اسید‌پاشی دیگری به شیوه اسید‌پاشان اصفهان اما اینبار در تهران و حداقل ۸ مورد اسیدپاشی تنها در یک ماه

۲۵ آذر اخبار روز

به نوشته سایت های داخل کشور مانند دیگربان و  راه دانا  روز گذشته راکبین یک دستگاه موتور سیکلت اقدام به اسید پاشی روی یک دختر کردند.

دیگربان می نویسد “راکبین یک دستگاه موتور سیکلت که صورت خود را پوشانده بودند روی صورت یک دختر در تهران اسید پاشیده و متواری شدند.

این حمله بعد‌ از ظهر دوشنبه (۲۴ آذر) در حوالی خیابان «سازمان برنامه» روی داده است.

پلیس و سایر نهاد‌های امنیتی تاکنون درباره این حمله و شناسایی عاملان آن اظهار‌نظری نکرده‌اند.

این حمله مشابه حمله چندی پیش موتورسواران ناشناس در اصفهان به چند زن است که تاکنون عامل یا عوامل این حملات شناسایی و بازداشت نشده‌اند.”

 

به گزارش خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا،”حوالی ساعت ۱۷ روز گذشته راکبین یک دستگاه موتورسیکلت اقدام به اسیدپاشی روی یک دختر کردند.

بنابراین گزارش راکبین این موتورسیکلت صورت خود را پوشانده بودند.

این اتفاق در حوالی خیابان سازمان برنامه رخ داد.

هنوز اطلاع دقیقی از دلیل این اسید پاشی در دست نیست و مسئولین در حال بررسی این موضوع هستند.”

باید توجه داشت که اخبار مربوط به اسیدپاشی ها بشدت سانسور می شوند و به سختی و به ندرت به بیرون درز پیدا می کنند و افکار عمومی و مردم از عمق این فاجعه ضد انسانی بی اطلاع هستند.

به نوشته ایسنا، فرمانده نیروی انتظامی روز سه‌شنبه در ادامه سخنانش در پاسخ به پرسشی درباره دستگیری عامل اسیدپاشی‌های اصفهان و سرانجام این پرونده گفت: «مطرح کردن سوالات زیاد در خصوص اسیدپاشی خودش به نوعی امنیت روانی جامعه را به خطر می‌اندازد؛ اما در این مورد باید بگویم که ما هنوز نتوانسته‌ایم عامل اسیدپاشی اصفهان را دستگیر کنیم.»

حسین ذوالفقاری، معاون امنیتی وزیر کشور ایران به تازگی از بررسی «۱۹۱ هزار» نفر برای شناسایی عوامل این جنایت خبر داد و گفت که نمی‌توان درباره خروج متهم اصلی از کشور با «قاطعیت» سخن گفت.

به گفته این مقام، علاوه بر بررسی ۱۹۱ هزار نفر از «یک قشر»، موتورسیکلت‌های مشکی‌رنگ اصفهان، همه پرونده‌های طلاق و «تمام بیماران روانی اصفهان» برای شناسایی عوامل اسیدپاشی‌های زنجیره‌ای در این شهر بررسی شده است.

در همین زمینه عبدالرضا آقاخانی، فرمانده نیروی انتظامی استان اصفهان، روز ۱۲ آذر گفته بود که پلیس بیش از «۱۷۰ موضوع» را درباره اسیدپاشی‌های این شهر دنبال می‌کند.

اسماعیل احمدی مقدم، فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی، روز سه‌شنبه ۲۵ آذر در جمع خبرنگاران از وقوع اسیدپاشی به یک دختر جوان در تهران خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، آقای احمدی مقدم با ذکر این‌که این حادثه یک روز پیش از این، یعنی روز دوشنبه ۲۴ آذر رخ داده گفت: «دو نفر به ماشین دختری جوان اسید پاشیده بودند که همان موقع نیز دستگیر شدند که این موضوع ناشی از اختلافات شخصی بوده‌است.»

به نوشته روز آنلاین “مهدیه گلرو ۴ آبان ماه بازداشت شد و با گذشت بیش از ۷ هفته، مهدیه گلرو همچنان در سلول انفرادی بند ۲ الف سپاه زندانی است.عاملان اسیدپاشی به زنان در شهر اصفهان همچنان آزاد هستند، علیرغم ضد و نقیض گویی های مسئولان امنیتی، قضائی و نظامی تاکنون اسیدپاشان شناسایی و بازداشت نشده اند اما مهدیه گلرو که در اعتراض به اسیدپاشی به زنان اصفهانی همراه با سایر فعالان مدنی مقابل مجلس شورای اسلامی رفته بود همچنان در زندان به سر می برد.

کانون شهروندی زنان که مهدیه از اعضای این کانون به شمار می رود با انتشار بیانیه ای ضمن اعتراض به بازداشت این فعال مدنی اعلام کرده است: در حالی که اصرار مردم برای شناسایی و ریشه کن کردن تمام عوامل و اوامر و بستر فرهنگی – فکری- سیاسی و… روز به روز جدی تر شده و تا کنون پس از گذشت حداقل ۸ مورد اسیدپاشی تنها در یک ماه ( تا دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۳ )، هنوز اطلاعات دقیق و درست و برخورد قابل ارائه به افکار عمومی وجود ندارد اما معترضان به اسیدپاش مورد تهدید، بازداشت و تعقیب نهادهای امنیتی- نظارتی قرار گرفته اند.”

به اشتراک بگذارید Twitter Google+ Facebook Email بالاترین
برداشت از مطالب این وب سایت آزاد است