بیانیه دریافتی

دولت بازداشت شدگان کردستان را آزاد کند

۲۷ بهمن اخبار روز

بنا به گزارش رسانه های دولتی طی روزهای گذشته، تعدادی از هواداران یا اعضای یک حزب کرد در کردستان بازداشت شدند،خبرگزاری های دولتی به نقل از بیانیه سازمان اطلاعات و امنیت حکومت ایران اینگونه گزارش کرده اند که «اعضای یک گروه تجزیه خواه و تروریست قصد داشتند در برخی از شهرهای کردستان مراسمی برگزار کنند».

 

براساس خبرهای منتشره ظاهرا تعدادی از اعضای سازمان کومله درصدد آن بودند که به مناسبت روز تاسیس این حزب در ۲۶ بهمن ماه در شهر سنندج، سقز،مریوان، بوکان و مهاباد همرمان مراسم برگزار کنند. اما بنابر گزارش رسانه های حکومتی تمامی افرادی که اجرای چنین برنامه هایی را درنظر داشته اند دستگیر شده اند.

سازمان دفاع ازحقوق بشر کردستان اگرچه از تعداد، اسامی، محل بازداشت، چگونگی دستگیری و همچنین از نحوه وابستگی و نوع ارتباط بازداشت شدگان با حزب کومله و برنامه موردنظر آنها در اجرای چنین مراسمی تاکنون موفق به کسب اطلاعات نشده است. با این حال نگرانی عمیق خود را نسبت به این بازداشت گروهی ابهام آمیز و نحوه برخورد احتمالی که با آنهاصورت خواهد گرفت و همچنین نسبت به سرنوشت زندانی سیاسی کرد سامان نسیم که در وضعیت فوق العاده خطرناکی قرار گرفته است ابراز می دارد.

 

این سازمان از دولت جمهوری اسلامی درخواست مینماید با احترام به موازین حقوق بشر در تامین حقوق قانونی بازداشت شدگان اخیر، شرایط آزادی سریع آنان و همچنین لفو حکم اعدام سامان نسیم را فراهم آورد.

 

تهران،دوشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۳- ۱۶ فوریه ۲۰۱۵

سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان

به اشتراک بگذارید Twitter Google+ Facebook Email بالاترین
برداشت از مطالب این وب سایت آزاد است