به گزارش عصر آنارشیسم

آغاز فعالیت سایت آنارشیستی آبگون در جهت آشنایی با ادبیات آنارشیستی به زبان فارسی

۱۷ فروردین اخبار روز

خوشبختانه با خبر شدیم که  سایت آنارشیستی آبگون در جهت آشنائی با ادبیات آنارشیستی به زبان فارسی (به عنوان یک نوع سایت مرجع با داشتن هیئت تحریریه و یک گرایش مشخص آنارشیستی) پس از مدت کوتاهی که از انتشار سایت عصر آنارشیسم (به عنوان سایتی نسبتا جامع و خبری , تحلیلی و چند زبانه با گرایشات گوناگون آنارشیستی و بدون هیئت تحریریه و بدون نظارت که مسئول محتوای مطالب نوشته شده ارسالی به سایت وجود ندارد و مقالات منتشر شده به معنای رد یا تائید محتوای مقالات یا تائید یا رد نویسند یا مترجم مقالۀ درج شده نیست وبرداشت از مطالب وب سایت عصر آنارشیسم آزاد است) می‌گذرد شروع به فعالیت کرده است که امیدواریم هر چه بیشتر بر تعداد سایت‌های آنارشیستی افزوده شود و در این راه به علاقه مندان ایجاد سایت آنارشیستی از هیچ کوشش و کمکی دریغ نخواهیم کرد.

سایت آبگون در سخنی با خوانندگان به تاریخچه کوتاه نشریات آنارشیستی در ایران می‌پردازد و توضیح می‌دهد که قبل از انتشارماهنامه آبگون پیشتازان دیگر جنبش آزادمنش و آنارشیستی فارسی زبان مانند ماهنامه آزادمنش (سال اول شماره ۱ اسفنند ۱۳۵۵)؛ نافرمان (شماره ۲ بهمن ۱۳۵۹) در فرانسه به سردبیری و مسئولیت آقای ر. رهسپار وانسان آزاد (شماره ۱ اردیبهشت ۱۳۵۹) با مسئولیت و سردبیری آقای پ.‌‌ رها وجود داشت که همکاری نزدیک با یکدیگر داشته‌اند.

در توضیح چگونگی و روند نشریه آبگون توضیح می‌دهند که این سایت جامع نیست و به تمامی موضوعات جاری در ایران و جهان نمی‌پردازد و تنها به موضوعات مشخص می‌پردازد. مقالات و ترجمه‌های منتشر شده در سایت بعد از خواندن با مشورت و تشخیص دوستان همکار منتشر خواهد شد. بنابراین خود را موظف به انتشار هر مطلب دریافتی نمی‌دانند و انتشار مجدد مطالب آبگون در سایت و وبلاگ‌های دیگر آزاد است در صورتی که منبع، نام نویسنده و یا مترجم… قید شود.

بنابراین ما به دست دراندرکاران سایت آبگون تبریک می گوئیم و قطعا اقدام به بازنشر عمده مطالب سایت آبگون در سایت عصر آنارشیسم  خواهیم کرد و برایشان آرزوی موفقیت داریم.

آدرس سایت آبگون http://www.abgun.net/

 

به اشتراک بگذارید Twitter Google+ Facebook Email بالاترین
برداشت از مطالب این وب سایت آزاد است