مرگ ۴۰۰ انسان پناهجوی دیگر در آبهای مدیترانه

۲۷ فروردین اخبار روز

در جریان غرق شدن یک قایق حامل گروهی از پناهجویان در آبهای مدیترانه که به سمت سواحل ایتالیا در حرکت بودند،متاسفانه ۴۰۰ انسان پناهجوی ذیگر کشته شدند که تعداد زیادی از قربانیان زیر سن قانونی (یعنی کودک زیر ۱۸ سال ) بوده اند.

گزارش ها حاکی است چهارصد مهاجر که قصد داشتند از لیبی خود را به اروپا برسانند سه شنبه شب غرق شده و جان باخته اند. قایق آنان حدود ۵۵۰ مهاجر را از لیبی حمل می کرد.

در سال ۲۰۱۴ پنجاه تن و تنها در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۵ میلادی، نزدیک پانصد نفر از پناهجویان در گذر از مدیترانه غرق شدند و اینک ۴۰۰ نفر دیگر کشته شدند.

به گزارش ایرونیوز همزمان گروهی از اعضای احزاب راست و چپ میانه در پارلمان ایتالیا بر ارایه استراتژی جدیدی با محوریت ۸ نکته اساسی در حال کار هستند.

مهمترین محورهای این برنامه جدید، تجدید نظر در روند پذیرش پناهجویان، مبارزه با قاچاق انسان و پذیرش مسئولیت در قبال پناهجویان از سوی تمام کشورهای اروپایی و نیز تعیین بودجه ای از سوی اتحادیه اروپا است.
عضو حزب چپ میانه پارلمان ایتالیا با اشاره به دو برنامه “مارنوستروم” که برنامه نجات ایتالیایی بوده و اکنون با برنامه ای به نام “ترایتون” که برنامه اتحادیه اروپا برای کنترل مرزها برای ورد مهاجران غیر قانونی است، جایگزین شده می گوید: «به نظر ما تغییر مارنوستروم به ترایتون می تواند تعداد قربانیان را افزایش دهد اما تنها این نیست که تعداد قربانیان افزایش میابد، این یک مشکل اساسی برای سیاست اتحادیه اروپا است و باید یک چشم انداز کلی را برای یک موضوع اضطراری در نظر بگیریم.»

سواحل جنوبی ایتالیا مقصد اصلی پناهجویانی است که برای یافتن شرایط بهتر زندگی اغلب از کشورهای آفریقایی به سمت اروپا میِ آیند.

به اشتراک بگذارید Twitter Google+ Facebook Email بالاترین
برداشت از مطالب این وب سایت آزاد است