به گزارش کمپین فعالین بلوچ

کشته شدن جوان بلوچ توسط ماموران انتظامی و تشنج و نا آرامی در محمدان ایرانشهر

۲۵ اردیبهشت اخبار روز

شامگاه یکشنبه ۲۰ اردیبهشت در اثر تیر اندازی نیروی انتظامی محمدان ایرانشهر به اتومبیل مظنون به حمل گازوئیل یک شهروند بلوچ در شعله های ناشی از آتش گرفتن بار گازوئیل و واژگون شدن خودرو سوخت. که در پی آن مردم خشمگین به پاسگاه محمدان حمله کرده و اقدام به آتش زدن خودروی پلیس و چند خودرو دیگر وابسته به شهرداری ایرانشهر نمودند. این واقعه پس از چند ساعت با پیگیری علمای اهل سنت و معتمدان محلی فرو کش کرد.

در اثر تیر اندازی نیروی انتظامی محمدان ایرانشهر به اتومبیل مظنون به حمل گازوئیل یک شهروند بلوچ در شعله های ناشی از آتش گرفتن بار گازوئیل و واژگون شدن خودرو سوختند.که این واقعه باعث تشنج و نا آرامی های در این منطقه شد.

به گزارش کمپین فعالین بلوچ، ساعت هشت شامگاه امشب (یکشنبه ۲۰ اردیبهشت) نیروی انتظامی محمدان ایرانشهر به سمت وانت سایپای مظنون به حمل گازوئیل آتش گشود این واقعه در روستای دوراهی سد که در ۷ کیلومتری شهر ایرانشهر قرار دارد اتفاق افتاد که در اثر آن اتومبیل سایپا واژگون شده و  راننده آن به نام احمد عبدالزهی فرزند جعفر  در آتش سوخت.
به گفته شاهدان عینی: اهالی روستاهای محمد آباد و کریم آباد نزدیک به محل حادثه در پی این واقعه با سنگ و چوب به پاسگاه محمدآباد هجوم آوردند و خواستار محاکمه عاملان این اقدام شدند.
تا لحظه تنظیم این خبر گزارشهایی از مسدود شدن مسیر ایرانشهر _ بمپور و تیر اندازی در پاسگاه و آتش گرفتن دستکم یک خودرو نیروی انتظامی پاسگاه و ادامه برخی از تشنج ها وجود دارد.

به اشتراک بگذارید Twitter Google+ Facebook Email بالاترین
برداشت از مطالب این وب سایت آزاد است