تحصن» نموده است.

 

تحصن خانم نسرین ستوده عضو ارشد کانون مدافعان حقوق بشر در اعتراض به حکم محرومیت سه سالەاش از وکالت، درحالى ادامه دارد که این اقدام اعتراضى با حمایت گسترده فعالان مدنى و حقوق بشرى در سراسر دنیا و بخصوص در داخل ایران مواجه شده است.

 

“کانون مدافعان حقوق بشر کردستان” ایستادگی خانم نسرین ستوده را در دفاع از حقوق پایمال شده دگراندیشان، محرومان و حذف شدگان جامعه ارج می گذارند و در این راه با حمایت از تلاش های ایشان و در کنار ایشان و همراهان شان ایستاده اند. ما دفاع از حق دگر اندیش و عقب نشاندن حکومت در این عرصه را کلید هر گونه تحولی به سوی دمکراسی و استقرار جامعه مبتنی بر حقوق شهروندی می دانیم و همه نیروهای آزادیخواه و فعالان سیاسی، فرهنگی و حقوق بشری را به تلاش مشترک و پشتیبانی از اقدام اعتراضی خانم نسرین ستوده فرا می خوانیم.

 

همچین این کانون، مجازات ها و اعمال فشارهاى حکومت جمهورى اسلامى بر وکلاى آزاده اى چون نسرین ستوده، سید محمد سیف زاده و عبدالفتاح سلطانى، مسعود شمس نژاد و تمامی وکلای که صرفا به دلیل فعالیت هاى مشروع در ارتباط با انجام حرفه خود زندانی و یا تحت فشار قرار گرفتەاند، محکوم می کند.

 

کانون مدافعان حقوق بشر کردستان

 

چهارشنبه ۰۶ خرداد ۱۳۹۴/ سنندج

به اشتراک بگذارید Twitter Google+ Facebook Email بالاترین
برداشت از مطالب این وب سایت آزاد است